КП «Броварипарксервіс»: штрафмайданчики та автостоянки міста перейдуть під повний контроль Сапожка?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ще не встигли Бровари оговтатись від «запуску» тролейбусу в столицю та підвищення тарифів на перевезення в тому ж напрямку, як на містян уже чекає нове «покращення».

Наступним етапом «позитивних змін» має стати створення Комунального підприємства міськради «Броварипарксервіс». За детальнішого розгляду проекту рішення, яке виноситься на 19 сесію міської ради, можна побачити, що йдеться зовсім не про парки міста. «Турбота про кожного» у ньому є набагато масштабнішою за загальну площу парків Броварів.

Згідно зі Статутом підприємства, кінцевою метою його діяльності буде «покращення організації дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування, застосування інформаційних технологій… збільшення пропускної спроможності проїзної частини міста…» і т. д.

Стаття «Предмет діяльності підприємства» Статуту КП «Броварипарксервіс» передбачає:

— виконання функцій замовника з проектування, будівництва та експлуатації паркінгів, автостоянок, механізованих автостоянок, штрафних майданчиків, місць для паркування, автотерміналів, гаражів та інших об’єктів дорожнього сервісу, в тому числі із залученням інвестицій;

— визначення на конкурсних засадах інвестора для будівництва автотерміналів, паркінгів, автостоянок, штрафних майданчиків, механізованих автостоянок, місць для паркування, гаражів та інших об’єктів дорожнього сервісу;

— експлуатація, утримання мережі паркінгів, автостоянок, штрафних майданчиків, місць для паркування та інших об’єктів дорожнього сервісу в м. Бровари, переданих в установленому законом порядку Підприємству;

— визначення операторів з надання послуг платного паркування;

— виконання функцій операторів відповідно до Правил паркування транспортних засобів затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 р. та Правил благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку у м. Бровари, затверджених рішенням Броварської міської ради;

— надання послуг із зберігання транспортних засобів у підземних та наземних гаражах, відкритих автостоянках, штрафних майданчиках, на відведених та спеціально обладнаних місцях;

— надання послуг евакуації автотранспорту;

— забезпечення безпеки дорожнього руху шляхом впровадження нових форм паркування транспортних засобів та створення сучасної системи паркування.

Це далеко не повний перелік усіх функцій та обов’язків, які надаватимуться новоствореному КП «Броварипарксервіс» проектом рішення міської ради.

Фактично ж усе — від виконання функцій замовника проектування до освоєння паркувального простору міста — буде під пильним наглядом новоствореної організації.

Однак, виникає багато важливих питань щодо діяльності майбутнього монополіста з дуже широкими повноваженнями. Наприклад, хто очолюватиме комунальне підприємство? За статутом КП «Броварипарксервіс» говориться: «Підприємство очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Броварським міським головою на умовах контракту». Тобто, фактично міський голова Ігор Сапожко буде одноосібно визначати людину на підприємство з величезними повноваженнями. Про жодні конкурси не йдеться взагалі!

Ще один із пунктів Статуту, який привертає увагу: «Підприємство відповідно до чинного законодавства України та в межах своєї компетенції має право… здійснювати інвестиційні проекти, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському та третейському суді».

Виникає питання — які можуть бути інвестиційні проекти у комунального підприємства? Адже, наскільки зрозуміло, фінансування буде здійснюватися за рахунок міського бюджету. А якщо ні, то чому тоді не проводиться жодної презентації проекту?

Хочеться звернути увагу і на такий факт: статутний капітал для початку встановлюють у розмірі 50 тисяч гривень, але що далі? Адже, наприклад, такі функції, як евакуація авто — задоволення з недешевих. Так само, як і прописане у статті щодо діяльності Статуту будівництво паркінгів… Це теж вартує неабияких коштів. Як кажуть, «за чий рахунок банкет?».

Чи не маємо ми справу з тим, що головний «гросмейстер» Броварів, під народним гаслом «Приберіть свої колеса з тротуару!» і за «активної підтримки» міського бюджету, готує зручну ударну позицію для одного зі своїх пішаків-тілоохоронців чи представників кишенькових громадських організацій?

Маємо надію, що до розгляду на комісіях депутати уважно ознайомляться з проектом рішення, аби його згодом втілили в життя належним чином.

Поділіться.

Залиште відповідь