На будівлі «Радіопередавльного центру» намагалися «наварити» майже півмільйона доларів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21 січня на території ДП «Радіопередавальний центр» відбулася прес-конференція на тему «Стан справ на ДП «Радіопередавальний центр»: шанси на повернення землі Державі», ініціатором якої став народний депутат України Павло Різаненко.

До уваги представників ЗМІ та громади було озвучено чимало сенсаційних викривальних фактів, пов’язаних з оборудками, у результаті яких державні землі опинилися в руках приватних осіб. Інтриги додав візит на прес-конференцію одного з фігурантів скандальної «справи про 94,6 га.», представника ТОВ «Гільдія права» Анатолія Гунька у супроводі адвоката Тараса Лавриненка.

Foto_s_m_06

Як розповів Павло Різаненко, ще в далекому 2004-му в’яло розпочалася процедура банкрутства Державного підприємства «Радіопередавальний центр» у Броварах.

Компанія заборгувала Податковій близько 6 млн грн, проте за Законом ліквідувати або приватизувати РПЦ не можна, оскільки підприємство належить до списку стратегічних що не підлягають приватизації.

У вересні 2012-го з легкої руки члена «клану» Януковича Віктора Поліщука (власник мережі Ельдорадо, Банку Михайлівський та власник бізнес центру Гулівер) Господарський суд призначив арбітражним керуючим ДП РПЦ такого собі Сергія Буличова, відсторонив колишнього директора призначеного державою та призначив того ж таки Буличова виконуючим обов’язки керівника. По суті одна людина стала одразу і арбітражним керуючим розпорядником майна (основна задача якого відстоювати інтереси кредиторів, у даному випадку податкової, тобто держави) і керівником державного підприємства (основна задача якого відстоювати інтереси власника, тобто також держави).

Оскільки підприємство державне, стратегічне та не підлягає приватизації то єдина дія, яку згідно законодавства про банкрутство міг вчинити арбітражний керуючий, – це розробити та запропонувати кредитору укласти мирову угоду щодо реструктуризації податкового боргу – ліквідація та банкрутство таких підприємств згідно закону не допускається. Але це за законом, а в реальності, як зазначив нардеп, «креативний» арбітражний керуючий та виконуючий обов’язки директора в одній особі, діючи в приватних інтересах пана Поліщука, а не в інтересах кредитора (держави) та власника (держави) як того вимагає закон, за неповні три роки у кріслі керівника встиг повністю ліквідувати радіопередавальні потужності (всі вежі, фідерні лінії, антенні поля, генератори сигналів), включно з тими що становили мобілізаційне завдання, співорганізувати крадіжку 94 га землі у РПЦ та самостійно організувати викрадення двох основних капітальних будівель РПЦ.

За Законом Сергій Буличов не мав права продавати нерухомість, і він вирішив збути державне майно у вигляді будівельних матеріалів. Згідно договору купівлі-продажу підписаного 5 травня 2014 року між арбітражним керуючим Буличовим від імені ДП “Радіопередавльний центр” з одного боку та ТОВ “Інтер-Профіт” (компанія, на користь якої були викрадено 94 га) — з іншого, “матеріали” були продані за 74 тис. грн.

За такою ж самою схемою у Радіопередавльного центру було вкрадено й будівлю по вулиці Київській. Там Буличов продав «будматеріалів» на 127 тис. грн компанії ТОВ «Альянс Новобуд» (кінцеві контролери компанії ті ж самі, що і в ТОВ «Інтер-Профіт»). Варто зазначити, що одразу ж на вторинному ринку «Альянс Новобуд» заходився шукати покупця на “об’єкт незакінченого будівництва” за 500 тисяч доларів!!!

До речі, за документами будівлі було розпродано як «будівельні матеріали бувші у використанні», а за фактом — й досі кожна цеглина на своєму місці.

Поділіться.

Коментарі закриті.