КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр»: «спливли» деякі «дивні» цифри бухгалтерії

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чергове засідання робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» було не тривалим, але насиченим. Вперше, за останній час, депутати зібрали кворум і почали ухвалювати рішення, які мають не рекомендаційний характер, а обов’язкові до виконання. До того ж, конкретика у цифрах фінансової діяльності стала ще чіткішою.

Та найголовніше: схоже, депутати знайшли «діру» у бюджеті комунального підприємства, через яку «витікали» кошти і призводили до його збитковості.

В першу чергу, депутати проголосували за те, щоб керівництво «Оздоровчо-реабілітаційного центру» надало інформацію — які є борги у підприємства станом на 1 липня 2016 р. На сьогодні є борги по податках, штрафи за невчасну їх сплату, пеня, поворотна фінансова допомога та за роботи по очищенню басейну.

Борги басейну: ПДВ — 220 тис. грн.(борг з 2014р.), ПДФО — 100 тис. грн., штрафні санкції за Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — 55 800 грн., пеня за ЄСВ — 67 400 грн., а також є інша кредиторська заборгованість, яку робоча група з депутатського корпусу хоче побачити, щоб розуміти фінансовий стан підприємства.

Оскільки міська рада не може напряму сплачувати податки підприємства (це має робити сам реабілітаційний центр), депутат Вадим Мутило запропонував до вересня розробити програму підтримку КП ОзРЦ, в якій прописати оплату комунальних послуг та зарплату, а підприємство оплачувало б уже податки зі своєї діяльності.

мутило

Вадим Мутило (ліворуч)

Окремою темою під час засідання став бізнес-план — чітке бачення заходів, спрямованих на поліпшення фінансового становища підприємства та заходів в окреслений період, за який підприємство вийде «на нуль» щодо боргів. Директор басейну Олена Семенюк тут же почала говорити про те, що, мовляв, давайте вийдемо «на нуль», а тоді вже говорити про бізнес-план. Чим викликала бурхливу реакцію депутатів, наприклад, Олега Берестового, Ірини Веремчук — мовляв, потрібно мати бачення і розробити комплекс заходів як виходити з кризи, і вже під це бачення депутати змогли б ухвалювати рішення про виділення конкретних сум.

берестовий

Олег Берестовий

Дещо іншу позицію зайняв депутат Вадим Мутило, який зазначив, що складно розробляти якісь заходи, коли не орієнтуєшся в коштах, які можуть надійти з бюджету, і завжди простіше розробляти плани, коли відштовхуєшся від конкретних цифр. Вимога щодо вироблення бізнес-плану з боку депутатів аргументувалася тим, що немає сенсу допомагати підприємству коштами, якщо через півроку-рік воно буде знову збитковим і з великими боргами.

В який момент пані Семенюк, звертаючись до депутатів, сказала: «Якщо вам треба написати розрахунки, я напишу», чим викликала здивування у депутатів: «Та це не нам треба! Це вам потрібно!».

семенюк

Олена Семенюк

Члени робочої групи звернули увагу на те, що потрібно було провести певну піар-кампанію, рекламні заходи — можливо, створити сайт, пройтися по школах-дитсадках, звернутися до місцевих ЗМІ — газет та радіо, залучити менеджерів, які б розробили план виходу із кризової ситуації. Оскільки ствердної відповіді з боку керівника басейну щодо таких заходів не прозвучали, депутати дійшли висновку, що треба ініціювати питання про виділення додаткових коштів на те, щоб найняти менеджерів, які напишуть бізнес-план і будуть його дотримуватися.

Депутати наголосили на створенні сайту КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр». Зокрема, депутат Борис Дудко запропонував ввести штатну одиницю Менеджера для розробки бізнес-плану і піар-акції, а керівництво підприємства б уже втілювало його ідеї і пропозиції в реальність.

«На десерт» залишилися запитання від голови робочої групи, депутата Ірини Веремчук про те, які основні засоби є на балансі ОзРЦ станом на 01.07.2016р.та вартість цього обладнення раніше (керівництво КП озвучило суму 442 665 грн.). Члени комісії підтримали одноголосно.

веремчук

Ірина Веремчук

«Мені до рук потрапив договір 2010 року між пані Кияшко (дівоче прізвище Олени Семенюк на той часприм. Т. Б.) і паном Сергієм Федоренком (депутат Броварської міської ради VI скликання, колишній член Партії регіонів, екс-директор КП і приватного підприємства «Феско», яке орендувало частину приміщень  — прим. Т. Б.). Йому надавалося обладнання вартістю 498 тис. 132 грн. Він брав це обладнання в оренду за 3,5 тис. грн. в місяць. Зараз вартість цього обладнання значно менша, але просять за неї орендну плату у розмірі 4 тис. грн. Я хочу зрозуміти — як обладнання вартістю майже у 500 тисяч здавалося за таку маленьку орендну плату — 3,5 тис. грн., хоча амортизація складала 7 тис. грн. на місяць. Це автоматично призводило підприємство до збитковості», — зазначила депутат Ірина Веремчук.

До наступного засідання керівництво басейну зобов’язане не лише надати інформацію про наявне обладнання, а й копії угод про оренду приміщень із «Нодусом».

Дату наступного засідання депутати узгоджують.

Коментар

Ірина Веремчук, депутат Броварської міської ради, голова робочої групи з вивчення фінансово-господарської діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

Судячи з господарської діяльності підприємства, КП ОРЦ є платником загальної системи оподаткування та платником ПДВ-20%, а це означає, що така система передбачає ведення діяльності з РРО (касовий апарат — прим. Т. Б.), оскільки працює з фізичними особами, які розраховуються готівкою. А що ми бачими? Підприємство працює з 2008р. без видачі квитанцій або касових чеків, керівник Олена Семенюк встановила касовий апарат лише наприкінці 2015 р.!!!

Поділіться.

Коментарі закриті.