Комісія зацікавилася, куди «Оздоровчо-реабілітаційний центр» витрачав надану йому фінансову допомогу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Комісія з вивчення фінансової діяльності «Оздоровчо-реабілітаційного центру» (ОзРЦ) розпочала свою роботу. Уже на дебютному засіданні увагу кореспондента «Трибуна-Бровари» привернуло кілька цікавих моментів.

Голова комісії — Ірина Веремчук

Почалося засідання комісії з технічних процедур — обрання голови комісії, заступника та секретаря.

Депутату Ірині Веремчук («Солідарність») її колега Петро Бабич (УКРОП) запропонував бути секретарем комісії. Однак, Ірина Сергіївна заявила про те, що вона хоче бути головою комісії. В принципі, таке призначення випливало цілком логічно, оскільки в фінансово-бухгалтерській сфері пані Веремчук є досвідченою людиною, до того ж, саме пані Ірина була останнім часом найбільшим рушієм цієї справи у напрямку розслідування.

Забігаючи наперед, зазначимо, що у ексклюзивному коментарю виданню «Трибуна-Бровари» депутат Ірина Веремчук зазначила, що їй хочеться і ближче проводити розслідування і робити аналіз, аніж вести протоколи засідань.

веремчук

Ірина Веремчук стала головою комісії, а Максим Семенов – секретарем

Заступником голови комісії обрали депутата Вікторію Коваленко (РПЛ), а секретарем — позафракційного депутата Максима Семенова.

План дій та практичні заходи

Перша вимога від новообраної голови комісії — вже наступне засідання провести безпосередньо на території «Оздоровчо-реабілітаційного центру» (ЗОШ №9).

Друга — перевірити фінансову документацію реабілітаційного центру, починаючи з 2013 року. «Я побачила: у 2013 році валовий дохід у басейна був 5 мільйонів гривень, а вже у 2014-2015 роках — близько 2,5 мільйонів. Тож потрібно проаналізувати — чому так сталося», — розповіла Ірина Веремчук.

За словами Ірини Сергіївни, потрібно проаналізувати — які послуги надає ОзРЦ, кому, чи кошти за ці послуги йдуть на розрахунковий рахунок чи через касу. «Все це потрібно аналізувати безпосередньо на місці. Якщо ми будемо запрошувати фахівців до міської ради, вони ж не зможуть принести всю бухгалтерію. Первинна документація знаходиться уся там», — зазначила пані Веремчук.

Депутат Вадим Мутило звернув увагу на те, що потрібно чітко визначитися з метою комісії та результатами, до яких вона має прийти.

Мета комісії, як визначили депутати, повинна бути такою: проаналізувати як ОзРЦ працював по доходах і витратах, проаналізувати рентабельність підприємства, щоб, можливо, для рентабельності басейну долучити інші школи. Для останнього, за словами депутата Веремчук, потрібно долучити фахівців Управління науки та освіти Броварської міськради, щоб спільно з ними та керівництвом центру розробити графік відвідування басейну іншими школами. У цьому моменті депутат Вадим Мутило звернув увагу на те, що перший місяць літа скоро закінчиться і часу не так вже й багато, а тому управління освіти потрібно залучати або вже з наступного засідання, або вести роботу по розробці графіка паралельно.

А ось депутат Петро Бабич запропонував розділити роботу комісії на два етапи. Перша етап: виїхати на місце і зробити аналіз, а вже другий — випливатиме з результатів цього самого аналізу, мовляв, якщо у діяльності басейна буде позитивна динаміка, то, можливо, і не треба буде далі вмішуватися. Пані Веремчук наче й погодилася, але склалося враження, що дуже неохоче і простим візитом (а може й не одним) наступне засідання не обмежиться.

бабич

Петро Бабич не став ні головою комісії, ні заступником, ні секретарем

Депутат Веремчук зауважила, що перевірити документацію потрібно саме з 2013 року, оскільки реабілітаційному центру надавалася фінансова допомога як фізичними особами, так і юридичними, і треба дослідити — чи була вона поворотна чи безповоротна (поворотна фінансова допомога — це та, яку потрібно повернути, по-суті, позика, безповоротна — та, яка не повертається). «Якщо є борги по зарплаті і по податках, то там є штрафні санкції, тож потрібно звернути увагу і на цей момент», — зазначила Ірина Веремчук.

Депутат же Вадим Мутило зауважив, що до перевірки потрібно обов’язково долучити фахівців фінансового та юридичного відділу. За цю ідею ухопився депутат Петро Бабич, який запропонував дати протокольне доручення керівнику підприємства та фінансовому управлінню підготувати аналіз, а комісія вже на місці щоб з ним ознайомилася. «Ми ж не будемо брати усю документацію і лопатити, правильно?», — запитав Петро Іванович. «Чому не будемо?», — здивовано перепитали депутати Ірина Веремчук та Тетяна Крилова.

Тим не менш, депутат Петро Бабич аргументував, що звіряти ту чи іншу інформацію та показники буде легше, якщо буде готовий аналіз, від якого, мовляв, можна буде відштовхуватися. І знову пані Веремчук погодилася, але дуже неохоче. Було видно, що пані Ірина прихильник перевірки документації членами комісії, а не аналізу уже якоїсь підготовленої інформації. Зрештою, дійшли згоди скласти протокольне доручення, що керівництво басейну та фінуправління повинні підготувати звіт по доходах і витратах за 2013, 2014 та 2015 роки. Але, як зазначила у бесіді з кореспондентом «Трибуни-Бровари» депутат Ірина Веремчук, вона готова проаналізувати фінансову документацію з 2008 року, оскільки, за її словами, у той період у розвиток реабілітаційного центру вкладалися великі кошти.

Цікаву інформацію надала депутат Тетяна Крилова («Самопоміч»). За її словами, у документах, що надавала директриса басейну Олена Семенюк, не вказувалися суми поворотної фінансової допомоги юридичним особам.

крилова

Тетяна Крилова

«Суми надавалися, але вони не були відображені у документах. Від нашої фракції було надано як мінімум 100 тисяч гривень, але вони ніде не були вказані. Куди вони ділися і на які саме витрати вони пішли? Кошти перераховувалися за безготівковим рахунком і вони десь мають бути відображені», — зазначила пані Крилова.

У підсумку було визначено дати термін юридичному, фінансовому відділам міськради та керівництву басейну — тиждень, і призначене наступне засідання на 24 червня на 10.00 безпосередньо в «Оздоровчо-реабілітаційному центрі».

Поділіться.

Коментарі закриті.