Лижник із Броварів Григорій Вовчинський здобув три особисті медалі на Паралімпіаді-2022

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поки Україна у вогні і бореться з російськими окупантами, українські спортсмени з інвалідністю також виборюють перемоги на Зимових Паралімпійських іграх у Пекіні (Китай). Наші спортсмени здобули рекордні 29 медалей і посіли ІІ місце. Про це повідомляють у пресслужбі Національного олімпійського комітету. Безпосередньо лижник із Броварів Григорій Вовчинський здобув три особисті медалі золоту, срібну і бронзову.

“Національна збірна України поставила золоту крапку в своєму виступі на Зимових Паралімпійських іграх у Пекіні. У заключний день змагань наші спортсмени святкували перемогу в лижних гонках у відкритій естафеті 4х2,5 км”, –  ідеться в повідомленні пресслужби Національного олімпійського комітету.

паралімпіада в Пекіні

Відкрита естафета – один із стартів у лижних перегонах із тривалістю у 2,5 км кожен етап. У гонці можуть брати участь як чоловіки, так і жінки, причому один спортсмен може пробігти навіть два етапи.

Від України участь у відкритій естафеті на Паралімпіаді-2022 брали Дмитро Суярко (клас із порушенням зору), Григорій Вовчинський (клас стоячи), Василь Кравчук (клас сидячи) і Анатолій Ковалевський (клас із порушенням зору).

Майже усю гонку Україна йшла у топ-3. Етап Григорія Вовчинського Україна завершила першою, тоді як перед заключним опустилася на четверту позицію.

І все ж Анатолію Ковалевському вдалося вибороти “золото” Паралімпіади-2022. На останньому колі він випередив представника Франції, і перетнув фінішну лінію першим.

Учасники естафкети принесли Україні 11-те золото і загалом 29-ту медаль у Пекіні-2022. “Це абсолютний рекорд для України на зимових Паралімпіадах”, –  наголошують у комітеті.

Отже, Україна посідає другий місце на Паралімпіаді з 11 золотими, 10 срібними та 8 бронзовими медалями.

Григорій Вовчинський – український лижник і біатлоніст із Броварів. Заслужений майстер спорту України. 33 роки. Родом із Черкащини. Навчаючись у Черкаському національному університеті, почав займатися спортом у групі спортсменів із інвалідністю. Спочатку це були легка атлетика та настільний теніс. Згодом вирішив спробувати себе в лижному спорті. На зимових Паралімпійських іграх 2018 року в Пьхончхані (Південна Корея) посів 4 місце.

Григорій Вовчинський зібрав повний комплект нагород ХІІІ зимових Паралімпійських ігор-2022.

Першого змагального дня він здобув золоту медаль. Четвертого змагального для до активу параатлета  додалося срібло. А 9 березня, п’ятого дня Паралімпіади, Вовчинський здобув бронзу.

Вовчинський здобув нагороду в паралижних перегонах (спринт вільним стилем, стоячи). Золото у француза Бенджаміна Дав’є, а срібло дісталося Маркові Маєру з Німеччини.

Щиро вітаємо нашого земляка з перемогами! Разом – до спільної великої перемоги над ворогом!

Читайте також

  1. Лижник із Броварів Григорій Вовчинський посів 4-те місце на Паралімпіаді у змаганнях з біатлону
  2. 20 березня в «Борисполі» зустрічатимуть срібного призера Паралімпіади з Броварів
  3. Двоє броварців представляють Україну на чемпіонаті із зимових видів спорту
  4. Спортсмени з Броварів здобули вісім медалей на Кубку світу з біатлону
Поділіться.

Залиште відповідь