МАФи і хабарі: Сімутін називає суми і схеми, «Народний контроль» — розбереться

Pinterest LinkedIn Tumblr +

30 тисяч доларів — ціна кулуарних домовленостей щодо встановлення одного МАФу в центрі міста на вулиці Незалежності, 20 тисяч — в районі вулиці Черняхівського і 10 — «на окраїні». Такі «розцінки» нинішньої влади для підприємців, що хочуть встановити незаконно кіоски, повідомив у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» депутат Броварської міської ради Роман Сімутін, коментуючи ситуацію з МАФами у місті, проблему яких днями в черговий раз підняла одна з громадських організацій міста.

Нагадаємо, що під час розгляду цього питання на 57-й сесії міської ради звучали різні пропозиції та точки зору щодо проблеми діяльності кіосків у місті. Наприклад, голова земельної комісії Анатолій Сачавський, тримався позиції, що компенсувати збитки, завдані однією із фірм-власників кіосків (йшлося про ТОВ «Кулиничі») можна за рахунок встановлення максимальної ставки — 12% від грошової оцінки. Активісти ж та деякі депутати стали на позиції, що у такий спосіб місцева влада хоче самозахоплення землі узаконити.

сачавський

Звучала й пропозиція (від депутата Броварської міської ради Євгена Гредунова), щоб ТОВ «Кулиничі» сплатили оренду за всі роки, які вони користуються земельними ділянками, але з відсотками, як за кредит.

Додавалися до обговорення і аргументи, що МАФи встановлювалися із низкою порушень, зокрема, не повинні стояти поблизу перехресть, перекривати рух і т. д.

Завершилося обговорення пропозицією щодо створення спеціальної комісії, яка проведе вивчення та аналіз усіх орендованих земельних ділянок та (за результатами моніторингу), запропонує звільнити ті земельні ділянки, за оренду яких орендарі не сплачували кошти, а також запропонує заходи для того, щоб орендарі компенсували всі роки несплати коштів до бюджету міста.

«За п’ять років перебування при владі, керівництво міської ради повністю нівелювало такі поняття як прозорі операції з орендою земельних ділянок та відкриті аукціони на володіння землею на орендних засадах», — висловив своє переконання депутат Броварської ради Роман Сімутін.

«Відбувалася банальна підміна понять щодо оренди землі. Якщо земля повинна надаватися в оренду за результатами конкурсу, то, починаючи з 2011 року, влада стала маніпулювати таким поняттям як сервітут — право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (для вільного доступу до своєї земельної ділянки).

Неправильне тлумачення норм законодавства призвело до того, що підприємцям почали надаватися земельні ділянки, які є в їх віданні, на умовах договорів на встановлення земельного сервітуту. Але встановити земельний сервітут можна лише на ту земельну ділянку, яку уже передано у власність або надано в користування. Відповідно ж до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу розпорядження землями в межах населених пунктів (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовано державні) здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради. Тобто відповідні органи місцевого самоврядування не є власниками земельних ділянок, а їм надано лише право користування і розпорядження останніми з дозволу законного власника — територіальної громади. Тобто, в даній ситуації земля повинна надаватись виключно на підставі договору оренди!

Фактично між чиновниками (а все відбувалося, звичайно, не без відома міського голови) і підприємцем розігрувався «договірняк» — хабар в обмін на те, що документація проекту землеустрою (сервітуту) «підганялася» під конкретного підприємця, в обхід відкритого конкурсу. І вже такий проект виносився на розгляд сесії міської ради. Безумовно, такі дії є незаконними, оскільки в земельному кодексі поняття сервітуту є, але встановлювати на ньому МАФи — не можна», — розповів Сімутін.

маф на грушевського (71)

Ще одне важливе, за словами Романа Вікторовича, питання — прибудинкова територія.

«Межі прибудинкових території чітко міською владою не визначені, і на цьому владні «ділки» дуже добре паразитують. Власники кожного з МАФів, встановлених біля будинків, мали би отримати згоду власників цих будинків, тобто, самих мешканців, але оскільки чітких меж прибудинкових територій не визначено, то чиновники цим користуються, так, ніби прибудинкова територія є комунальною власністю», — сказав Роман Сімутін.

маф на грушевського (2)

маф на грушевського (91)

«Зараз немає конкурсів і здорової конкуренції між підприємцями за право на оренду землі. Хто більше «заніс» і у кого «волохатіша» рука, той і здобуває право. А скільки їх виросло за ці чотири роки? Безліч», — підсумував депутат міської ради.

Також депутат звернув увагу на те, що по місту залишаються земельні ділянки, які оформлені як сервітути, але при цьому на них нічого й досі не побудовано.

«Дивного у цьому нічого немає. Чиновники заздалегідь «застовпили» клаптики, щоб потім знайти підприємців, які ці ділянки купили б. Але, вочевидь, на деяких шматках землі з покупцями за тої «чорної такси», як кажуть, не склалося. Зараз потрібно не допустити продовження оренди таких сервітутів», — підсумував Сімутін.

Тим часом, громадська організація «Броварський народний контроль» заявила, що проконтролює яким чином виконавчі органи місцевої влади забезпечать виконання вищезгаданого рішення 57-ї сесії міської ради «Про припинення права користування земельними ділянками, затвердження документації із землеустрою щодо надання земельних ділянок у користування, встановлення земельних сервітутів, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, поновлення договорів оренди, внесення змін до договорів землі та до рішень Броварської міської ради». Про це у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» розповіла представник та юрист ГО «Броварський народний контроль» Алла Цигічко.

народний контроль збори (69)

1

«На сьогодні громадськості не відомо — які заходи були вжиті органами місцевого самоврядування та виконавчими органами щодо «недобросовісних» суб’єктів господарювання, які продовжують свою господарську діяльність, отримують щодня немалі прибутки та не зважають на порушення норм Закону. Як наслідок, нашою громадською організацією було направлено декілька запитів і звернень на адресу керівництва Броварської міської ради з проханням пояснити, у який «законний спосіб» посадові особи органу місцевого самоврядування вирішуватимуть цю проблему і каратимуть порушників”, — зазначила Алла Цигічко.

Чекаємо на результат «паперових баталій»

Олексій Комаровський.

Фото — видання “Маєш право знати”.

Поділіться.

Коментарі закриті.