«Муніципальна варта» у Броварах – історія проекту

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тема створення комунального підприємства «Муніципальна варта» знову виноситься на порядок денний чергової сесії БМР 21 грудня. З огляду на палке обговорення проекту рішення в міськраді та соцмережах – сесія обіцяє бути не по-зимовому спекотною.

Про сам проект рішення, який депутати розглядатимуть у грудні 2017 року, ми розповімо згодом, а зараз нагадаємо «історію проекту».

Хронологія подій…

Листопад 2016 рокубюджетні слухання по видатках виконкому БМР на 2017 рік, два керівники броварських громадських формувань інформують присутніх про необхідність підтримання правопорядку на місцевому рівні коштом міського бюджету. Юрій Скотніков (керівник ГФ ОГП ДКУ «Правопорядок») говорить про незадовільну роботу нацполіції, яка, на думку депутата, зводиться до «роботи статистів, що лише фіксують злочини» та просить на підтримку свого формування з міського бюджету 1 млн грн: 500 тис. грн – із загального фонду та 500 тис. грн – з бюджету розвитку. Серед видатків — автомобілі, технічне забезпечення, резиностріли, матеріальне заохочення, організація тренувань тощо. Володимир Жадан ГФ «Руєвит» претендує на 294,74 тис. грн з міського бюджету. У видатках передбачено канцтовари, матеріальне заохочення, витрати на спецзасоби (кайданки, дубинки, газ балончики та інше) та оргтехніка.

Дискусія тоді головним чином точилась навколо форми співпраці з правоохоронними органами та законності дій самих громадських формувань. (Відео бюджетних слухань, час з 1:34:00).

Січень 2017 року – рада приймає рішення Про затвердження «Комплексної програми заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у місті Бровари на 2017 рік» з фінансуванням в межах 1 млн 411 тис. грн (111,7 тис. грн – утримання приміщення, 1299,3 тис. грн – матеріально-технічне забезпечення діяльності ГФ – зарплата з нарахуваннями керівника, бухгалтера, начальника штабу, матеріальне заохочення членів, придбання оргтехніки, двох автомобілів, паливно-мастильні матеріали тощо). За словами куратора програми Петра Приказчика заплановано два патрулі, оскільки автомобілів планувалось закупити два. Керівник ГФ «Правопорядок» Юрій Скотніков під час обговорення програми зазначив: «Преміювання у нас складає 200 грн, тож сума, яка запланована на наше формування це фактично на 70 патрулів. Я вам реально скажу, що зарплата керівника в основному йде на винагороду тим, хто виходить на патрулювання, бо людей потрібно стимулювати. Буде працювати бухгалтер, ми відзвітуємо за кожну копійку. Ми хочемо порядок у місті, а зараз починаємо оці качелі. Якщо у вас є бажання – долучайтесь до патрулів». (обговорення програми під час сесії 19 січня з 10:45 хв)

https://www.youtube.com/watch?v=_nbfunD0FOc

Березень 2017 року – проведено нараду з представниками громадських формувань міста стосовно створення єдиного штабу, який би координував спільні з поліцією дії. У підсумку присутні зійшлись на тому, що координуватиме взаємодію громадських формувань з правоохоронцями призначений працівник поліції, а не міськради.

Травень 2017 року – міський голова Ігор Сапожко на своїй сторінці у мережі Facebook повідомляє https://www.facebook.com/i.sapozhko/posts/1894137124191298  про появу в місті патрулів пілотного проекту МВС «Безпека життя» – три патрульні пункти (в районі вул. Гагаріна, Короленка та парку Перемога), які забезпечені спецзасобами та мають право складати протокол про адміністративне порушення на місці.

Червень 2017 року – начальник відділу з надзвичайних ситуацій БМР звітує перед депутатами про поточні результати програми підтримки громадських формувань. За даними Броварського відділку поліції до патрулювань з 14 зареєстрованих долучаються п’ять ГФ: «Галід», «Альфа-Безпека», «Руєвит», «Правопорядок», «Комкон». На момент звітування громадськими формуваннями використано наступні суми: 39,874 тис. грн — ГФ «Руєвит», 62,248 тис. грн – ГФ «Правопорядок». Під час обговорення депутати піднімають питання стосовно присутності у місті «невідомих» патрульних ТОВ «Безпека життя», яких навіть порівнюють із «зеленими чоловічками у Криму» і вимагають інформування з цього приводу представників правоохоронних органів.

Серпень 2017 року – на чергову сесію 15 серпня депутат Юрій Скотніков вносить проект рішення про створення КП «Муніципальна варта». Під час проходження проекту в депутатських комісіях надходили пропозиції доопрацювати проект, тому його було знято з розгляду порядку денного.

Вересень 2017 року – на чергову сесію 28 вересня знову виноситься ідея створення «Муніципальної варти». Щоправда, на першому ж засіданні Юрій Скотніков свій проект знімає з розгляду.

За даними інформаційних запитів видання «Трибуна-Бровари» до Броварської міської ради надійшов лист пана Скотнікова, який просить зняти його проект з розгляду сесії у вересні. За інформацією управління економіки БМР, «розробник проекту рішення (Ю.Скотніков – прим. Т.Б.) не звертався за розрахунком або аналізом щодо економічного обґрунтування створення такого підприємства».

Крім того, у наданій відповіді зазначено, що погодження ідеї створення комунального підприємства, що має на меті ще й співпрацю з відділом поліції, таке погодження з правоохоронцями не проводилось, оскільки Броварський відділ Національної поліції не входить до переліку осіб, що візують(погоджують) проекти рішення БМР.

Стосовно вивчення думки громадськості з приводу зазначеного підприємства видання повідомили про наступне: «До БМР станом на теперішній час не надходило жодних повідомлень, звернень чи заяв щодо ініціювання проведення громадських слухань (обговорень), стосовно концепції підтримання громадського порядку в м.Бровари в розрізі створення КП «Муніципальна варта»». Жодних розпоряджень стосовно створення робочої групи щодо розробки та узгодження проекту рішення БМР по створенню варти не було.

Між тим, під час засідання 28 вересня у порядку різному депутати заслуховують звіт про роботу Броварського відділку поліції. Під час дискусії керівник відділу Олег Янчинський пояснює депутатам походження «зелених чоловічків» у місті та говорить про створення єдиного громадського формування, яке буде допомагати поліції. Більше того, міський голова наголошує на позитивних результатах співпраці з представниками «Безпеки життя» та подальшій співпраці щодо охорони парків та скверів міста по напрацьованій схемі за рахунок балансоутримувача.

Листопад 2017 року – за даними сайту Ірпінської міської ради, 2 листопада переймати досвід щодо створення Муніципальної варти в місто відправилась делегація броварських депутатів. Про результати візиту відомо поки що небагато. Після зустрічі з муніципалами Ірпеня в Броварській міській раді відбулася робоча зустріч депутатів, помічників, проте конструктиву вона не додала, а інколи, через розбіжності у поглядах, тон дискусії виходив за межі пристойності.

Нарешті Грудень 2017 року – на розгляд депутатів знову виноситься проект рішення щодо створення КП «Муніципальна варта». Про те, що пропонується затвердити депутатам цього разу – у продовженні матеріалу…

Поділіться.

Залиште відповідь