У Броварах понад 70% дитячого населення вакциновані від кору. А серед учнів шкіл, відвідувачів садочків та інших дитячих закладів таких усі 99%. Оскільки дорослим поки що не роблять щеплень, вони хворіють частіше. Тим часом і в Броварах, і в Україні загалом останнім часом фіксують спад загальної захворюваності на кір. Про це йдеться у звітах компетентних установ.

Як розповіла під час сьогоднішньої оперативної наради очільниця відділу організації санітарно-гігієнічних досліджень Ольга Строй, минулого тижня в Броварах зафіксували 5 випадків захворювань на кір. Серед недужих троє дітей – усі мають менше року від народження, тож їх іще не встигли вакцинувати. Пацієнти перебувають на стаціонарному лікуванні.

Загалом же за останні півроку в Броварах на кір захворіли 107 осіб, в тому числі 45 дітей. Неповнолітніх занедужало менше, оскільки число щеплених дітей становить більше 70%. Слід зазначити, що згідно зі звітом броварського районного відділу лабораторних досліджень у дитячих закладах міста вакциновані 99% відвідувачів.

У той самий час дорослим щеплення наразі не проводиться, розповідає Ольга Строй. Втім, керівник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов нагадав, що понад місяць тому МОЗ оголосило про початок вакцинації дорослих. У першу чергу будуть імунізувати усі медичні колективи, працівників шкіл і дитячих садочків, військовослужбовців та поліціянтів.

За інформацією Ігоря Кравцова, на це буде відведено 300 тис. доз вакцини на всю Україну. Водночас, для імунізації дітей на цей час у Броварах є достатнє число вакцин, звітують у місцевому відділі лабораторних досліджень. У медичних закладах міста є понад 2 тис. доз.

Слід зазначити, що протягом останнього місяця у Броварах щотижня фіксують менше випадків кору. Тенденцію на спад реєструють протягом останніх двох тижнів і по всій Україні. Згідно з оперативною інформацією МОЗ, станом на 26 червня число недужих зменшилося на 10%. А станом на 3 липня – на 26%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: