Перевірено Мариною Порошенко, або Як у Броварах працюють із дітьми з інвалідністю – ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 11 квітня, до Броварів завітала величезна делегація із очільників Київщини, міських і районних керівників з усієї області. Приводом для візиту стало підписання меморандуму про запровадження в області мережі інклюзивно-ресурсних центрів. Зі слів чиновників, Київщина лідирує в цьому питанні: всього в регіоні має відкритись 39 ІРЦ, покликаних інтегрувати дітей з особливими освітніми потребами в суспільство.

Зустріч із чиновниками відбулась у броварському Палаці творчості дітей та юнацтва. Участь у ній взяла перша леді України Марина Порошенко. Для високих гостей у навчальному закладі організували показ дитячої самодіяльності.

 

Вистава “Колобок” гуртка “Театр казок”, серед акторів якої діти з інвалідністю

Можновладці з Київської області зайняли актову залу. Після показу тематичного відео, вистави за участі дітей з інвалідністю та промов чиновників, відбулося підписання меморандуму про запровадження в області мережі інклюзивно-ресурсних центрів.

Марина Порошенко та очільник Київщини Олександр Горган після підписання меморандуму

Марина Порошенко зазначила: документом передбачено, що станом на 1 вересня 2018 року в Київській області має запрацювати 39 інклюзивно-ресурсних центрів. ІРЦ – це організація, яка пришла на заміну застарілої системи ПМПК (психолого-медико-педагогічне консультування). Вона покликана здійснювати діагностування дітей з особливими освітніми потребами, надавати рекомендації щодо корекційно-розвивальних програм в освіті, а також супроводжувати дитину від 2 до 18 років.

Як зазначають організатори, нині Київська область серед лідерів за кількістю закладів для дітей з інвалідністю. Всього же на Київщині є 16 тис. неповнолітніх вихованців з особливими освітніми потребами. Господар прийому делегації, міський голова Ігор Сапожко, зазначив: у Броварах зареєстровано 657 таких дітей, із них 203 займаються в Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. В загальноосвітніх школах – 277 дітей. У дошкільних закладах – 47 вихованців. А в приватних школах із фінансуванням батьками та органами місцевого самоврядування – 65 дітей.

Міський голова Броварів Ігор Сапожко

Присутні не розповіли про майбутнє міста: скільки саме інклюзивно-ресурсних центрів має відкритися в Броварах. Втім, міський голова повідав про минуле. З його слів, робота в напрямку інклюзії для дітей триває ще з 2006 року. Ігор Сапожко відзначив діяльність ГО «Прагнення», а також нещодавно відкриту «Голландську пекарню 21.3», де працевлаштовані діти зі синдромом Дауна.

Організатори зустрічі вказують, що місце проведення було обране не випадково. У броварському Палаці творчості дітей та юнацтва приміщення повністю доступні для дітей з особливими освітніми потребами. Серед вихованців – понад 110 таких осіб в 11 гуртках. Загалом же по Київській області функціонує 310 закладів із інклюзивною формою освіти, де навчається 746 учнів з особливими освітніми потребами. Порівняно з минулим навчальним роком число таких учнів зросло на 30%.

Фото – Микола Кожемяко

Поділіться.

Залиште відповідь