«Комунтранс-Бровари» готує інновації щодо вивозу сміття з приватного сектора

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підрядник по вивезенню сміття по місту Бровари — ТОВ «Комунтранс-Бровари» — запускає «пілотний проект» по одній із головних вулиць міста: збирання та вивезення сміття з приватного сектора за допомогою спеціальних контейнерів. Така тема стала предметом обговорення мешканців вулиці та міста з представником ТОВ «Комунтрансу-Бровари» Олександром Кабзюком.

Як розповів представник фірми-перевізника, закупівля контейнерів — один із варіантів вирішення такої проблеми, як збирання сміття у приватних секторах. Справа в тому, що в певні дні і часи машини-сміттєвози їздять збирають сміття, яке мешканці пакують і виставляють у пакетах з дворів на вулиці (пакети «Комунтрансу-Бровари» ціною 6,5 грн., в ціну закладений тариф на вивіз). І ось тут виникають дві проблеми: по-перше, зовнішньо виглядає це не привабливо, по-друге, часто-густо собаки розривають пакети і розносять сміття, а з ним і небезпечні бактерії, що отруюють повітря та спричиняють інфекційні захворювання. Щоб якось знайти шляхи цих проблем, представники «Комунтрансу-Бровари» запросили на зібрання мешканців вулиці Київська.

За словами представника перевізника, фірма закупила контейнери (близько 70 контейнерів) за власний кошт і це задоволення, зі слів пана Кабзука, вийшло не з дешевих — 800 грн./штука.

«Усі дорослі люди, ринкова економіка. Всі ми розуміємо, що ці контейнери увійдуть в тариф», — почав розмову працівник «Комунтрансу-Бровари».

 

Варіантів, за словами Кабзюка, багато: хтось із мешканців може контейнер викупити відразу (але не всі це можуть дозволити собі), хтось може взяти на певний час на користування під свою відповідальність. «Можна розбити вартість контейнера на рік чи на два і користувач контейнера буде сплачувати щомісяця рівними частинами. Усе це, за словами перевізника, можна прописати в угоді між «Комунтрансом-Бровари» та мешканцями», — сказав Кабзюк.

Головна технологія буде така: раз на тиждень: це може бути або субота, або понеділок, машина буде під’їжджати у певний час до кожного приватного будинку і забиратиме сміття, перекидаючи до кузова контейнер, який господарі будинку будуть завчасно виставляти з двору на вулицю.

Дискусії викликало питання — хто буде слідкувати за контейнером у реаліях сьогодення, коли відбуваються крадіжки усього «що погано лежить» (адже за зберігання контейнера треба буде нести відповідальність).

Обговорили присутні і тарифи, які очікують на користувачів послугами «Комунтрансу-Бровари».

У договорі, за словами перевізника, буде виписуватися тариф з розрахунку 1 кубічний метр сміття на місяць, що складатиме близько 40 грн./місяць, тобто, 0,24 куб. м. на тиждень (саме такого об’єму контейнери від ТОВ «Комунтранс-Бровари». При цьому, якщо за тиждень назбирається більше сміття, то буде нарахування за вивіз сміття, відповідно, буде більшим, а, якщо контейнер буде неповним, плата при цьому не зменшуватиметься. «Ми виїжджаємо, тратимо солярку, час. Зрозумійте нас правильно — ми не можемо зменшувати тариф», — сказав перевізник. При цьому було сказано, що вулицю Київську дещо розширять, що дасть змогу сміттєвозам спокійно добиратися до контейнерів.

 

Останній пункт викликав хвилю обурення мешканців. Звучали репліки про те, що назбирати такий контейнер за тиждень нереально, про те, що зовсім неправильно, що плата за контейнер буде все одно буде нараховуватися, навіть попри те, що контейнер у якийсь тиждень не буде вивозитися (хоча, за словами перевізника, тариф за 1 кубометр не поміняється). Також мешканці висловлювали переконання, що ще не відомо — чи поліпшиться якість послуг, але тариф апріорі буде вищим за діючий. До того ж, невідомо як може сприйняти ці контейнери новий перевізник, якщо такий з’явиться внаслідок виграшу наступного тендеру.

 

Відповів Кабзюк і на питання — чому в багатоквартирних будинках люди не платять за контейнери. «Це власність ЖЕКів, а не перевізника. За користування контейнера ЖЕКи встановлюють свої тарифи. Якщо ми внесемо в тариф ціну контейнера, тарифи будуть зовсім інші. Ми нікого не змушуємо і чекаємо від вас пропозицій», — звернувся до присутніх представник ТОВ «Комунтранс-Бровари».

За підсумками зустрічі відчувалося, що запитань залишилося більше, ніж відповідей.

Поділіться.

Коментарі закриті.