Кого б обрали на посаду секретаря 36 депутатів – ОПИТУВАННЯ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Трибуна-Бровари» опитала усіх 36 депутатів Броварської міської ради і задала три однакових запитання:

 1. Кого Ви бачите секретарем міської ради?
 2. Чи погодилися би ви стати секретарем, якби таку пропозицію вніс міський голова Ігор Сапожко?
 3. Чи погодилися би ви стати секретарем, якби таку пропозицію зробила депутатська більшість?

Результати вийшли цікавими. Хтось намагався уникнути запитань, хтось відповів відверто, а чиїсь відповіді стали повною несподіванкою (надалі надаємо відповіді депутатів відповідно до зазначеного вище порядку питань).

Петро Бабич, УКРОП:

 1. Поки що мені складно відповісти на це питання.
 2. Складно сказати. Швидше за все — ні.
 3. Так само не погоджуся. Мабуть, це не моє.

Сергій Батюк, «Солідарність»:

 1. Оскільки у нас є рішення фракції і воно у нас незмінне, я секретарем бачу Ірину Веремчук.
 2. У нашої фракції є кандидатура, яка обговорювалася і обиралася з позиції фаховості. Не «наосліп». Оскільки я не є фахівцем в діловодстві, то я би відмовився від цього.
 3. Якби до мене звернулася депутатська більшість, то я попросив би обрати іншу кандидатуру, оскільки я не є фахівцем у діловодстві.

Олег Берестовий, «Демократичний Альянс»:

 1. Я розглядаю кандидатів на посаду секретаря через призму компетентності. Єдина, хто може відповідати — це Аліна Дяченко. Гадаю, що всі це розуміють, депутатам заважає певна упередженість зверху, або невідповідні амбіції.
 2. Я би засміявся.
 3. Зважаючи на те, як проходить секретаріада, це малоймовірно. Я не маю достатньо досвіду, щоб одразу якісно виконувати всім так бажані функції, але дивлячись на деяких актуальних кандидатів, моя кандидатура була би вже не такою й поганою.

Сергій Бєльський, «Батьківщина»:

 1. Ще не визначився, оскільки чув лише програми двох кандидатів, які виступали на останньому громадському обговоренні (Веремчук, Дяченко. — прим. Т. Б.). Частково підтримую ще третього кандидата (Максим Семенов. — прим. Т. Б.). Можливо, ще хтось додасться. Тож я поки що не визначився.
 2. Я б узяв самовідвід.
 3. Я би також узяв самовідвід. Це не політичне міркування, це розуміння того, що там дуже великий об’єм роботи. Не впевнений, що зможу її виконувати.

Володимир Білокінь, УКРОП:

 1. Про що можна говорити, якщо на найближчу сесію питання секретаря не виноситься? Свого кандидата — Петра Івановича Бабича — УКРОП уже подавав.
 2. Ні, я людина, яка займається бізнесом. За мною — колектив, який повинен отримувати зарплатню.
 3. Депутатська більшість — це хто? Чому питання секретаря подають як актуальне? Що зміниться, якщо його зараз оберуть? Зараз є питання, які набагато актуальніші, ніж питання секретаря.

Сергій Бойко, «Свобода»:

 1. Не можу сказати.
 2. Можливо, бyдy не проти, але ще попитаю дyмкy однопаpтійців.
 3. Загалом не проти, але ще попитаю дyмкy однопаpтійців.

Андрій Василенко, «Самопоміч»:

 1. Семенов, Веремчук. Як на мене, пріоритетність саме в такому порядку.
 2. Подякую та відмовлюся.
 3. Дивіться відповідь на питання №2.

Ірина Веремчук, «Солідарність»:

 1. Фракція «Солідарність» підтримує мою кандидатуру на посаду секретаря і завжди підтримувала кандидатуру Аліни Дяченко від «Демократичного Альянсу».
 2. Якщо буде кандидатура Веремчук І.С. узгоджена більшістю депутатів, то не важливо, подає її голова ради І. В. Сапожко чи депутати. Бути секретарем Сапожко не збираюся, а збираюся бути секретарем для всіх депутатів та громади.
 3. Без депутатської більшості неможливо стати секретарем ради.

Євген Гредунов, «Солідарність»:

 1. Ірину Веремчук.
 2. Ні.
 3. Ні.

Борис Дудко, «Батьківщина»:

 1. Я бачу будь-кого з опозиції. Тобто, з демократичних сил. Для того, щоб урівняти баланс між силами.
 2. Думаю, цього не буде. Міський голова, швидше за все, не зробить такої пропозиції. Але якщо вже так станеться, то я відмовлюся.
 3. Це малоймовірно, хоча й можливо у нашому житті. Якщо депутатська більшість і справді наполягатиме на тому, щоб секретарем був я, то тоді розглядатиму це питання.

Аліна Дяченко, «Демократичний Альянс»:

 1. Мою кандидатуру на посаду секретаря наша фракція запропонувала ще на початку листопада. Я вважаю, що маю всі професійні та особисті якості, а також досвід роботи з рішеннями міськради і взаємодії з громадою для того, щоб ефективно виконувати обов’язки секретаря. Також вважаю, що з точки зору професійних якостей гарний секретар був би з Ірини Веремчук та Вадима Мутила. За їхні кандидатури ставила підпис і готова підтримати.
 2. Це неможливо. Бо міський голова вважає, що я становлю для нього загрозу. Та хотілось би йому нагадати, що я завжди виступала і виступаю за діалог та відкритість, моя мета — конструктив у рамках закону.
 3. Протягом кількох тижнів у листопаді ми провели низку зустрічей з демократичними фракціями, щоби вони підтримали і висунули мене на секретаря. Однак потім, задля компромісу, зняли мою кандидатуру на користь Ірини Веремчук. На жаль, її фракція так і не знайшла на підтримку Ірини достатньо голосів. Тому ми повернулись до ідеї зібрати на мою користь підтримку більшості і зараз ведемо перемовини з іншими партіями, презентуємо їм План дій секретаря та аргументуємо, як я можу бути ефективною у цій роботі.

Олексій Здоровець, «Свобода»:

 1. Секретар повинен мати вищу освіту, досвід керівних посад не менше 5 років, пасивний дохід у вигляді дивідендів, мати власні політичні переконання, людина повинна бути ідейна, та цілком і повністю служити громаді. Ми повинні узяти 36 депутатів і зробити схему по кожному депутату: скільки актів склав, скільки депутатських запитів зробив, скільки написав і подав характеристик, які питання були вирішені в місті на користь громади з моменту 7-ї каденції, також відвідування комісій та сесій.
 2. Міського голову та депутатів обирала громада, то на мою думку ми всі разом повинні працювати у команді для нашого міста та його мешканців.
 3. Аналогічно другому пункту.

Микола Зінченко, УКРОП:

 1. Ми висунули на посаду секретаря свого кандидата — Бабича Петра Івановича. Ми бачили його одним із достойних кандидатів, але більшість його не підтримала. На сьогодні йдуть консультації. Кого я особисто бачу секретарем? Мені зараз складно відповісти на це запитання. Посада секретаря потребує великих знань і, на жаль, вона сьогодні сильно заполітизована. На мій погляд, кандидатура Оксани Мельник була би підходяща. Моя думка — потрібно обирати достойну людину, а не дивитися на приналежність до партії.
 2. Я не зможу працювати — у мене немає досвіду. Мою думку запитували щодо такого варіанту — я категорично проти.
 3. Я не зможу працювати. Я директор трьох підприємств і фізично не зможу відмовитися від своєї роботи. Працюю на своїх роботах і у міській раді, щоби допомагати людям.

Валерій Іваненко, «Солідарність»:

 1. У нас є визначена кандидатура — Ірина Веремчук.
 2. Мені уже робили пропозицію — я відмовився.
 3. Категоричне — ні. Я не бачу себе на цій посаді.

Тетяна Крилова, «Самопоміч»:

 1. Це має бути людина вiдповiдальна, чесна, неконфлiктна, яка зможе знайти мову з усiма фракцiями, буде пiдтримана переважною бiльшістю депутатiв та зможе налагодити ефективну роботу мiської ради.
 2. Я не висуваю свою кандидатуру на посаду секретаря. Якщо буде запропонована мiським головою узгоджена кандидатура з бiльшiстю депутатiв демократичних сил, я її пiдтримаю. Але свою кандидатуру не висуваю.
 3. Дякую за питання… Якщо депутатська бiльшiсть пiдтримає будь-кого з депутатів, це означало би, що полiтичнi сили спромоглися домовитися.

Василь Кочубей, «Свобода»:

 1. Я особисто бачу на посаді секретаря Олексія Здоровця.
 2. На це питання у мене немає чіткої відповіді. Я – голова земельної комісії. Мені тоді доведеться відмовлятися від посади голови земельної комісії і йти на секретаря. Але у мене є робота і я не зможу працювати секретарем.
 3. Якщо запропонує депутатська більшість, я погоджуся залишити свою роботу і працювати секретарем.

Валерій Лемпіцький, «Єдність»:

 1. Моя думка, що потрібно обрати Мельник Оксану Миколаївну, оскільки вона набрала більше всього голосів.
 2. Я б відмовився, оскільки зараз пішов на нову роботу. Місяць як влаштувався. Мені було б некоректно зараз відмовитися від цієї роботи.
 3. У мене є робота, на якій роботодавці поклали на мене надії, я не можу їх підвести.

Андрій Лопатюк, позафракційний:

 1. Олексія Здоровця.
 2. Нормально б це сприйняв.
 3. Для мене головне, щоб почала працювати рада. А хто мене чи Олексія запропонує, мені однаково.

Оксана Мельник, «Єдність»:

 1. Людину, яка відповідальна, людину, яка компетентна, має досвід роботи з паперами і управлінський досвід роботи. Яка буде працювати не на своє благо, а на благо людей.
 2. Якщо запропонує, я подумаю.
 3. Якщо депутати мені довірятимуть, якщо віритимуть у те, що я принесу користь місту, я погоджуся.

Вадим Мутило, позафракційний:

 1. 1) Аліна Дяченко; 2) Ірина Веремчук; 3) Олексій Здоровець; 4) Максим Семенов.
 2. Негативно б сприйняв.
 3. Позитивно б сприйняв.

Галина Негода, «Солідарність»:

 1. Бачу секретарем когось із демократичних сил. Будь-якого представника від демократичних фракцій — «Солідарність», «Самопоміч», «Демократичний Альянс». Щодо «Батьківщини» та «Свободи»… Не знаю. Після того, як вони останнім часом себе поводять… Але за перші три фракції я скажу точно.
 2. Не важливо, хто запропонує. Я себе секретарем не бачу. Я вже немолода.
 3. Не погоджуся. Я себе секретарем не бачу.

Володимир Оксютенко, «Єдність»:

 1. Стою на позиції, що секретарем повинен стати депутат, який набрав найбільшу кількість голосів на виборах. Це є показник довіри. До речі, на такому принципі наполягали й ті, хто називає себе по відношенню до нас політичними опонентами, хоча задля майбутнього міста ми не повинні ділитися за партійним забарвленням. Коли подивилися по показниках, виявилося, що не їхній представник набрав найбільше голосів, і відразу ж від свого ж принципу відмовилися. Зараз такою є депутат Оксана Мельник — принципова та з досвідом.
 2. Я б відмовився через свою роботу.
 3. Аналогічно другому пункту.

Володимир Опалько, «Солідарність»:

 1. У нас визначена позиція фракції — це Ірина Сергіївна Веремчук.
 2. Я відмовлюся.
 3. Не виключаю можливості погодитися.

Олександр Рєзнік, «Батьківщина»:

 1. В першу чергу ми готові підтримати депутата Аліну Дяченко.
 2. Ні, думаю, він мені не запропонує. А якщо це станеться, я відмовлюся.
 3. Не хочу. Уже передумав.

Андрій Саук, «Демократичний Альянс»:

 1. Аліну Дяченко. Можна було не питати.
 2. Сприйняв би це негативно.
 3. Я готовий бути секретарем тільки якщо це буде останній варіант виходу з кризи, і за умови відповідної зарплатні.

Максим Семенов, «Самопоміч»:

 1. Не хочу піаритися, але є моя кандидатура. За мною є хороша команда — «Самопоміч». Зможе розібратися в складних ситуаціях і не піддатися спокусам.
 2. Для мене немає різниці, хто висуне мою кандидатуру. Ні від міського голови, ні від депутатів я не залежу. Я нейтральна людина і суттєвої різниці у тому, хто подасть мою кандидатуру, не бачу.
 3. Аналогічно другому пункту.

Юрій Скотніков, «Самопоміч»:

 1. На сьогоднішній день є чотири депутати, які зголосилися висувати свою кандидатуру на посаду секретаря — Ірина Веремчук, Аліна Дяченко, Максим Семенов та Олексій Здоровець. Позиція нашої фракції — підтримати Веремчук, але якщо не буде подання за неї, то тоді ми пропонуємо Семенова Максима. І у подальшому будемо розглядати Олексія Здоровця. Ще до сесії є час, а тому будемо вести перемовини і визначатися з кандидатурою.
 2. Я відмовлюся.
 3. Я не готовий бути секретарем. У мене не було таких планів. Бачу на цій посаді молодших депутатів і більш підготовлених. Я не найбільш підготовлений. Самокритично до себе ставлюся. Приваблива пропозиція бути секретарем, але я надаю перевагу більш підготовленим колегам.

Людмила Темченко, «Єдність»:

 1. Я вважаю, що на цю посаду має прийти людина найбільш достойна, оскільки ця посада дуже відповідальна. На мою думку, та людина, яка набрала найбільшу кількість голосів виборців — Оксана Мельник.
 2. Я над цим питанням ніколи не замислювалася. Вважаю, що не згодилася б.
 3. Я не готова на цю тему говорити. Таке питання ще ніколи не стояло, я до нього зовсім не готова.

Тетяна Тоцька, «Єдність»:

 1. На посаді секретаря я бачу Оксану Миколаївну Мельник, тому що вона набрала найбільше голосів на виборах, тобто, громада у такий спосіб висловила їй найбільшу довіру.
 2. Не погоджуся. По-перше, дуже люблю свою справу, по-друге, треба, щоб на посаду секретаря йшла молодша людина.
 3. Я дуже відповідально ставлюся до своїх обов’язків, і, якщо це було б рішення депутатської більшості, то, може, я б і дала згоду. Але, думаю, це з області фантастики. Є люди більш достойні, яких я рекомендую.

Юрій Чередник, «Солідарність»:

 1. Однозначно це має бути фахова фігура. Професійний депутат із досвідом. Головна функція майбутнього секретаря — це координація депутатів від будь-яких фракцій. Я, в першу чергу, дивлюся на фаховість людини і досвід, на те, щоб вона могла налагодити саму процедуру і механізм співпраці і між депутатами, і між міською радою та громадськістю. Це стосується і депутатських комісій, і сесій, і документів, наприклад, протоколів, зокрема, і минулих сесій, які повинні зберігатися в архіві.
 2. Питання не в тому, хто запропонує, а в тому, хто підтримає. Говорю зараз не за себе, а за будь-яку кандидатуру, котра буде розглядатися. Сподіваюся, з цим погоджується уже кожен депутат, що питання вже стоїть не в політичній площині — хто з якої фракції повинен висуватися, а в фаховості та досвіді. Питання секретаря гальмує і оновлення виконкому, і питання заступників. Думаю, час уже навіть йти на той варіант, коли депутатська більшість об’єднається навколо одного кандидата і запропонує міському голові цю кандидатуру подати на затвердження.
 3. Аналогічно другому пункту.

Леонід Черепейнік, «Солідарність»:

 1. Перша, кого я підтримую, — це Ірина Веремчук, друга, якщо Ірина не набере голосів, — Аліна Дяченко.
 2. Смішно, тому що я не діловод і дуже зайнята людина по роботі і з сім’єю. Це точно не моє.
 3. Дуже вдячний за довіру, мені приємно, але я точно не буду, бо… написав у пункті №2.

Олег Шевчук, «Свобода»:

 1. Зараз я не можу навіть нічого сказати, оскільки знаходжуся біля Донецького аеропорту. Навіть не знаю, хто кого пропонує. Скажу лише за себе — якби на посаду секретаря висував свою кандидатуру Олександр Рєзнік, я б його підтримав.
 2. На останньому зібранні міської організації партії ми прийняли рішення не виставляти на посаду секретаря від «Свободи» жодної кандидатури. Поки що. Але якби висувалися, то не за поданням Сапожка.
 3. Аналогічно другому пункту.

P.S. На момент публікації не надали відповіді Вадим Андрієвський (РПЛ) та Володимир Чаюн («Самопоміч»).

Поділіться.

Коментарі закриті.