Конференція «Сильна родина — сильна Україна»: фахівці відзначають у Броварах кризу татусів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах вдруге в історії міста, відбулася наукова конференція «Сильна родина — сильна Україна»: Бізнес і сімя»

Неординарний і незвичний захід, який проходив у суботу, 14 травня, об’єднав на кілька годин відразу представників різних верств населення — близько 70 науковців, освітян, депутатів, державних службовців, журналістів, представників церков, громадських організацій, батьків та студентів м. Бровари, Києва, Львова, Тбілісі (Грузія).

Перед самою конференцією кореспонденту видання «Трибуна-Бровари» вдалося поспілкуватися із заступником міського голови з гуманітарного напрямку Ларисою Виноградовою та начальником управління освіти Броварської міської ради Оксаною Мельник.

У школах навчають фізики, хімії, літератури і не вчать сімейним цінностям

На жаль, присутніх на ній було небагато. Та все ж ті, хто прийшов на захід змогли почерпнути для себе чимало цікавої та корисної інформації.

Теми, з якими виступали лектори були різні: сімейні цінності, цінності бізнесу, загальнодержавні, секрети успіху бізнесу, виховання дітей, підготовка до шлюбу як фактор створення сім’ї — актуальні і надзвичайно на сьогодні важливі.

Наскрізною лінією всієї конференції було те, що в системі освіти українських дітей навчають різним предметам та наукам, але практично не приділяється увага таким дисциплінам, як — створення сім’ї, сімейні цінності, як бути татом, мамою (не з точки зору фізіології, а з морально-духовної точки зору та відповідальності за цей статус).

Науково-практична конференція «Сильна родина — сильна країна» проводиться у Броварах не вперше. Так, за підсумками попередньої конференції, яка проводилася минулого року, було зроблено багато практичних позитивних проектів. Зокрема, впроваджено курс: «Підготовка до подружнього життя» — програма президент Фонду «Сім’я» Адріана Буковинського, яка рекомендована Міністерством освіти і науки до навчальних закладів міста.

Як розповіла під час конференції кандидат економічних наук, викладач Київського національного торгівельно-економічного університету (КНТЕУ) та член Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки (МОН) Ольга Романенко, були знайдені волонтери, які мали спеціальну освіту і забажали доносити такі цінності дітям. За словами пані Ольги, такий курс мав позитивні відгуки від дітей та батьків.

романенко

Ольга Романенко

Мотивом організації конференції, як розповіла Ольга Романенко, є необхідність вирішення проблеми невтішної тенденції в Україні, коли 60% молодих українців розлучаються у перші роки шлюбу, що негативно впливає на рівень щастя українців. «За даними статистики Міністерства молоді і спорту спільно з ООН, у 2015 році саме бізнес і сім’я є найбільшими цінностями у молодих людей. Якщо люди вірні в сім’ях, то вони чесні й у бізнесі і це впливає на добробут усієї країни та навпаки», — розповіла пані Ольга.

Криза татусів…

Тезу щодо роботи волонтерів підхопив один із лекторів конференції, кандидат філософських наук, президент Фонду «Сім’я» Адріан Буковинський.

буковинський

Адріан Буковинський

Пан Адріан висловив надію, що робота таких послідовників, які будуть розповсюджувати інформацію і доносити їх до громади, має удосконалюватися і виводитися на якісніший рівень, аби вона була системною, всеохоплюючою і результативною. «Про результати цієї роботи пересічний броварчанин має не просто казати, що десь він їх чув, а щоб з глибоким переконанням говорив про те, що це потрібно і щоб це приносило результат», — у своєму виступі зазначив фахівець.

Президент фонду «Сім’я» звернув увагу, що на сьогодні в країні не лише немає сімейної політики, але й немає структурованої стратегічної роботи, спрямованої на вирішення цієї проблематики.

Як розповів фахівець, 40% пар у Броварах не розлучаються і живуть у подружжі як чоловік і дружина, але не всі з них при цьому можуть стверджувати, що вони почуваються щасливими у парі.

Також пан Буковинський розповів про те, що він мав зайняти новостворену посаду — Урядовий уповноважений з питань сім’ї, в обов’язки якого мали бути покладені завдання — формування сімейної політики та координація сімейної політики між різними профільними міністерствами гуманітарного напрямку. Але відразу після цього призначення, сталися події, які потребують, за словами Буковинського, серйозного аналізу і акценту.

Знайшлися впливові сили, які виступили проти інституту сім’ї в контексті єднання чоловіка і жінки, мовляв, можна допускати, що сім’єю є два чоловіка або дві жінки з відповідними юридичними нюансами щодо усиновлення дітей. І лише тому, що така позиція співпала зі зміною складу Кабінету міністрів, а також той факт, що проти таких ідей виступили українські церкви понад 50-и конфесій, такі ідеї не вступили в процес втілення в дійсність.

Живучи у Броварах рік, Адріан Буковинський відвідав з відповідними лекціями усі десять шкіл міста. Під час лекцій проводилося опитування — до кого діти звертаються, коли потрапляють у важкі життєві ситуації.

Лише 12% звертаються за порадою до своїх батьків, 34 % звертаються за порадою до мами, 1% — до тата, 27% — радяться зі своїми друзями, а 26% — самі вирішують свої питання. Статистика засвідчує, що за 15 років (допоки дитина виростає) 87% батьків-чоловіків не є авторитетом для своїх дітей.

Потрібні волонтери — розповсюджувачі інформації

Адріан Буковинський звернув увагу на такі проблеми, як відсутність авторитету татусів у дітей, на те, що вони не приділяють дітям уваги. Діти не почувають (за соцопитуваннями) себе в безпеці з татами. Діти, коли батьки розлучаються, беруть вину за те, що сталося, на себе і почуваються винними.«Найжахливіше, коли діти починають шукати собі інших авторитетів, коли тато чи мама не стають для них авторитетами», — звернув увагу лектор.

зал

Як будувати стосунки у сім’ї? Як стати ефективними та відповідальними батьками? — цього дня такі питання звучали упродовж всієї конференції. Ставилися й питання — хто дає такі знання і хто може давати такі практичні завдання у місті Бровари.

«Потрібен список людей, список педагогів, з яким можна співпрацювати на умовах підвищення кваліфікації і які будуть доносити інформацію молоді. Всі проблематику усвідомлюють, і лише 10% готові ці знання на практиці доносити і реалізовувати», — зазначив Буковинський. Таких фахівців, за словами пана Адріана, потрібно підготувати 5 тисяч, а сам він має надію, що у місті Бровари вдасться зібрати кілька десятків таких волонтерів, зокрема, із системи управління освіти (вчителі та вихователі шкіл та дитячих садочків).

У конференції взяли участь інші лектори та фахівці. Про них читайте у наступних публікаціях.

Видання «Трибуна-Бровари»

висловлює вдячність за допомогу при підготовці матеріалу

кандидату економічних наук, доценту КНТЕУ

та члену Ради молодих вчених при МОН України

Ользі Романенко.

Поділіться.

Коментарі закриті.