Трибуна – Бровари

Компанії страхування життя: основні страхи клієнта

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко,

фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

 

На завершення теми про страхування життя, пропоную розібратися в основних наших страхах щодо компаній life insurance. За 18 років, із того часу, коли почала працювати ця галузь за законами міжнародного стандарту, більшість із нас задається одними і тими ж питаннями: «А якщо вони втечуть із моїми грошима?», «Вони розваляться і я втрачу гроші!», «Не в Україні!». Це основні причини, чому досі в Україні накопичувальні поліси страхування життя мають менше 5% громадян. Але, незважаючи на це, вони продовжують працювати, допомагаючи вирішити наші фінансові проблеми під час форс-мажорів.

«Я вже мав справу з довгостроковим страхуванням у Радянському союзі, він розвалився і я все втратив. Більше не хочу! Не в Україні!»

Більшість українців добре пам’ятає, коли всі залишились без заощаджень в один момент. Такий страх залишився в нашому генетичному коді як голодомор. Це нормально. Але і жити весь час на торбі з грошима, якщо нікому більше не довіряєш, дуже складно. Багато хто взагалі не може уявити, що є компанії більш надійні, ніж уся країна. Ми близько 75 років жили в резервації, без доступу до фінансових знань та у повній вірі «вождям та партії». Ми не мали власних свідомих рішень, їх приймали за нас. Як результат – відсутність фінансової грамотності та недовіра до будь-яких фінансових установ.

Чому пенсіонери за кордоном відпочивають, а наші пляшки збирають?

Мені це нагадує те, як боялись в давні часи блискавок та грому. Тоді просто нічого не знали про фізику та явища природи. Так і зараз: не віримо, бо не знаємо. Вірити можна в Бога, а для мене віра – це знання. Тож давайте будемо грамотними громадянами!

Головний аргумент надійності для компаній life insurance – це їхній вік. Гідні довіри мають у своєму досвіді не менше сотні років. Вони набагато старші, ніж Україна, Радянський Союз… Крім того, вони дуже ретельно пильнують свою репутацію і працюють лише в тих країнах, де є довгострокова перспектива.

1.Як обрати банк, який не вкраде ваші гроші?

2. Компанії страхування життя: а якщо вони з нашими грошима втечуть?

Більшість із них надають послуги в багатьох країнах світу, з різними ментальними особливостями, традиціями та звичками. І до всіх вони знайшли свій підхід. Чому ж ми думаємо, що українці якісь не такі і чимось відрізняються від інших націй?

Сьогодні в пересічного українця є можливіть не лише контролювати свої фінанси, а ще й керувати та моделювати свою фінансову ситуацію завчасно. Забезпечити себе коштами в тому періоді життя, коли заробляти вже не буде можливості, на пенсії. Тож не варто нехтувати світовою практикою збереження грошей та боятися того, що було в минулому.

1.Банк: золото, валюта чи гривні?

2. Три прості кроки до фінансової незалежності, які ви навряд колись зробите

Ми ж користуємось багатьма інноваціями сучасності, які прийшли до нас із-за кордону: мобільними телефонами, автомобілями, зв’язком, технікою, мережевими закладами харчування тощо. Але ж «Не в Україні?!». Може варто збагнути, що сервіс в Україні налагоджується згідно міжнародних стандартів, тож і працює все тут так само?

Форс-мажор зі здоров’ям. Як не просити гроші в близьких?

А якщо вони втечуть із моїми грошима?

Для того, щоб розуміти, чому так не станеться, треба знати лише декілька фактів.

 1. Закон «Про страхування» говорить про те, що діяльність страхової компанії не може здійснюватись без ліцензії. Безстрокова ліцензія – саме таку повинна мати страхова компанія, коли пропонує договори страхування життя строком на 10, 20, 30 років. Саме це було зазначено в новому законі про страхування в 2002 році.
 2. Компанїі по страхуванню життя не мають права займатися іншою страховою діяльністю, лише зазначеною в ліцензії (ЗУ «Про страхування» розділ III, стаття 38). Тож уся її діяльність зосереджена лише на своїх клієнтах та на вдалих інвестиційних програмах.
 3. Необхідна умова для отримання ліцензії: мінімальний розмір уставного капіталу 10 млн євро (ЗУ «Про страхування» розділ III, стаття 30), який повинен бути сплачений лише в грошовому еквіваленті (це НЕ можуть бути акції, майно, векселя та інші сумнівні елементи). Ці гроші будуть гарантією того, що нам сплатять наш капітал по закінченню договору. Перевірити наявність ліцензії можна у відкритому реєстрі за посиланням.
 4. Партнери по перестрахуванню: обов’язково повинні бути в наявності договори з міжнародними партнерами для убезпечення клієнтів під час будь-яких державних процесів. Страховики, гідні нашої уваги, перестраховують свої ризики у міжнародних страхових компаніях, що гарантує виконання всіх зобов’язань перед клієнтами.
 5. Регулярний аудит. Плановий (кожні 3 місяці) і позаплановий, за заявою громадян та правоохоронних органів, кожен квартал, де перевіряються:
 • дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу (на момент перевірки на рахунках повинно бути 100% усіх зобов’язань клієнтам на даний час);
 • розміщення визначеними категоріями прийнятних активів у повному обсязі та дотримання нормативу ризиковості операцій (інвестиції проводяться лише за встановленими законом напрямками);
 • розміру статутного та/або власного капіталу;
 • подання звітних даних і аудиторського висновку за звітні періоди;
 • надання послуг на підставі договору тощо.

Інструменти для заощаджень. Як правильно обрати?

Усі звіти НБУ публікує на відкритих ресурсах, щоб кожен охочий міг перевірити всі цифри самостійно. Таким чином компанії, що становлять суспільний інтерес, стають більш відкритими щодо розкриття інформації про свою діяльність. Із одного боку, це посилює контроль за діяльністю страхової компанії, з іншого – надає більш розгорнуту інформацію для зовнішніх користувачів фінансової звітності: акціонерів, інвесторів і регуляторів.

Поліс страхування життя: що він дасть нашим дітям?

Це лише 5 основних фактів, які треба брати до уваги при виборі страхової компанії для збереження свого капіталу на майбутнє. Насправді їх набагато більше. Але залишимо їх професіоналам і зосередимось на головному. А для нас головним є те, що політики можуть змінюватись (пам’ятаєте з попереднього матеріалу, що майже всі вони мають ТУТ поліси страхування життя?), економіка країни трансформуватися, а час плине. І сьогоднішні проблеми ніяк не відміняють того, що наш останній період життя, пенсія, буде таким, яким ми його для себе створимо!

Головне фото – надане авторкою

Читайте також інші матеріали авторки:

  1.  Страхові компанії: чому ми боїмося боятися?
  2. Фінансова піраміда: головні ознаки шахрайства
  3. Сім ефективних методів для заощаджень
  4. Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків
  5. Як робити розумні інвестиції. Початок
Поділіться.

Залиште відповідь