Лише одна хвора на кір дитина, гепатит і кишкові хвороби – медичні новини серпня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
sportbank [CPS] UA

Протягом останніх чотирьох тижнів у Броварах зафіксували 18 випадків кору, серед яких була лише одна дитина.  На початку місяця також сталось два випадки вірусного гепатиту серед дорослих. Протягом серпня трапились поодинокі випадки вітрянки, мононуклеозу, скарлатини і туберкульозу. Водночас протягом місяця місто не відпускали кишкові недуги. Про це йдеться у звітах броварського міжрайонного відділу лабораторних досліджень.

Зазначимо, що загальне число хворих на кір у Броварах зменшилось одразу втричі ще в середині червня. А серед дітей захворювання спало майже вп’ятеро. Очільники медичних установ міста пояснювали це літнім періодом, коли діти не ходять до шкіл і садочків, тож недуга не поширюється. Медики спрогнозували, що вже з вересня статистика може погіршитись.

За період із 25 липня по 1 серпня сталося 7 захворювань кором у Броварах, серед яких була лише одна дитина, яка не відвідує шкіл чи садочків. Наступного тижня захворіло 5 дорослих, а протягом іще двох тижнів – по троє повнолітніх. Діти більше не хворіли. Зазначимо, протягом останнього року лікарі встановили найбільший сплеск кору за 20-річну історію спостережень у Броварах.

Серед інших недуг, захворюваність на які в місті мала помітну тенденцію на зменшення, можна відзначити вітряну віспу. За 4 останні тижні нею занедужали 10 осіб, з яких дітей – 6. Причому останнього тижня хворих не було взагалі.

Також протягом 28-ми звітних днів у відділі лабораторних досліджень зареєстрували 7 випадків інфекційного мононуклеозу і 3 скарлатини. Усі – серед дітей. Виявили ще 4-х недужих туберкульозом, з яких 2 мають відкриту, тобто заразну, форму. Окрім того, на початку серпня встановили 2 випадки вірусного гепатиту в дорослих – обох поклали на стаціонарне лікування.

Тим часом спекотного місяця місто не полишали кишкові недуги. Стали фіксувати більше інфекційного сальмонельозу в дітей. Серед 6 хворих у серпні був лише один дорослий. Щоправда, зі слів лікарів, не всі випадки згодом знаходили підтвердження в лабораторних аналізах.

Водночас так само немало було випадків інших кишкових розладів – гастроентероколітів. Минулого тижня зареєстрували найбільше хворих протягом останніх декількох місяців спостережень – 22. Загалом за 4 тижні – 68. Найбільше хворіють діти – 44 за 28 днів. Станом на кінець попереднього тижня на стаціонарному лікуванні в Броварах перебуває 13 хворих.

Monobank [CPS, API] UA
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply