Міська рада виділила кошти для онкохворих. Депутати закликають службу соцзахисту до праці

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати одноголосним рішенням підтримали проект щодо внесення змін та доповнень до міської Програми «З турботою про кожного», де йдеться про виділення коштів фонду «Інна» «для реабілітаційного оздоровлення в санаторно-курортних закладах», з розрахунку 300 грн на добу, на 14 днів на 10 осіб — на суму 42 тис. грн.

Питання виявилося неоднозначним.

Ще на бюджетній комісії депутати звернули увагу, що раніше міська рада не виділяла кошти на благодійний фонд «Інна» і поцікавилися, чому такі перерахування не можна робити напряму — через управління соціального захисту, та чому не можна сплатити путівки або інші послуги, які будуть у майбутньому? Тоді на комісії депутат Ірина Веремчук наголошувала на тому, щоби кошти перераховувалися на управління соціального захисту напряму.

На комісії депутати наголошували, що якщо раз провести кошти через благодійний фонд, то й надалі так робитиметься, а на наступний рік йтиметься про значно більші суми. Начальник управління соціального захисту Алла Петренко тоді повідомила, що для перерахування коштів напряму в соцзахист потрібно вносити зміни в Положення, а часу на це немає — терміни тиснуть.

Безпосередньо на сесії на підтримку проекту доповідав депутат обласної ради Роман Сімутін. Він звернувся до депутатів з пропозицією розглянути варіант виділення у Броварській центральній лікарні двох кабінетів, де онкохворі могли би проходити певний курс терапії. «У нас в країні онкохворі віком старші 14 років практично приречені на вимирання. Якщо для дітей ще якось можна зібрати матеріальну допомогу, то для дорослих це нереально», — сказав Сімутін. Обласний обранець запропонував комісії з гуманітарних питань розглянути можливість фінансування принаймні двох кабінетів для реабілітації онкохворих щодо можливості закупляти найнеобхідніші для них медикаменти. Спільним обговоренням депутати дійшли висновку, що на 2017 рік потрібно розробити спільну програму підтримки онкохворих у місті.

Попросила слова і депутат Тетяна Крилова, яка є ініціатором ідеї створення інформаційної електронної системи «І-Бровари», вона, скориставшись нагодою, зазначила, що в медицині багато проблем і, можливо, було б непогано створити програму, яка би об’єднувала не тільки онкохворих.

«У мене багато часу йде на зустрічі й обговорення з депутатами, щоб ті чи інші проекти проходили», — з посмішкою відреагував депутат Сімутін, — «Я можу сконцентруватися на цій програмі або на іншій, але у мене на все просто не вистачить часу». Тобто останньою фразою Роман Вікторович відмовив пані Криловій в увазі «її» проектам? Водночас депутат запевнив, що хоче, щоби програма підтримки онкохворих діяла не тільки в місті, але й у районі, де таких близько 5 тисяч.

На підтримку ідеї про створення окремих кабінетів для хворих на рак виступив депутат Броварської міськради Сергій Батюк, який наголосив, що нині в лікарні онкохворі лежать поруч із пацієнтами із терапевтичними захворюваннями.

Крім того, депутат Ірина Веремчук попросила міського голову Ігоря Сапожка нагадати присутнім рішення депутатських комісій щодо проекту. Мер озвучив, що бюджетна комісія не підтримала проект. Це була невірна інформація, оскільки комісія з питань бюджету проект підтримала.

Водночас пані Ірина наголосила, що опікування онкохворих є частиною роботи управління соціального захисту. «Нехай управління бере заяви та звернення від наших мешканців, це їхня робота», — наголосила Ірина Веремчук.

veremchuk

Ірина Веремчук

Депутат нагадала, що бюджетна комісія дала протокольне доручення управлінню соцзахисту розробити такі зміни до програми «З турботою про кожного», за якими кошти були би в самому управлінні, а не йшли через благодійні фонди. Сімутін же поспішив запевнити, що він придивлявся до цього фонду, і там ніхто з працівників не отримує зарплату і всі працюють на волонтерських засадах.

У підсумку, попри різні зауваження, депутати проголосували за проект одноголосно.

Поділіться.

Залиште відповідь