Лише громаді Броварів вирішувати, що робити із землями Радіопередавального центру, — Різаненко

Pinterest LinkedIn Tumblr +

До комунальної власності міста Бровари повернуто 94,67 га земель Радіопередавального Центру, йдеться на сайті Прокуратури Київської області.

6 червня колегія Київського апеляційного господарського суду витребувала на користь територіальної громади в особі Броварської міської ради 94,67 гектара держпідприємства «Радіопередавальний центр», про що повідомив народний депутат від 97-го виборчого округу Павло Різаненко на своїй сторінці Facebook.

«Подія, важливість якої важко переоцінити в історії з землями Броварського ДП «Радіопередавальний центр». Їй передували майже чотири роки зусиль спеціальної контрольної комісії ВРУ з питань приватизації та небайдужих членів Броварської громади. Попри супротив частини корумпованих правоохоронців та чиновників (більшість з яких на сьогодні вже звільнені), які організовували та прикривали крадіжку майна та знищення унікального та важливого для обороноздатності країни Радіопередавльного центру, справедливість відновлюється», — написав парламентарій.

Як відомо, у 2013 році посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області, в порушення вимог Земельного кодексу України, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею 94,67 га в межах м. Бровари. Вказані землі перебували у користуванні ДП «Радіопередавальний центр». Згодом право власності на земельні ділянки було переоформлено на підставних осіб для ведення особистого селянського господарства.

У подальшому, через низку цивільно-правових угод вказані землі опинилися у власності двох юридичних осіб, які змінили їх цільове призначення для використання в комерційних цілях.

«Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура Київської області у позовній заяві вимагала повернути територіальній громаді м. Бровари вказані землі з незаконного володіння юридичних осіб. Наразі позовні вимоги прокуратури Київської області задоволені у повному обсязі», — повідомляє прес-служба прокуратури Київщини.

Позовні вимоги прокуратури були наступні:

– визнати недійсними 48 наказів про дозвіл на розробку проектів землеустрою;

– визнати недійсними 48 наказів про затвердження проектів землеустрою;

– скасувати договори іпотеки;

– витребувати на користь територіальної громади в особі Броварської міської ради 94,67 га, які були викрадені у ДП «Радіопередавальний центр».

Рішення набуло законної сили з моменту проголошення.

У відповідь на численні коментарі стурбованих броварчан з приводу «зупинки будівництва, позбавлення ділянок…» Різаненко уточнив, що жодне будівництво на зазначених 94,67 га не ведеться і не велося. «На цю землю накладено кілька арештів в рамках кількох кримінальних проваджень. Саме «власники» (пишу в лапках, бо не вважаю їх законними власниками…) були стороною цього господарського процесу, і саме вони програли цей спір прокуратурі Київської області», — зазначив у коментарі нардеп.

На запитання щодо подальшої долі гектарів РПЦ Павло Різаненко ще раз зазначив, що згідно з рішенням суду земля визнана власністю територіальної громади міста Бровари.

«Я своє завдання як заступник спецкомісії з питань приватизації ВРУ, вбачав в усуненні порушень законодавства, які були здійснені в процесі викрадення цієї землі шляхом незаконної приватизації. Ця місія виконана. Далі місту (громаді Броварів) вирішувати як скористатись таким суттєвим ресурсом», — резюмував нардеп.

Поділіться.

Залиште відповідь