Люди вмирають, лікарня «для заохочення працівників» отримає ще 24 мільйони

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виділити 24 мільйони гривень на фінансову підтримку та заохочення працівників Броварської центральної районної лікарні у 2016 році — за таке рішення проголосували міський голова та 33 депутати (3 — «Демократичний Альянс» — у повному складі утрималися).

Рішенням на 2016 рік передбачено:

На забезпечення робочих місць в БЦРЛ персональними комп’ютерами, впровадження нових комп’ютерних технологій в практику і роботу медичного персоналу та введення нових програм — 500 тис. грн.

На виплату преміальних медичним працівникам до Дня медичного працівника — 300 тис. грн.

На заохочення та стимулювання медичних працівників з метою підвищення рівня кваліфікації спеціалістів та покращення медичного персоналу — 1 млн грн.

На забезпечення надання диференційованої заохочувальної надбавки за складність і напруженість в роботі до 50% посадового окладу — 14,5 млн грн.

На надання працівникам БЦРЛ матеріальної медичної допомоги на оздоровлення при виході у відпустку — 5 млн грн.

1

Відзначимо, що доповідав по проекту рішення головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк. Коли виступ завершився, міський голова Ігор Сапожко запитав у депутатів — чи є до Валентина Віталійовича побажання, скарги, претензії та пропозиції. Прикметно, що жоден (!) депутат взагалі не взяв слово і не висловився.

Ситуація виглядала гнітюче, враховуючи, що днями сталася надзвичайна подія, яку навіть висвітлювали центральні телеканали — смерть породіллі.

Лише, коли (вже після голосування) почали ставити запитання депутати «Демократичного Альянсу», інші теж «заворушилися» і стали звертатися до головного лікаря міста за відповідями (взагалі, склалося враження по багатьох питаннях, що якщо депутати саме «Демократичного Альянсу» не починали якусь тему зачіпати, то решта депутатів якось і не проявляли особливої ініціативи).

Важливим моментом у ситуації зі смертю Оксани Філюшиної стало, на думку Багнюка, те, що він на цей час був у відпустці. Логічно, що деякі депутати тут же поставили питання руба — ситуація в лікарні така, що якщо вас, Валентине Віталійовичу, немає на робочому місці, то відбуватися може що завгодно, аж до смерті?

Валентин Багнюк пообіцяв обов’язково розібратися у причинах трагедії. «Має відбутися повноцінне розслідування. Це перший випадок за 20 років, і винні обов’язково будуть покарані», — сказав головний лікар Броварської ЦРЛ.

За словами Багнюка, зараз ініційоване створення комісії на рівні МОЗ України у складі головного акушера-гінеколога України, головного хірурга України та головного патологоанатома України, тож треба чекати висновків перевірки.

Депутати зауважили, що досить часто лунають скарги на невідповідне і некваліфіковане надання медичних послуг у ЦРЛ. Прозвучало також побажання зафіксувати протокольне доручення головному лікарю — звітувати про свою роботу на посаді. «Після подібних випадків у цивілізованих країнах головний лікар взагалі подає у відставку», — наголосив один із депутатів. На що Багнюк зауважив, що готовий надати офіційну відповідь на запит щодо своєї роботи за минулий рік.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.