На безкоштовний інсулін із броварського бюджету виділили майже 2,5 млн грн

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 23 січня, на сайті міської ради було опубліковано проект рішення щодо забезпечення безкоштовними інсулінами інсулінозалежних жителів_ьок Броварів. Обсяг фінансування програми — майже 2,5 млн грн.

У проекті рішення зазначається: субвенція з держбюджету на 2018 рік поки що не надана. Річна очікувана потреба коштів в інсулінах становить 4180678,92 грн. Щомісячно становить 317695,69 грн. Програмою затверджено 2 млн 406 тис. 100 грн на відшкодування вартості препаратів інсуліну для забезпечення хворих міста Бровари на цукровий діабет.

Очевидно, таке рішення міська рада прийняла після виступу головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Валентина Багнюка вчора під час оперативної наради. Тоді він повідомив, що держава нібито не збирається давати кошти на відшкодування вартості інсуліну. Пан Багнюк зазначив, що офіційної відповіді ні від МОЗ, ні від департаменту він не отримав, однак на урядовій гарячій лінії йому повідомили, що кошти на ліки мали б виділятися з місцевих бюджетів. 

Пан Багнюк наголошував, що здоров’я людей із інсулінозалежним діабетом може опинитися під загрозою. І якщо на лютий запасів іще вистачило б, то 22 особи, у яких лише зараз діагностували цю хворобу, все одно можуть лишитися без препарату. Розуміючи нагальну потребу у фінансах, головуючий на нараді заступник мера Григорій Голубовський пообіцяв надіслати запит до Міністерства охорони здоров’я з підписом Ігоря Сапожка, аби отримати офіційну відповідь. А начальниця фінансового управління Наталія Пастернак зазначила, що місто може підготувати програму, за якою виділятимуть кошти на інсулін. Валентин Багнюк, разом із тим, зазначив, що практика придбання інсуліну за кошти міста — не нова, мовляв, навіть із держпідтимкою минулого року Броварам довелося дофінансовувати програму майже на 30%

Як дізналися “Трибуна—Бровари”, держава не припиняла фінансування програми щодо інсуліну, однак змінила механізм надання коштів. 2017 року Уряд запровадив електронний реєстр пацієнтів_ок, що потребують інсулінотерапії (перелік категорій для відшкодування вартості препаратів інсуліну можна переглянути тут). Згідно з новим порядком відтепер закупівля препаратів інсуліну здійснюється за кошти центрального та місцевого бюджетів. Централізоване фінансування (субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам) покриває річну потребу у препаратах інсуліну, в залежності від регіону, на 40-50%, решта коштів виділяється з обласних або/та міських бюджетів. Відповідно, кінцевим розпорядником всіх коштів на інсуліни є органи місцевого самоврядування. Згідно з цієї інформацією, плутанина й затримка коштів на інсулін мають завершитися після сесії обласної ради. 

Поділіться.

Залиште відповідь