Верховна Рада України ухвалила законопроект про комерційний облік теплової енергії і водопостачання. Проектом передбачається обов’язкове встановлення лічильників тепла і води в будинках, підключених до зовнішніх мереж. Таке рішення підтримали 238 народних депутатів, повідомляє «Слово і Діло»
У ході обговорення депутати критикували норми, за якими українці повинні будуть самі сплачувати за лічильники на будинки та під’їзди, а також за їхню заміну, якщо це буде потрібно.
Згідно із законопроектом, лічильники на будинок або під’їзд встановлюють власники інженерних мереж. Мешканців квартир мають попередити завчасно, мінімум за 2 місяці, про вартість такого встановлення та про те, як можна сплатити послугу. Як саме будуть повідомляти, згодом визначить Кабмін.
Мешканці будинку за 2 місяці можуть погодитися на встановлення лічильників або повідомити, що самі планують їх змонтувати, або погодитися на оснащення ними будинку, але з коригуванням умов.
Якщо власники квартир протягом цього терміну мовчатимуть, це буде вважатися згодою на встановлення лічильників. Якщо споживачі пообіцяли самі їх встановити, однак не зробили цього протягом 4 місяців — теж. Затягування з коригуванням умов протягом такого ж терміну призведе до того, що власники інженерних мереж встановлять лічильники самі, «за замовчуванням».
Бути проти встановлення лічильників безперспективно, їх все одно встановлять і візьмуть плату. Володітимуть лічильниками в будинку власники квартир, також вони відповідатимуть за збереження цього обладнання.
