Муніципальна інформаційна система як «квантовий стрибок»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах впроваджують програму інформаційної системи управління та аналізу. Повна назва ноу-хау: «Муніципальна інформаційна система «І-БРОВАРИ».

Ініціатор та розробник програми — депутат од «Самопомочі» Тетяна Крилова. Термін дії — 2016/2018 роки. Завдання — … Тут складніше, одним-двома словами не скажеш. Якщо коротко — завдання в тому, аби ще на крок наблизити наше місто до західноєвропейської цивілізації.

Хто за цим стоїть?

Відрадно, що замовником Програми (домовимося називати це так) виступила офіційна інстанція — Броварська міська рада (на котру, до слова, покладено функцію фінансування та координацію профільних коштів, які надходитимуть од приватних осіб). Її ідеологом є вищезгаданий депутат міськради, яка недавно «вистрелила» революційною для України ідеєю — мова про створення єдиної бази даних про пацієнтів усіх державних і недержавних медичних закладів (наш сайт писав про це). Так ось: нова Програма включає всі попередні ініціативи депутата.

Для того, аби читач мав приблизне уявлення про що йдеться, подамо «каркас» Програми через кілька смислових блоків.

Блок перший: навіщо це задумано?

Якщо одним реченням — для створення загальної муніципальної інформаційної моделі. Якщо деталізувати, то суть у побудові на рівні Броварів системи, котра створила б умови якісного надання громадянам усіх видів послуг, а самі громадяни обзавелися Особистою муніципальною карткою — відтак усі послуги можна буде отримувати персоніфіковано.

Якщо ж іще більше «розшифрувати», то завдання Програми — доламати хребет совкової чиновницької корупції, демократизувати сферу послуг та своєрідним чином реалізувати модель т. зв. «електронного урядування».

Під останнім терміном розуміється держава новітнього типу, в якій громадяни не стоять у чергах за довідками та іншими папірцями, а користуються Інтернетом, замовляючи послуги, не виходячи з дому. Система електронного урядування є колосальним ударом по багатомільйонній орді вітчизняних чиновників, які не мають звички працювати, однак вважають себе важливими особами. От і Програма, про яку йдеться в цьому матеріалі, є одним із проявів електронного урядування, оскільки спростить доступ громадянинові до надання персональної інформації та, що особливо важливо, — полегшить процедуру звернення до органів влади.

Словом, ініціатива є спробою модернізації Броварів. У випадку, якщо всі пункти будуть утілені в життя, то:

— налагодиться взаємодія між органами міської влади;

— взаємодія та подальша співпраця держави з населенням зазнає корисної для всіх і давно назрілої «електронізації»;

— сформується єдиний реєстр пацієнтів;

— почнеться оновлення міської серверної (ширше — технічної) системи;

— відповідні фахівці сформують єдину мережу електронного документообігу, котрий стосуватиметься всіх сфер — медичної, інформаційної, сфери надання послуг;

— запровадження такої ж Програми в інших населених пунктах України сприятиме, зокрема, постійному та повному обміну даними між усіма медичними закладами.

Як бачите, за позитивного сценарію 2018 року — часу завершення дії Програми — Бровари здійснять своєрідний «квантовий стрибок», ставши зовсім іншим містом…

Блок другий: як це відбуватиметься?

Через кілька етапів, кожен із яких важливий по-своєму.

Тут і придбання комп’ютерного обладнання для центральної лікарні та інших установ, і створення кількох типів ІАС — інформаційно-аналітичних систем («Сімейний лікар», «Лікарня», «ЛікОбіг»), і наповнення веб-порталу Муніципальної електронної системи «І-БРОВАРИ», і запровадження ефективної системи безпеки для цієї ж системи.

Крім того, будуть створені засади контролю за відвідуванням навчальних закладів Броварів, за «формулою» надання різних видів пільг громадянам. Проводитиметься поетапна «електронізація» системи дання послуг у місті тощо.

Кожен етап має свій термін виконання.

Блок третій: яких результатів очікують?

«Електронізація» органів міської влади та процедури звернення до них, зробить їх ближчими до громади, відкритішими.

Створення Особистої картки пацієнта… Якщо дуже-дуже стисло — лікуватися стане простіше й ефективніше!

Запровадження нової «формули» існування медичних закладів: «електронізація» вдарить по бюрократичних процедурах, дасть змогу економити час, отож підвищиться «пропускна спроможність» таких лікарень. Іншими словами — «дохтори» приділятимуть більше часу людям, а не «бамажкам».

Уможливлення кращого контролю громадянами органів міської влади.

Зрештою, вкотре повторю, — суть у модернізації та виведенні на зовсім інший рівень моделі надання всіх можливих різновидів послуг.

Загалом — якість та рівень життя в Броварах підвищаться.

…Що ж, «до праці», як казав Іван Франко! Праці буде чимало…

Станіслав Дикий.

P.S. Сьогодні на офіційному сайті Броварської міської ради видане розпорядження внести програму як проект рішення:

  1. Про затвердження міської програми «Впровадження інформаційної системи управління та аналізу «Муніципальна інформаційна система «І – БРОВАРИ» на 2016 – 2018 р.р.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.