Казуси виходу з карантину: перельоти запустять раніше, ніж маршрутки на Київ?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автобуси, потяги, метро, літаки – саме з цього транспорту розпочнеться вихід із карантину. Маршрутки до цього переліку не входять. І це не єдиний казус, завдяки якому можна зробити висновок: доїхати до Києва чи, навіть, у село за Броварами випаде нагода не скоро. Втім, не все тут однозначно. Міністр інфраструктури Владислав Криклій «розписав» три етапи виходу із карантину. У цьому матеріалі «Трибуна» аналізує, чому Бровари та деяке інше столичне передмістя можуть лишитися «дискримінованими».

Слід зазначити, що наразі не йдеться про будь-яке офіційне рішення. Це – лише сценарій розвитку подій. Але оприлюднив його вчора ніхто інший як Владислав Криклій, міністр інфраструктури. Згідно з написаним у його блозі, транспорт запрацює в Україні в три етапи. Чи пощастить броварським маршруткам потрапити в перший із них?

Які є етапи виходу з карантину на транспорті

Як зазначає міністр, перший етап – це:

  • початок роботи автостанцій і відновлення міських (крім маршрутних таксі) і приміських перевезень у межах одного району, пізніше – внутрішньообласних перевезень;
  • відновлення роботи пасажирської авіації внутрішнього сполучення;
  • відновлення курсування частини приміських поїздів та окремих пасажирських поїздів далекого сполучення.

Другий та третій етапи виходу транспорту з карантину, зі слів Владислава Криклія, – це:

  • відновлення міжобласних і міжнародних маршрутів автоперевезень;
  • відновлення руху всіх пасажирських поїздів по Україні;
  • початок здійснення авіаперевезень міжнародного сполучення;
  • відновлення руху поїздів у міжнародному сполученні.
Інфографіка Криклія

Владислав Криклій у блозі розмістив також інфографіку, яка уточнює написане

Слід зазначити, що міністр не вказує дат, коли відбудеться той чи інший етап виходу з карантину. Окрім того, він зауважує на можливості відновлення роботи транспорту лише за умов дотримання низки вимог протидії поширенню COVID-19: дезінфекція, засоби захисту, контроль над станом водіїв тощо.

Утім, деякі коментарі щодо дат дали інші чиновники. У приймальні Броварської районної державної адміністрації зазначили, що очікують на дозвіл відновлення руху маршруток Бровари – Броварський район із 22 травня, принаймні не раніше.

А в управлінні інфраструктури Київської обласної державної адміністрації, які відають маршрутами Київ – Бровари, «Трибуні» зауважили: конкретні рішення можуть ухвалити вже в понеділок, 18 травня.

Внутрішньоміські маршрутки Броварів

На перший погляд, внутрішньоміських маршруток Броварів перший етап нібито не стосується, адже вони є винятком у відновленні перевезень. А іншого міського транспорту в Броварах і нема. Але, що ще цікавіше, другий і третій етапи – теж не передбачають «розблокування».

Водночас, якщо виходити із визначень закону «Про автомобільний транспорт», наші міські маршрутки можна називати автобусами. Чому? – Бо мають понад 9 місць для сидіння (з урахуванням місця водія). А в документах міста перевезення «проходять» як «міські автобусні маршрути».

Читайте також: Як і який пасажирський транспорт ходить у Броварах

Перевезення пасажирів у звичайному режимі руху – це перевезення пасажирів автобусами на маршруті загального користування з дотриманням усіх зупинок, передбачених розкладом руху.

У той час як перевезення в режимі маршрутного таксі – перевезення пасажирів на міському чи приміському автобусному маршруті загального користування за розкладом руху, в якому визначається час відправлення автобусів з початкового та кінцевого пунктів маршруту з висадкою і посадкою пасажирів чи громадян на їхню вимогу на шляху прямування автобуса в місцях, де це не заборонено правилами дорожнього руху.

Головний спеціаліст «транспортного відділу» в УБЖКГіТ Броварської міської ради Геннадій Гончар розповів «Трибуні», що внутрішньоміські маршрути здійснюють перевезення пасажирів саме в звичайному режимі руху, не як маршрутне таксі. Тож, у випадку настання першого етапу, маршрутки Броварів зможуть вийти з карантину.

зупинка

Пасажири очікують на маршрутку, 2019 рік

Слід зауважити, що перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами №№ 2, 3, 5, 9, 10 відбувається за звичайним розкладом і зараз. Це підтвердив і Геннадій Гончар.

Щоправда, офіційно допускають у транспорт лише тих, хто має спецквиток (видавали медикам, працівникам комунальних підприємств тощо). Неофіційно «Трибуні» відомо, що перевозять усіх. Однак, пільговикам проїхати безкоштовно не дають можливості.

Маршрутки Бровари – Київ

Відповідно до визначень згаданого закону, маршрути Бровари – Київ є приміськими, адже вони з’єднують населені пункти і їхня протяжність не перевищує 50 км. Водночас, чи є маршрутки міжобласними чи внутрішньообласними? Це важливо зрозуміти в контексті виходу з карантину.

Столиця не належить до Київської області і має окреме державне підпорядкування. Тож, за логікою і формулюваннями в законодавстві, можна зробити висновок, що ці маршрути – міжобласні.

Однак, у документах Київської облдержадміністрації можна знайти визначення, які прямо чи опосередковано відносять такі маршрутки до внутрішньообласних. Такої думки притримуються і деякі незалежні юристи. Офіційно в КОДА наразі це питання не коментують.

Читайте також: Коли вийдуть на маршрути автобуси «Бровари – Київ»

Внутрішньообласні перевезення, за схемою Владислава Криклія, обіцяють відкрити під час першого етапу, але пізніше. Міжобласні, тим часом, потрапляють до другого етапу.

Однак, чи зможуть маршрутки Бровари – Київ усе таки вийти з карантину на першому етапі? Адже, окрім іншого, приміські перевезення будуть дозволені лише в межах одного району. Під районом у нормативних документах зазвичай мають на увазі район області.

Маршрутки Бровари – Броварський район

У цьому ж «районному» контексті варто згадати і про маршрутки Бровари – Броварський район. На цей час курсують автобуси лише з трьох напрямків – тільки для медичних працівників, державних службовців і поліціянтів.

Маршрутки до сіл і селищ Броварщини так само можуть не доїхати під час настання першого етапу. Видається, що принаймні формально до приміських перевезень у межах одного району такі автобуси не можна віднести.

Питання тут схоже на озвучене вище – щодо маршруток Бровари – Київ. Адже Бровари є містом обласного підпорядкування і не належать до Броварського району, хоч і є його адмінцентром.

Зупинка "Порошинка"

“Розумні” зупинки в Броварах під час карантину

У Броварській районній державній адміністрації офіційно не прокоментували це. Однак наше джерело повідомило, що маршрути Бровари – Броварський район «проходять» за документами як районні.

Варто зазначити, що в деяких офіційних джерелах, як от на сайті БРДА, маршрути справді називають «районними». Таке трактування дасть можливість запрацювати автобусам на маршрутах уже під час першого етапу виходу з карантину.

У той же час, такі маршрути не є міжобласними. Тому, згідно з визначеннями міністра Владислава Криклія, під час другого і третього етапів вихід із карантину не передбачений.

Окрім деяких автобусів, судячи з написаного в блозі міністра, під час першого етапу вийти з карантину зможуть половина приміських поїздів залізниці в годину пік, а також внутрішні авіаперевезення. Це може означати, що доїхати з Броварів до Києва можна буде пізніше, ніж долетіти з «Жулян» до Львова.

Читайте також:

  1. МОЗ дозволяє відкрити київське метро з 25 травня
  2. Шмигаль розповів, коли запустять міжміський транспорт і відкриють садочки
  3. Київ запускає додатковий транспорт – з «Лісової» і «Чернігівської». СХЕМИ
Поділіться.

Залиште відповідь