Комісія по 95 гектарах землі ініціюватиме скликання позачергової сесії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мер Броварів Ігор Сапожко погодився з тим, що міська рада повинна подавати позов до суду стосовно повернення у комунальну власність 95 га. землі Радіопередавального центру. Про це на вчорашньому засіданні Тимчасової контрольної комісії розповів її очільник депутат Володимир Опалько.

Представник «Солідарності» розповів, що на сьогодні перед депутатами стоїть дилема: подавати позовну заяву від міської ради напряму чи долучити її до позову прокуратури. Остання готує аналогічне звернення до суду на користь міської ради.

За словами Опалька, міський голова Ігор Сапожко навіть готовий уже скликати позачергову сесію, щоб міська рада ухвалила рішення про виділення необхідних коштів, які треба мати на рахунку для подачі позову (у разі виграшу суду, сума повертається назад, у разі програшу справи — ні). Як розповіла начальник юридичного відділу Альбіна Баба-Мірзоєва, сума, яку треба виділити для подачі позовної заяви, складає 206 тисяч. грн.

Як розповів директор Радіопередавального центру Олексій Скочко, прокуратура, зазвичай, відстоює права у суді тих, хто не має можливості самостійно подавати позов, наприклад, недієздатної особи. Якщо ж міська рада займе активну позицію і подасть позов до суду, то тоді прокуратура не зможе цього зробити. Тобто, позовна заява має бути одна.

скочко

Олексій Скочко

«Якщо у прокуратури є можливість сплатити державне мито і подати позовну заяву, то краще буде, якщо подасть саме вона. А міська рада зможе до цього долучитися. Як третя сторона? Ні, як позивач. Якщо з боку позивача буде і прокуратура, і міська рада, це виглядатиме набагато солідніше», — розповів Скочко.

Прикметно, що член комісії, депутат Андрій Василенко («Самопоміч») висловив думку, що прокуратура зацікавлена у тому, щоб справу виграти, а ось міська рада… Теоретично, за словами Василенка, так, а ось на практиці — є багато сил, які не зацікавлені у виграші справи. На що голова комісії Володимир Опалько висловив надію, що такі сили уже на сьогодні не мають великого впливу.

василенко

Андрій Василенко (по центру)

Попри те, що учасники засідання дійшли згоди, що подавати позовну заяву буде прокуратура і вона ж сплачуватиме необхідне державне мито, вони ж вирішили, що все-таки збирати сесію для ухвалення рішення про виділення 206 тис. грн. на позовну заяву необхідно. Виникла така думка під час обговорення у вигляді: «А підстрахуватися?». Спочатку закинув пропозицію позафракційний депутат Вадим Мутило, а решта депутатів — погодилися. Офіційно оформити таку статтю витрат, як «на потреби юридичного відділу». «Не дай Боже, щось зірветься із позовом від прокуратури, нам треба бути напоготові», — зазначив депутат Андрій Василенко.

Депутати дійшли згоди, що про всяк випадок потрібно округлити суму до 210 тисяч гривень, «щоб в останній момент не панікувати, якщо будуть потрібні додаткові кошти».

Депутат Борис Дудко («Батьківщина») поцікавився — чи не потягне судова справа значно більше витрат. На що начальник юридичного відділу Альбіна Баба-Мірзоєва зазначила, що, якщо міська рада і прокуратура виграють позов, то вже за позов до Апеляційного суду буде сплачувати протилежна сторона, а міська рада перетвориться у відповідача. У цьому випадку витрат з боку міськради не буде жодних.

дудко

Борис Дудко

Зазначимо, що деякі депутати висловили думку, що немає логіки збирати додаткову сесію і виносити на неї питання про видалення коштів юридичному відділу, якщо всі витрати на себе бере прокуратура, однак, такі депутати, як Вадим Мутило, Андрій Василенко та Володимир Опалько наполягли на тому, що підстрахуватися треба, згадавши про кричущий випадок в контексті скандалу із 95 га. землі, коли усі земельні акти на 48 громадян (по 2 га.) в трьох екземплярах згоріли в одній машині у одного із набувачів у кінцевому підсумку землі Анатолія Гунька. «Треба бути готовими до всього у цій ситуації», — сказали депутати.

У підсумку комісія визначила, але ще не ухвалила таке рішення:

— ініціювати скликання позачергової сесії для ухвалення рішення про виділення з бюджету 210 тисяч гривень для юридичного відділу;

Учора ввечері мала відбутися зустріч керівництва Радіопередавального центру та прокуратури. За її підсумками комісія сьогодні о 10.00 ще раз збереться і ухвалить це рішення. Якщо ця рекомендація буде ухвалена, потрібно буде зібрати 12 голосів депутатів для проведення позачергової сесії, а міський голова на підставі такого звернення зобов’язаний скликати сесію у двотижневий термін.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.