Ломбарди: а ви впевнені, що це єдиний план «Б»?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко,

фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

 

Про таку кредитно-фінансову установу як ломбард, напевно чули всі. Багато хто хоч раз у житті користувався послугами ломбардів. І в Україні це також один із найпоширеніших фінансових закладів. Що таке ломбарди і чому вони так називаються? Чому українці стали активними позичальниками? Коли варто користуватись послугами ломбарду, а коли ні? Розбираємось у цьому матеріалі.

Історія ломбардів

Історія ломбардів налічує не мало не багато, а півтисячі років. За цей чималий термін діяльність ломбардів істотно розширила свої рамки, але, тим не менше, послуги, що надаються ломбардами, залишилися все тими ж – видача кредиту готівкою під заставу ліквідного майна.

Компанії страхування життя: основні страхи клієнта

Походження терміну нерозривно пов’язане з історією виникнення самого явища. Перші кредитні установи, в яких гроші видавалися під заставу майна, були створені у Франції в XV столітті вихідцями з Ломбардії (Ломбардія – один із регіонів на півночі Італії). Ось чому згодом усі подібні установи і стали називати ломбардами. Схема роботи ломбардів виявилася простою, як і все геніальне, ось чому ломбарди отримали таке швидке і широке поширення усім світом.

Усього за 3 десятки років фінансові установи такого типу поширилися територією всієї Італії, сусідніми з нею районами сусідніх держав.

До кінця XV століття відкрилися перші ломбарди в Німеччині і дуже швидко заполонили майже всю Європу. В англійській Палаті лордів у XVIII столітті був внесений білль про необхідність відкриття ломбардів. Як і у Франції, це було пов’язано з тим, що населення потребувало позик, а англійські лихварі брали за це до 80%. Поступово такі фінансові установи стали відкриватися в Бельгії, Голландії, Данії та інших європейських країнах.

Позичати чи не позичати?

Ломбарди в Україні набули неабиякої популярності, число клієнтів постійно зростає, кількість відділень теж. У період пандемії, як і сотні років тому, лихварський бізнес отримав нове життя. Більшість із тих, хто залишився без роботи, мусили брати гроші на харчування швидко і без подальших зобов’язань. Бо найчастіше в ломбард звертаються ті, кому гроші потрібні терміново.

У людей складається хибне враження, що речі в ломбарди несуть наркомани і злодії. Але туди звертаються люди абсолютно різного рівня. І досить забезпечені, які не хочуть висмикувати з депозиту кошти, а гроші потрібні сьогодні і зараз. Велика частина клієнтів викуповують потім свої вироби.

Криза – це завжди час розквіту ломбардів. Під час кризи клієнтів традиційно стає більше – людям треба гасити кредити, а зарплати зменшуються, премії не виплачуються, сусіди не займають. Тоді і доводиться закладати те, що є.

Чому пенсіонери за кордоном відпочивають, а наші пляшки збирають?

Клієнтами ломбарду можуть бути громадяни, які досягли 18-річного віку, в тому числі пенсіонери, яким отримати кредит у банку проблематично, як і молоді.

Здавати своє цінне майно чи ні – вирішувати вам. У всіх трапляються непередбачувані проблеми з фінансами. Як уникнути таких ситуацій, коли гроші потрібні тут і зараз, ми з вами не раз обговорювали в цьому блозі. Тож намагайтесь подбати про себе заздалегідь!

1.Як обрати банк, який не вкраде ваші гроші?

2. Компанії страхування життя: а якщо вони з нашими грошима втечуть?

Альтернативою ломбарду може бути банківська кредитна карта, де завжди можна «перехопити» пару сотень до зарплатні. До речі, ставка за таким кредитом буде набагато меншою, ніж в ломбарді  –від 2,5% до 3,5%. Якщо ж потрібна велика сума і надовго – від півроку, то краще звернутися в банк, де вже вимагатимуть довідку про доходи або заставу нерухомості.

Схема роботи

На відміну від банку, в ломбарді нікого не цікавить, скільки ви заробляєте і яка ваша кредитна історія. Схема роботи проста: ви закладаєте своє майно (ювелірні вироби, автомобілі та ін.)  –отримуєте грошовий позику. А потім, коли ваша фінансова ситуація стабілізується, ви можете викупити заставлене майно.

1.Банк: золото, валюта чи гривні?

2. Три прості кроки до фінансової незалежності, які ви навряд колись зробите

Дають гроші під заставу цінних речей. Наприклад, золотий ланцюжок зважують, він важить 10 г. Визначають, скільки коштує грам золота (це буде завжди менше, ніж у ювелірних магазинах). За золото пробою 585 можна отримати близько 900 гривень за грам. Дев’ять тисяч отримали на руки. Клієнту завжди дається можливість протягом місяця-двох викупити свій виріб. Якщо не викупляти виріб, то зобов’язань перед ломбардом у вас немає.

1.Форс-мажор зі здоров’ям. Як не просити гроші в близьких?

2. Інструменти для заощаджень. Як правильно обрати?

Відсотки в ломбардах нижче, ніж в інших мікрофінансових організаціях, але вище, ніж у банках. З одного боку, в гіршому випадку позичальник ризикує тільки залишитися без своєї власності, і ніяких колекторів і наполегливих вимог повернути борг. Із іншого  –ломбарди, як правило, оцінюють заставу нижче ринкової вартості, так що швидкість і простота отримання позики все одно будуть коштувати грошей.

І головна відмінність ломбардів від банків і кредитних спілок – гроші можна отримати практично зі стовідсотковою ймовірністю, дуже швидко. Все, що потрібно, – це паспорт та майно.

Поліс страхування життя: що він дасть нашим дітям?

Звертатися в ломбард чи ні – особиста справа кожного. Краще жити по своїх грошах і витрачати стільки, скільки ти заробляєш. Це спокійніше і дешевше, ніж постійно жити в кредит.

Головне фото – надане авторкою 

Читайте також інші матеріали авторки:

  1. Страхові компанії: чому ми боїмося боятися?
  2. Фінансова піраміда: головні ознаки шахрайства
  3. Сім ефективних методів для заощаджень
  4. Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків
  5. Як робити розумні інвестиції. Початок
Поділіться.

Залиште відповідь