Стару програму компенсації генераторів розширили, але не дофінансували.
За новими умовами, ОСББ та ЖБК можуть отримати часткову компенсацію на будь -який прилад альтернативного живлення, що допоможе будинку під час проходження опалювального сезону.
Для отримання компенсації, ініціативній групі багатоквартирного будинку треба звернутися до управління БЖКГІТ. Впродовж тижня заявку розгляне комісія, яка надасть висновок, чи підходить це джерело живлення саме для цього будинку. Потім бухгалтери вираховують суму компенсації. Потім заявку винесуть на розгляд міськвиконкому.
Нагадаємо, 12-го грудня 2022 р. на позачерговій сесії депутати затвердили Програму часткової компенсації вартості генераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків ( ОСББ).
Програма розроблялася, щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій у зимовий період, для забезпечення співвласників багатоквартирних будинків Броварської громади альтернативними джерелами електроенергії під час опалювального сезону. Генератори допомагають забезпечувати (підіймати) теплопостачання на верхні поверхи «висоток». Тож на часткову компенсацію можуть розраховувати мешканці будинків, які не нижчі трьох поверхів.
Програма передбачає залучення коштів як бюджету міста, так і співвласників багатоквартирних будинків.
За альтернативне джерело живлення можуть відшкодувати не більше 50% вартості, але не більше 50 тис. грн за одиницю.
«Наразі заявок на розгляді нуль – ніхто не звертається. Пік компенсацій був до середини 2023 року, тоді вибрали майже всі кошти», – повідомила начальниця УБЖКГІТ.
За опалювальний сезон 2022-2023 років частково компенсували співвласникам закупівлю 30 генераторів. Загалом на компенсаію генераторів витратили вже мільйон гривень.
Наразі залишок коштів по програмі складає 500 тис. грн і його можна зараз використати.
Фото – ілюстративне.
Читайте також:
