Карантин у будинку хворої на COVID-2019: усе серйозно чи для «галочки»?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Марина ГерасименкоАвторка: Марина Герасименко. Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

24 березня у 21-річної  молодої  жінки було зафіксовано перший випадок коронавірусу в Броварах.

А вже 25 березня будинок хворої, в першу  чергу – під’їзд, було взято під особливий контроль: комунальники  продезінфікували сходовий майданчик, ліфт, яким могла користуватися дівчина. Також обробили сміттєві баки та огородили дитячий майданчик. Обіцяли проводи обробку засобами дезінфекції кожні дві години, але мешканці будинку стверджують, що обробка проводиться тільки зранку як і в усіх житлових будинках міста. Броварському міжрайонному відділу лабораторних досліджень дано завдання виявити коло осіб, які контактували із хворою, та супроводжувати їх у подальшому.

25 березня спеціалісти броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень роздавали мешканцям будинку маски, де живе хвора, вимірювали в людей температуру, заповнювали певні протоколи, записуючи всіх, хто виходив із під’їзду та мету їх виходу.

коронавірус

Графік прибирання у будинку

Броварська  міська рада прийняла рішення виставити поліцейський пост навколо будинку та забезпечити пропускний режим для його мешканців.

Одна з мешканок, яка вийшла виносити сміття в одноразових рукавицях, але без маски, розповіла, що її затримав патруль та попросив повернутися назад, щоб одягнути маску. Поліціянти провели виховну роботу та пригрозили штрафом у разі не виконання правил. І комунальники, і працівники лабораторії та поліція були забезпечені всіма необхідними захисними засобами: костюми, маски, рукавиці.

«Для нашого під’їзду карантин досить жорсткий, просто так вийти не можна. Нам сказали, щоб ми сиділи вдома. Навіть за продуктами пускають із питанням «Куди?», «Чого?», «Навіщо?»,  –  розповідають  мешканці будинку.

Патруль виконував свою роботу протягом двох днів, а вже 27 березня за будинком ніхто не спостерігав.

Мені вдалося онлайн поспілкуватися з самою хворою. Молода жінка стверджує, що причиною коронавірусу могло стати недотримання умов особистої гігієни, адже миття рук – це дуже важливо. Або ж раніше недолікований бронхіт. Також хвора стверджує, що не мала близького контакту з іноземцями – лише бачилася на відстані не менше 7 метрів.

Зараз молода жінка перебуває в інфекційному відділенні броварської лікарні. Як розповіла хвора, звернулася вона за допомогою до приймального відділення броварської лікарні у неділю, 22 березня. Спочатку її не хотіли приймати без направлення від сімейного лікаря, але через скарги: високу температуру, ломоту в тілі, головний біль, важкість дихання її направили на рентген, а згодом, отримавши результати, поклали до інфекційного відділення. Перший експрес-тест на коронавірус зробили хворій  23 березня, потім узяли повторні проби , які відправили в столицю.

«Моя перша реакція, коли я дізналась про свою хворобу, була неоднозначною,  – розповідає пацієнтка. – Я не розуміла, звідки вона у мене. При перших симптомах застуди ми з чоловіком жартували про те, що у мене коронавірус, але,  як виявилось, це був не просто жарт».

За словами молодої жінки, в лікарні достатньо комфортні умови, дуже ввічливий персонал.

Сім’я хворої та всі, хто перебував у контакті з дівчиною, зараз на двотижневому карантині. Мешканці будинку по-різному поставилися до карантину через виявлену хворобу в жінки з їхньої багатоповерхівки: одні  – з розумінням, інші кажуть, що карантин обмежує їхні права.

«Ставлюся до цього з розумінням, адже, в першу чергу, це на благо нам. Я скажу більше: багато будинків, які знаходяться в епіцентрі зараження, мають більше контролюватись спецслужбами», –  каже сусідка хворої.

Про хворобу молодої жінки сусіди дізналися від знайомих.«Та і взагалі, – каже сусідка хворої, – коли у твоєму дворі ходять правоохоронні органи в спеціальних костюмах та огороджують дитячий майданчик червоною стрічкою, дуже тяжко щось залишити в таємниці. Всі про все дізнаються дуже швидко».

хвора на коронавірус«А я дізналась про проблему від самої хворої, – розповідає ще одна знайома молодої жінки. – Вона сама подзвонила  та розповіла, адже ми подруги». І переконує, що з хворою не контактувала, і як усі розсудливі та відповідальні люди – сидить удома, а коли потрібно кудись вийти, то обирає час, коли на вулиці найменше людей. І має із собою стандартний набір: маску, одноразові рукавички та у кишені антисептик.

На сьогодні хвора почуває себе добре. У п’ятницю, 27 березня, в неї відібрали проби на аналіз. А вже наступного дня повідомили, що результат на коронавірус негативний. Завтра, 30 березня, у молодої жінки візьмуть повторно аналіз, і якщо він буде також негативний – із лікарні випишуть.

Читайте також:

1.Карантин і дистанційне навчання очима школярів

2 «Хочемо зробити так, щоб у броварчан не виникало бажання виїхати за кордон», – молодіжна рада міста

Фото – надані авторкою

Поділіться.

Залиште відповідь