Медична довідка про здоров’я дитини не потрібна? А в Броварах — обов’язкова!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Багатьох броварчан вразила недавня світлина із соціальної мережі: в одній із поліклінік батьки, навіть зайнявши чергу о 8.00 ранку, змушені чекати кілька годин задля отримання одного папірця.

Про який же папірець ідеться? Він знайомий усім українцям, хто застав «світле радянське дитинство» й навіть набагато пізнішим поколінням: мова про довідку щодо стану здоров’я, котру, як ми пам’ятаємо, необхідно отримати перед початком навчального року в дитсадках.

Одразу мусимо повідомити, що первинно цей матеріал задумувався під зовсім іншим ракурсом. Але ось що значить — поспілкуватися з обізнаними людьми! Після такого спілкування перевернулося не лише уявлення, яким же має бути матеріал, — до певної міри, перевернулося уявлення про державу, в якій живемо, і людей, які довкола…

Отже, слово Катерині Спекторенко, педіатор-неонатолог Центральної дитячої поліклініки Шевченківського району м. Київ:

— Цього року, а конкретніше: в травні, офіційно опубліковано новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом №234 Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 і зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 за №563/28693.

Одна із головних змін стосується саме довідки про стан здоров’я малюка, котрий після тривалої перерви (наприклад, завершилися літні канікули) йде в дитсадок.

Раніше, ще з радянських часів, існувало правило: якщо дитини не було в садку понад три дні, батьки зобов’язані були принести з поліклініки довідку про те, що в неї немає корости і вошей. У новій редакції Санітарного регламенту ця норма відсутня: якщо дитина не виглядає хворою (візуально: наприклад, у неї не тече з носа, вона не кашляє), жодної довідки про стан її здоровця не потрібно!

Тоді як пояснити те, що відбувається в деяких наших дитсадках? Очевидно, головна причина — внутрішній розпорядок низки закладів. Припустімо, в такому-то дитсадку вирішили, що «стара» довідка потрібна, тому й вимагають її у батьків. Одне з імовірних пояснень у тому, що сьогодні не в усіх дитсадках є медсестра (інколи одна працює на кілька закладів), отже, в дирекції з’являються додаткові підстави переживати з приводу стану здоров’я дітлахів, тому й перестраховуються.

Окрім незручностей, це також призводить до побутової корупції: не всім батькам хочеться довго стояти в черзі — вони готові заплатити певну суму, щоби потрібну довідку видали без огляду. У приватних клініках її можна зробити цілком офіційно за суму від 200 гривень і вище.

Щодо школи: тут діє наказ Міністерства охорони здоров’я №682 від 16.08.2010 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» для визначення груп із фізкультури.

За вимогами, відповідну довідку треба принести до 1 вересня, втім, робити її можна і в червні, й у липні. У цьому одна з проблем: зазвичай усі «згадують» про довідку лише наприкінці літа, тому й виникають черги, — резюмувала педіатр Катерина Спекторенко…

Отака ситуація. Нелегко пояснити згадане «самоуправство» дитсадків — як і поведінку громадян, які дають хабарі навіть усупереч. Можливо, не до всіх дійшла нова редакція Санітарного регламенту?

Станіслав Дикий

Поділіться.

Залиште відповідь