Марки та конверти на честь УНР і УПА: у Броварах презентували філателістичну виставку – ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 23 по 25 жовтня у Броварському краєзнавчому музеї представили виставку, присвячену 100-річчю Української революції та 75-річчю Української Повстанської Армії. Учора про своє зібрання розповів автор колекції, філателіст Олександр Канівець. В експозиції можна побачити марки Центральної Ради УНР, ЗУНР, Української Держави, Директорії, а також сучасні марки і конверти, присвячені подіям, особам і формуванням українського національно-визвольного руху ХХ ст.

Як зазначив Олександр Канівець, у виставці представлені марки й конверти всіх 7-ми етапів Української революції. Є тут і марки-гроші, які були в обігу на той час. Автор вирішив не обійти увагою навіть марки російських і радянських окупаційних урядів того періоду.

Марки-гроші. Шаги – аналог розмінної монети на той час, сучасних копійок.

З-поміж сучасних колекційних об’єктів можна побачити марки та конверти на честь Євгена Коновальця, Січових Стрільців, Карпатської України; Степана Бандери, Романа Шухевича, Василя Кука, УПА, Колківської Республіки, Української головної визвольної ради (український керівний орган часів Другої світової війни) та багато інших.

Як розповів Олександр Канівець, мандрівна колекція  довго не затримується у містах. Автор в дорозі вже майже місяць і хоче встигнути показати свій доробок якомога більшому числу людей. Вже в четвер виставка переїжджає до Вишгорода, а через декілька днів – до Василькова.

Під час презентації філателіст відзначив Бровари як патріотичне місто: адже тут стояв штабний вагон Симона Петлюри. Водночас, він був розчарований, що до сьогоднішнього дня про це не нагадує ані пам’ятник, ані хоча би меморіальна табличка.

Олександр Канівець подарував краєзнавчому музею декілька спеціально виготовлених конвертів-пробників із зображенням отамана Симона Петлюри і генерала Олександра Осецького у штабному вагонів в Броварах. Окрім того, культурницька установа отримала конверти із зображенням броварських пам’ятників Тарасові Шевченку різних часів.

Як зазначив колекціонер, заготівлі таких конвертів відтепер може замовити кожен у фотосалоні «Георг». Однак різати і склеювати їх доведеться самотужки.

Поділіться.

Залиште відповідь