«Металург» – наш: міськрада зареєструвала право власності

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Спортивний комплекс «Металург» відтепер офіційно є власністю територіальної громади м. Бровари. Про це стало відомо під час проведення оперативної наради.

Побудований у минулому столітті, відкритий у 1971 році спорткомплекс тривалий час був домівкою для спортсменів з різних видів спорту – плавання, легкої та важкої атлетики, художньої гімнастики тощо.

«Металург» був збудований заводом порошкової металургії, який з часом не зміг утримувати споруду та через великі борги був змушений передати спортивний комплекс місту.

Ще у липні 2012 року Броварською міською радою було ухвалене рішення  «Про надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Бровари будівлі спортивного комплексу «Металург». А у вересні того ж року рішення ради було доповнено словами «для подальшого використання за цільовим призначенням і без права відчуження в приватну власність». Утім використовувати споруду за призначенням важко, адже вона потребує значних капіталовкладень.

Окрім того, донедавна будівля спорткомплексу, яка потребує дороговартісної реконструкції, не була зареєстрована в державному реєстрі нерухомого майна.

Саме відсутність реєстрації ставала на заваді виділенню бюджетних коштів на реконструкцію Центру фізичного відпочинку «Металург».

До цього часу відділом капітального будівництва було проведено обстеження стану будівлі, під час якого виявили руйнування несучих конструкцій та покрівлі, що призвело до руйнування всього приміщення. Також спеціалісти зазначили, що через підтоплення фундаменту відбулась його усадка. Відповідно спостерігається просідання й самого приміщення.

До цього часу вже розроблено проект проведення першого етапу реконструкції. Захід по проектуванню, коригуванню та реконструкції спорткомплексу «Металург» внесено до «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020 роки». Поточні витрати склали 783200 грн.

Для впровадження проекту «Реконструкція Центру фізичного відпочинку «Металург» по бул.Незалежності в м.Бровари Київської обл.» необхідно виконати: підсилення несучих стін та колон, фундаментів, перекриття та покриття; гідроізоляція цоколя, ремонт покрівлі, влаштування водовідведення, внутрішнього оздоблення, ліфта для людей з обмеженими можливостями, утеплення фасадів, влаштування пандусів. Загальна вартість робіт з реконструкції складає 22 229,756 тис. грн.

У 2017 році реконструкцію спорткомплексу «Металург» планувалось здійснити за рахунок співфінансування державного фонду регіонального розвитку (ДФРР – прим. ред.) та місцевого бюджету. Проте проект так і не було втілено у життя.

У випадку коригування проекту вартість реконструкції може зрости. Втім суспільна необхідність у функціонуванні центру фізичного відпочинку очевидна. Адже Бровари давно чекають на спортивний «старт» відновленого «Металурга».

Поділіться.

Залиште відповідь