МОЗ запевнило: додаткових податків на страхову медицину не буде

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З початку наступного року по всій Україні починає працювати страхова модель медицини. Практичне втілення нової системи повинно розпочинатися з первинного рівня медичної допомоги. Про це йшлося на прес-конференції заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, повідомляє МОЗ України.

Зараз перед міністерством стоять два основних завдання — розгортання страхової моделі фінансування медицини у 2017 році та стовідсоткове покриття громадян України медичною допомогою. Обрана модель рекомендована ВООЗ та міжнародними партнерами. Треба зазначити, що вона потребує, за словами заступника міністра, мінімальних змін у законодавстві. Така модель (податки — бюджет — агенція) успішно діє у країнах Скандинавії, Іспанії, Італії, Великій Британії, Канаді.

Перевагою реформи є те, що вона не потребуватиме окремих податків. Збір страхових внесків уже існує в Україні — це загальна система оподаткування. Кожен громадянин, коли купує щось у магазині, сплачує непрямі податки у вигляді акцизів та ПДВ, зауважив Павло Ковтонюк.

За думкою експертів, запровадження додаткового податку з зарплати чи фонду оплати праці може призвести до подальшої тінізації ринку праці за умов економічної кризи. Найбільше змін прогнозується на етапі сплати медзакладам за страховий випадок за конкретного пацієнта.

Реформування галузі триватиме поступово. Дуже не хотілося би завдати незручностей лікарям, які неодноразово ставали жертвами спроб реформування галузі. Є чітке побажання від Прем’єр-міністра: максимальна комунікація і максимально плавно, без різких рухів, підкреслив заступник міністра.

Також на прес-конференції обговорювалися питання оплати праці сімейних лікарів, контролю якості їхньої роботи та обрахування коефіцієнтів оплати праці лікарів за різні категорії пацієнтів.

Поділіться.

Залиште відповідь