Сьогодні о 15.00 відбудеться засідання робочої групи з питання розроблення концепції розміщення МАФів на території міста.

Видання «Трибуна-Бровари» звернулося до голів фракцій, членів робочої групи з питання розроблення концепції розміщення МАФів на території міста  та представників виконавчої гілки влади з двома запитаннями:

— Який має бути підхід у влади до цієї проблеми?

Співрозмовниками видання стали: Олег Шевчук (голова фракції «Свобода»), Сергій Батюк («Солідарність», член робочої групи), Євген Гредунов (голова фракції «Солідарність»), Вадим Мутило (позафракційний), Юрій Скотніков («Самопоміч»,член робочої групи), Володимир Оксютенко (голова фракції «Єдність»), Світлана Федюкова (громадський активіст команди «Демократичного Альянсу», член ГО «Броварський народний контроль»), Олег Єжаков (в. о. начальника Спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста).

Олег Шевчук: — Наша фракція виступає за розвиток малого та середнього бізнесу. Ми не проти встановлення МАФів, як такого, але при цьому має бути все законно. Усіх власників МАФів потрібно зобов’язати привести свої точки до належних санітарних умов та провести перевірку на предмет того, чи сплачені усі податки, штрафи та кошти за оренду. А в подальшому, щоб при розміщенні МАФів, щоб обов’язково прислухалися до громадських слухань.

шевчук

Можливо, треба ввести практику створення соціальних МАФІв — для пенсіонерів чи бійців АТО. Наприклад, щоб біля будинків розміщувалися такі точки, де б пенсіонери могли щось купити з товарів, які їм необхідні. Може це було б дешевше і не треба ходити далеко в магазин. Але, щоб у таких кіосках чи ларьках не продавалися цигарки і алкогольні напої.

Зверну увагу на торгівельну мережу «Кулінічі». Створювалася ця мережа і утримувалася бізнесменами, які були в Партії регіонів. Це проблема і на це потрібно звернути увагу — хто робить бізнес у нашому місті. Але якщо всю документацію привести в належний стан (плата оренди, податки, санітарні умови тощо), то хай залишаються.

Сергій Батюк: — Однозначно повинна бути комплексна програма по установленню нових малих архітектурних форм.

4-батюк

Мабуть, в майбутньому потрібно переходити на якусь блочну систему, адже в усьому світі таких форм як МАФи не існує, а, по суті, перші поверхи нових забудов віддані під маленькі магазинчики чи крамнички. Наше місто не повинно бути виключенням.

Євген Гредунов: — Має бути кілька критеріїв. Все повинно бути зроблено культурно, щоб визначати рівень культури цих МАФів. Це і дизайн, і місце установки МАФа, з точки зору культури і зручності для людей.

В жодному разі не можна перенасичувати місто МАФами, але з іншого боку, знімати ті МАФи, які приносять користь і користуються попитом — теж недоречно.

гредунов

Скажу свою думку щодо кіосків на зупинках. Я, наприклад, за те, щоб на зупинках, де багато людей, були кіоски. Я проти того, щоб вони продавали алкоголь чи цигарки, але я за те, щоб такий МАФ там був. По-перше, це сервіс для людей (купити якісь дрібниці, які їм потрібні), по-друге, це працевлаштування людей, по-третє, це податки, і по-четверте — це благоустрій тієї зупинки і навколишньої території, оскільки за власником МАФа потрібно закріпляти обов’язки обслуговування зупинки. Ми багато питань можемо вирішити, завдяки тому, що МАФи будуть на зупинках.

Мої сподівання — на здоровий глузд і щоб не впадати у крайнощі. Одна крайність — наставити купу МАФів під прикриттям розвитку малого бізнесу (а насправді за хабарі), інша крайність — все позносити і розчистити територію.

Вадим Мутило: — Зараз модно говорити про те, що МАФів не треба. Я вважаю, що потрібно прописати якісь нормальні рамки для бізнесу, щоб він розвивався в цих рамках. Зараз за економічної ситуації в країні, немає альтернатив в роботі для тих підприємців, які мають МАФи. Не створюються альтернативні підприємства, нові робочі місця.

мутило

Махати шашкою і всі МАФи забирати — це не конструктивна позиція.

Потрібно виробити якусь концепцію, за якою визначити — як має виглядати МАФ, чим має торгувати та визначити точки, де можна їх встановлювати, згідно усіх необхідних норм, і надавати людям можливість працювати.

Пригадую 90-і роки, коли цих МАФів було море — вони самі по собі «відпали», коли ситуація в країні поліпшилася.

Зараз ситуація така, що багато виробників не можуть увійти в торгівельні мережі, наприклад, ковбасні виробники чи молочні.

Розвиток МАФів останнім часом підчиняється законам економіки, а тому, я вважаю, не можна їх зносити всі, лише для того, щоб це було «красиво». Люди, які працюють у цих МАФах, підуть на ринок праці — хто буде сплачувати податки?

На моє переконання, потрібна зважена позиція. 1) Концепція зовнішнього дизайну, 2) перелік товарів — що можна продавати, що — ні, 3) концепція розміщення МАФІв — де ці точки можна ставити і відкриті конкурси з висвітленням на сайті Броварської міської ради.

Юрій Скотніков: — Не повинно бути бардаку, але при цьому не знищувати підприємців. Потрібен розумний підхід: привести МАФи, які вже є в порядок, а щодо нових — визначити чіткі критерії їх розміщення. Толерантно-розумний підхід. Не можна знищувати МАФи повністю, оскільки за ними стоять підприємці і їхні сім’ї.

скотніков

Обов’язково потрібно зробити ревізію по місту, щоб визначити — хто поставив МАФи з порушеннями і винних покарати, а місця, які звільняться — виставити на аукціон і надати підприємцям, які б і кормили свої сім’ї і давали щось місту.

Володимир Оксютенко: — Я проти них, але є місця, де вони повинні частково і деякий час стояти. По суті, треба розбиратися над кожним об’єктом індивідуально — чи потрібен він чи ні.

оксютенко

Наприклад, біля «Лісового кварталу», хоч і виглядає він не дуже зовнішньо привабливо, але він на деякий час потрібен. А ось ті, що стоять в центрі міста — я проти них, оскільки місто повинне бути красивим. Є магазини, універсами і багато чого іншого, що їх заміняє. Тут як дитяча пісочниця: спочатку вона потрібна, але проходить час і вона починає заважати.

Олег Єжаков: — Моє завдання — прибирати незаконні торгові точки. Чесно кажучи, я проти всіх МАФів. Надворі 2016 рік і потрібно вже користуватися нормальними магазинами, а не кіосками, де не можна нормально руки помити і в туалет сходити. Як можна в руки брати продукти, якщо немає туалету і рукомийника? Взяти «Кулінічі»: працюють, але не мають права цього робити. Вони готують їжу, але як можуть це робити, якщо у них немає, де руки помити.

єжаков

Сьогодні у Броварах всі МАФи не дотримуються санітарних умов, а санепідемстанція не має права проводити перевірку.

Кіоски сьогодні виживають лише на цигарках і на алкогольних напоях. Он зараз мер Києва Віталій Кличко відмінив продаж алкогольних напоїв у кіосках — мені цікаво як будуть у столиці ці кіоски виживати?

Світлана Федюкова: — В першу чергу, потрібно зробити нормальну інвентаризацію МАФів, які зараз вже існують. Попередня робоча група по роботі з комплексною схемою зробила цю інвентаризацію невірною в різних ключах. На комплексній схемі (являю собою карту) були позначені МАФи, які не існують. Люди уклали угоди сервітутів, але не будувалися. Термін цих угод сервітутів спливає, але МАФи так і не побудовані. Це одна проблема.

маф на грушевського (88)_cr

Також були позначені на карті ті МАФи, які є по угодах і по документах, а незаконних — не було позначено. Це друга проблема. Тобто, МАФи-привиди і МАФи незаконні.

Відзначимо, що завдяки громадськості в особі активістів ГО “Броварський Народний контроль”, було розроблено пропозиції щодо розробки комплексної схеми розміщення МАФів. Близько двох років активісти наполягали на тому, щоб робоча група відновила свою роботу. Однак, міський голова Ігор Сапожко кілька разів відмовив у тому, щоб ввести ентузіастів до робочої групи.

За наполяганням окремих депутатів робоча група сьогодні відновить свою роботу, однак, до її складу активісти, які займалися розробкою пропозицій до комплексної схеми розміщення МАФів — не включені.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: