Кіберполіція пропонує користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують російські соцмережі

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Після блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники» департамент кіберполіції запропонував користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують доступ до російських соціальних мереж. Про це повідомляє УНІАН.

Кіберполіція повідомляє, що департамент «в межах певних повноважень застосовує заходи з метою сприяння виконанню зазначеного Указу». Що ж у даному випадку мається на увазі під словом «заходи»?

Це — сприяння регулятору телекомунікаційних послуг НКРС у проведенні перевірок. Комісія може здійснювати позапланові перевірки провайдерів на підставі скарг на них з боку фізичних осіб. Ця процедура регулюється ст. 3 п. 4 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

«Департамент, у разі наявності правових підстав, може брати участь у проведенні вищезазначених перевірок», — коментують фахівці Кіберполіції. Окрім цього, департамент постійно проводить «роз’яснювальну роботу» щодо виконання Указу Президента.

Зазначимо, днями на сайті департаменту з’явилася інструкція для провайдерів щодо блокування російських соцмереж. Зокрема, доступ до них пропонують перекривати трьома шляхами: за IP-адресами, за допомогою DNS і через блокування по URL. У кожному конкретному випадку порушення Указу департамент буде документувати факти порушення законодавства з подальшим притягненням винних до відповідальності, зазначається в повідомленні.

Поділіться.

Залиште відповідь