Красилівка на шляху децентралізації: 5 листопада вдруге відбудуться громадські слухання

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На останній сесії красилівські депутати розглядали одне питання – звернення голови Калинівської селищної ради Вадима Булкота до Красилівської сільської ради щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад.

Власне, йдеться вже про другу спробу створити Калинівську добровільну об’єднану територіальну громаду(КалДОТГ), до якої тепер пропонується включити Калинівку (як центр громади), а також Рожівку та Красилівку як села, що увійдуть до потенційної громади.

Перша спроба «доєднатися до громади» була здійснена у 2016 році, однак виявилася неуспішною. Причина – відсутність її у Перспективному плані, котрий складався в області. Тоді Броварський район у цьому документі був представлений Придесінською громадою, Гоголівською та Великодимерською. Калитянська вже була створена.

Одним словом, на той час Калинівка, Красилівка, Рожівка людям, що писали Перспективний план, бачилися учасниками Великодимерської громади. Але сталось інакше. Відмовилися від цього Калинівка, Рожівка і власне Красилівка, що було підтверджено навіть голосуванням на громадських слуханнях. Тоді в них взяли участь близько 600 мешканців села.

Зрештою, Калинівка після невдалого пошуку своєї участі у придесінському варіанті знову зупинилася на ідеї КалДОТГ.

«Ми починаємо нині з чистого аркуша, – сказав Вадим Булкот, який прибув на сесію Красилівської сільської ради разом із секретарем селищної ради та депутатом Броварської райради Валерієм Калашником. – Ситуація змінилася, коли до керівництва Департаментом архітектури та містобудування облдержадміністрації прийшли нові люди. Найголовніше, що в КОДА стали прислухатися до думки громад. Зараз готуються зміни до Перспективного плану. Ми подали заявку на створення Калинівської громади. Ця пропозиція  скрупульозно вивчалася в департаментах КОДА і ми отримали відповідь, що така громада може бути спроможною. Таким є висновок в тім числі  і фінансового управління. У Калинівці ми  вже провели громадські  слухання, де учасники стовідсотково висловилися за  Калинівську громаду.  Після цього ми направили відповідні звернення до Рожівки  і до Красилівки».

Обговорення звернення калинівського селищного голови щодо ініціювання КалДОТГ у Красилівці проходило досить емоційно і тривало дві з половиною години. Ніхто з депутатів не висловлювався категорично проти такого шляху Красилівки в децентралізаційному процесі. Зрештою, після довгих дебатів, які іноді скочувалися і до взаємних звинувачень, було ухвалене рішення провести в селі 5 листопада в приміщенні  місцевої школи громадські слухання. Виконкому, який, до речі, у Красилівці налічує 20 чоловік, доручено розробити процедуру проведення слухань, механізм врахування думки кожного учасника цього зібрання, аби також уникнути недоліків попереднього слухання. За таке рішення проголосували 10 з 11 присутніх депутатів, один депутат утримався.

Анатолій Дніпровий

Поділіться.

Залиште відповідь