Лише на папері? Як у Тарасівці підрядник дорогу ремонтував

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виконком Великодимерської селищної ради заплатив за поточний ремонт дороги в с. Тарасівка, яке входить у Великодимерське ОТГ, близько 200 тис.грн. Усе б нічого, якби цей ремонт відбувся. Однак він є лише на паперах. Сам підрядник – ФОП «Червінський Владислав Леонідович» – так і не зміг пояснити, як же так трапилося: гроші отримали, а дорогу не зробили.

Цього року селу Тарасівка, що в Броварському районі, виповнюється 100 років. Здається, за цей час що-що, а інфраструктура села, як  соціальна, так і виробнича мали б відповідати рівню 21 століття. Особливо, якщо брати до уваги, що село розташовано неподалік райцентру – Броварів та області, що є столицею країни.

Від Броварів до Тарасівки – близько 30 км. Потрапити в село можна електричкою «Київ-Ніжин» (зупинка «Жердова») або автівкою за хвилин 35-40. А з селища Велика Димерка, яка у 2017 р. стала Великодимерською об’єднаною територіальною громадою, куди й увійшла Тарасівка, 18 км можна «пролетіти» і за  20 хв. Якщо, звичайно, їхати «нормальною» дорогою. Тільки «нормальною» головну «артерію» Тарасівки – вул. 9-го Січня, протяжністю близько 3 км, назвати складно.

село ТарасівкаУ Тарасівці на близько 5 га сьогодні проживає понад 1 800 осіб. У селі є НВО із дитсадком, стадіон, поштове відділення, магазини, банкетна зала, а також компанії з виробництва м’ясних заморожених напівфабрикатів, вирощування зернових і бобових культур. Власне, всі головні «потужності» села фактично і розташовані на вул. 9-го Січня. Та частина цієї дороги – суцільна яма на ямі. Ущент розбита ділянка між вул. Садова та Шевченка, значні вибоїни на повороті до Садової. Така ж дорога і біля магазину, школи, ТОВ «ММП».

село Тарасівка

село ТарасівкаАле те, що ви бачите на фото – вже відремонтована дорога. Ні, ми не помилилися. На її поточний ремонт витрачено майже 200 тис. грн. Точніше, 198 800, 00 грн.

село ТарасівкаЗгідно з наданими на журналістський інфзапит договором підряду та актом виконаних робіт, договір із ФОП «Червінський Владислав Леонідович» на поточний ремонт дороги на вул. 9-го Січня виконком Великодимерської селищної ради уклав 19 лютого. А вже наступного дня, 20 лютого, голова Великодимерської ОТГ Анатолій Бочкарьов підписав акт виконаних робіт. Тобто, дорогу відремонтували за один день?

село Тарасівка

Усю суму коштів, згідно договору – 198 800, 00 грн  – перераховано 24 лютого.

село ТарасівкаТа в цьому договорі й акті виконаних робіт є дві важливі «деталі». Зокрема в договорі зазначено, що «даний договір укладено на виконання попереднього договору від 21.09.2019 р. на виконання робіт із поточного ремонту дороги по вул. 9-го Січня в с. Тарасівка Броварського району Київської області, відповідно до переліку та об’ємів, погоджених із замовником».

У договорі підрядник гарантує, що роботи по поточному ремонту дороги, відповідно до попереднього договору, виконані в повному обсязі.

На жаль, попереднього договору, який мав би бути невід’ємною складовою цього, нам не надали, а відповідь на інфзапит в умовах карантину журналістам «Трибуни» довелося очікувати понад 20 днів.

Та той факт, чи здійснювалися роботи на вул. 9-го Січня у 2019 році, відповідно, і чи виділялися кошти з бюджету ОТГ, можна прослідкувати за ухваленими рішеннями  Великодимерської селищної ради і відповідними транзакціями.

Так, згідно з рішенням Великодимерської селищної ради від 19.12. 2019 р., у доданому  переліку об’єктів на поточний ремонт у Тарасівці вул. 9-го Січня  немає.

Відтак, кошти на її ремонт не виділялися, тож про який «попередній договір» мова?

Загалом у рішенні від 19.12. 2019 р. вказано лише про поточний ремонт доріг на 2020-ий рік на суму 1 000, 0 тис. грн без конкретних об’єктів. Уточнення за конкретними вулицями з’явилися лише в рішенні від 06.02.2020 р., і сума зросла до 1 194 000 грн.  

Та і це ще не все. Як указано в акті виконаних робіт поточного ремонту дороги, підрядник зробив 388 м кв. Але не єдиним шматком.

село ТарасівкаЗгідно збірника ресурсних елементних кошторисних норм, у розцінку РН 18-8-1 до складу робіт входить розламування та обрубування країв асфальтобетону; очищення основи; змазування бітумом країв обрублених місць; укладання та розрівнювання асфальтобетонної суміші; закоткування котком. Тобто, підрядник мав би залатати по 5 м кв майже 78 ямок. Та цього року ніякі ремонтні роботи на вул. 9-го Січня не виконувалися, стверджують місцеві мешканці.

Та і сам керівник ФОП Владислав Червінський  підтвердив, що цього року вони на вул. 9-го Січня справді нічого не ремонтували (!). Це було минулого, 2019-го року. І це був не ямковий ремонт дороги, а ремонт «дороги біля школи». Але ж «дорога біля школи» – це капітальний ремонт частини тротуару території загального користування на вул.9-го Січня,1, тендер на який виграло інше ФОП – «Сидоренко Вячеслав Васильович». Сума тендерної пропозиції склала 490 001, 00 тис.грн. І це сталося наприкінці жовтня минулого року. Та і капітальний ремонт частини тротуару це не поточний ремонт дороги.

село ТарасівкаНа жаль, Владислав Леонідович нічого пояснити нам не зміг, лише апелював до бухгалтерки, яка має спочатку йому пояснити, чому так сталося.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ФОП «Червінський Владислав Леонідович» зареєстровано 10 місяців тому – 11.07.2019 р. Основний вид діяльності підприємства – будівництво житлових і нежитлових будівель. Загалом у підприємства 20 видів діяльності.

Лише за 5 місяців минулого року ФОП виграло державних закупівель на суму близько 3 млн 352 тис.грн, а за п’ять місяців поточного року – майже 4 млн грн. За 10 місяців ФОП узяло участь у 19 державних закупівлях і за їх результатами підписало 17 договорів на загальну суму 7 млн 267 тис. 940 грн. 

Найбільше договорів – 13 – на суму 6 372 785.00 грн підписано з виконкомом Великодимерської селищної ради. Тільки капремонт огорожі на стадіоні на вул. Парковій обійшовся бюджету селищної ради в 1 млн 341 тис.161, 00 грн, а капремонт колишньої аптеки на вул. Промислова, 28-А – в 1 млн 387 тис. 350, 00 грн.село ТарасівкаЩе 3 договори на суму 646 675.00 грн ФОП «Червінський Владислав Леонідович» підписало з Великодимерським ліцеєм, 2 договори на суму 595 604.00 грн із Русанівською сільською радою та один – із Літківською (248 480.00 грн).

Хто ж насправді «стоїть» за ФОП «Червінський Владислав Леонідович» – не менш цікава історія. Але вже інша.

Фото – Олександр Короленко

Читайте також:

1.Дороги на Київщині чиститимуть і ремонтуватимуть польські «гноми»

2. Що і як ремонтують зараз на броварській Об’їзній дорозі. ФОТО

3. Розпочався ремонт автомобільного мосту на Об’їзній дорозі

4. Спортивна інфраструктура Броварщини збільшилася на два об’єкти та одну футбольну Академію

Поділіться.

Залиште відповідь