Красилівка, Рожівка, Калинівка: три сільські ради схвалили утворення Калинівської громади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати сільських рад Красилівки, Рожівки та селищної Калинівки на сесіях 24-25 травня розглянули та ухвалили рішення щодо утворення Калинівської добровільної об’єднаної територіальної громади (КДОТГ) з центром у селищі міського типу Калинівка Броварського району.

Депутатські зібрання відбулися після проведення громадських слухань та з урахуванням висновків спільної робочої групи, яка була створена у листопаді 2017 року, коли пройшов перший тур розгляду цього питання.

У Красилівці на громадські слухання 20 травня прийшли 133 особи. Проведене голосування бюлетенями показало однозначний результат: підтримка абсолютно переважної більшості входження Красилівки в КДОТГ – 117 голосів «за», 7 «проти», 1 «утримався», ще один бюлетень визнано зіпсованим.

Під час розгляду питання на сесії сільської ради Красилівки лише один депутат – Володимир Словачевський – не підтримав рішення про входження Красилівки до Калинівської громади. Загалом він висловлювався не проти створення КДОТГ як такої, його сумніви стосувалися лише процедури організації проведення громадських слухань, робочої групи та навіть – «…хто затверджував текст оголошення про слухання». У цілому результати голосування продемонстрували повну підтримку створення КДОТГ: із 14 присутніх депутатів – 10 «за», 3 «утрималися», 1 «проти».

Громадські слухання, а потім і рішення сесій у Калинівці та Рожівці були очікуваними щодо своїх результатів – схвальне рішення про створення Калинівської громади. У Рожівці з 30 присутніх на громадських слуханнях осіб 29 проголосували «за». Одноголосним було і депутатське рішення 25 травня (8 «за» з 8-ми присутніх).

«Все це логічний результат всього, що відбувалося у Рожівці протягом останніх більше півроку. Зауважу, що ми діяли у відповідності із прописаною законодавчо процедурою, – говорить сільський голова Рожівки Софія Величенко. – Проводили громадське обговорення, доводили людям відповідну інформацію. Нехай нікого не вводить в оману ніби невелика кількість присутніх на останніх слуханнях. По-перше, це не перші слухання, коли було дуже багато людей. По-друге, громада все для себе уяснила і громада ж прийняла рішення – своє майбутнє Рожівка пов’язує із Калинівською громадою. Наші жителі сподіваються, що нас чекає добре майбутнє».

Після схвальних рішень депутатських сесій усіх трьох населених пунктів найближчими днями вони надійдуть до Київської облдержадміністрації (КОДА) для підготовки висновку щодо відповідності документів законодавству України. Далі – зміни до Перспективного плану, який готує відповідний департамент КОДА, розгляд їх на сесії облради та остаточне рішення Кабміну.

Варто зауважити, що напередодні з ініціативи народного депутата України Павла Різаненка на прохання сільських та селищних голів Броварського району відбулася зустріч з в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури КОДА Дмитром Ликовим та представником відділу формування спроможних територіальних громад. У зустрічі взяли участь сільські голови Красилівки, Рожнів, Погребів, Зазим’я, селищний голова Калинівки.

На зустрічі йшлося про формування Калинівської об’єднаної територіальної громади з центром у Калинівці та внесення відповідних змін до Перспективного плану формування громад у Київській області. Найближчим часом проект змін мають передати для схвалення до обласної ради.

«Позитивні рішення  трьох наших рад, які були ухвалені 24-25 травня, сприятимуть позитивному вирішенню даного питання. Це зрозуміло, – говорить селищний голова Калинівки Вадим Булкот. – Нагадаю, що Департамент архітектури та містобудування, коли ми ще тільки подали заявку на створення Калинівської громади, дуже скрупульозно вивчав надані нами  соціально-економічні розрахунки існування майбутньої громади. Висновок Департаменту, який від підготував ще в кінці минулого року,  однозначний – Калинівська громада є спроможною».

На зустрічі також обговорювалася концепція створення Придесінської громади з центром у селі Зазим’я.

Анатолій Гаркуша

Поділіться.

Залиште відповідь