МАФів на вулиці Грушевського не буде!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Скандальна епопея з можливим будівництвом МАФів по вулиці Грушевського (біля будинку №7) завершена — депутати на третій сесії міської ради ухвалили рішення не подовжувати приватному підприємству «Смачна країна» договір земельного сервітуту.

Як відомо, по вулиці Грушевського, біля будинку №7 (поруч офісні центри) знаходиться земельна ділянка, яка була оформлена за договором земельного сервітуту (не в оренді, не викуплена підприємцями).

Близько чотирьох місяців тому раптом на ділянку почали завозити будівельні матеріали, а згодом мешканці будинків дізналися про те, що на тому місці збираються ставити тимчасову споруду (павільйон) для здійснення торгівлі фасованими товарами з тривалим терміном зберігання без приготування продуктів харчування.

Громадські активісти, члени ГО «Народний контроль» та команди «Демократичного Альянсу» Світлана Федюкова та Андрій Некрашевич, які борються за те, щоб у місті була вироблена комплексна програма розміщення МАФів, і які за збігом обставин виявилися ще й мешканцями будинку №7, чотири місяці підіймали питання про заборону розпочатого незаконного будівництва. Збирали і громадські слухання, і ходили на прийом до міського голови Ігоря Сапожка.

маф на грушевського (88)_cr

Світлана Федюкова та (праворуч) Андрій Некрашевич

Коли ж на сесії міської ради дійшли до цього пункту, голова земельної комісії Василь Кочубей заявив про те, що Комісія із земельних відносин, будівництва та архітектури не рекомендує затверджувати це питання і… пропонує відкласти ухвалення рішення до вивчення.

Марно намагався довести присутній громадський активіст Андрій Некрашевич, що втрачено вже чотири місяці, що питання як «на долоні», що будівництво чи встановлення павільйонів торгівлі незаконно, оскільки термін дії сервітуту закінчився у липні 2015 року…

Нагадаємо, ситуацію вивчала «земельна» комісія і зазначене питання було винесено на сесію. Проте міський голова Ігор Сапожко, вочевидь забувши про мораторій, учепився за можливість відкласти це питання, і лише потім знову винести на сесію, уже на наступну.

Попри нагадування Леоніда Черепейніка про статус депутата, у якому чітко сказано, що депутат зобов’язаний діяти виключно в інтересах громади, знайшлися депутати, які підтримали позицію голови «земельної» комісії та міського голови. Та у підсумку — ухвалене рішення виключити відповідний пункт повністю і договір сервітуту не більше не продовжувати.

Відзначимо, що на тлі обговорення такої проблеми, як МАФи у місті (з 2013 року у Броварах ухвалений мораторій на їх встановлення, але за фактом він не діє, у цьому ж рішенні є пункт про розроблення комплексної схеми з розміщення МАФів, але і цей пункт фактично не виконувався).

До речі, коли буде створюватися окрема комісія з питань МАФів, розробки комплексної системи їх розміщення (на цьому вже давно наполягає громада), важливо, щоб до неї входили і представники громади (не «ручної» чи удаваної), і підприємці, і депутати.

Окрім цього на сесії міської ради з розряду «земельних» питань було ухвалено проекти з такими поправками:

Про поновлення договорів оренди земельних ділянок, продовження термінів укладення договорів оренди земельних ділянок — без пунктів: 1.1, 1.8, 1.9, 1.15, 1.16.

Про встановлення земельного сервітуту, продовження терміну дії договорів про встановлення особистих строкових сервітутів  — без пунктів: 2.3, 2.5, 2.6 — не продовжувати, 2.10 — продовжити термін на 1 рік, 2.15 — до вивчення, 2.19.

Про затвердження документації із землеустрою щодо передачі громадянам земельних ділянок у власність, надання в оренду, зміни цільового призначення, внесення змін до рішень Броварської міської ради — без пунктів: 1.1, 1.3, 1.6, 2.1, 3, 4.12, 5.1.

Поділіться.

Коментарі закриті.