На директора басейну 9 школи “пробується” кума заступника мера

Pinterest LinkedIn Tumblr +

13 квітня колективу КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» (басейн 9 школи) представили нову директорку –  Юлію Боюн, яка виконуватиме обов’язки директора найближчі три місяці. Саме такий випробувальний термін призначило керівництво міста 33-річній екс – бізнес-леді. Куди поділася «стара» директорка  басейну  Олена Семенюк, який «багаж» залишила після себе та звідки взялася нова очільниця басейну?

Олена Семенюк пішла з посади тихо і непомітно. Колишня депутатка міськради  за списками Партії регіонів  очолювала КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» від початку його утворення у складі команди Сергія Федоренка, – тодішнього керівника Партії регіонів у Броварах.

Після обрання  Олени на посаду секретаря міськради, директоркою КП «ОРЦ»  стала  інша депутатка Партії  регіонів – Людмила Жеребцова. Тоді остання стверджувала про прибутковість підприємства, однак протидіяла проведенню фінансового аудиту підприємства: саме під час її керівництва мешканці міста звертали увагу на наявність «чорної каси» в КП «ОРЦ». Після Революції Гідності на посаду директора басейну було призначено відомого плавця Олега Лісогора. Проте  згодом його звільнили і після місцевих виборів  мер міста знову призначив на посаду директора КП  Олену Семенюк, котра  не потрапила до міської ради, балотуючись за списками партії «Наш край». Під час свого звітування Олена Семенюк не змогла відповісти на запитання, згідно з якими критеріями її було обрано на  цю посаду та чи були інші претенденти на позицію директора КП «ОРЦ».

Олена Семенюк

Про те, за якими критеріями було обрано директором КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» Юлію Боюн, також не відомо. Однак заступник міського голови Олександр Рєзнік  повідомив, що на посаду директора «ОРЦ» є три кандидатури, а термінове  призначення Юлії Боюн було як вихід із ситуації, що склалася, позаяк Олена Семенюк несподівано заявила про своє звільнення з посади, аргументуючи, що знайшла нову роботу, на яку довго чекала. До того ж, на нову роботу забрала і бухгалтерку, яка працювала у КП.  Підтвердити чи спростувати цю інформацію  журналісти «Трибуни» не змогли – пані Олена слухавки не взяла. Зате журналістам вдалося поспілкуватися з Юлією Боюн.

Юлія Боюн

Як розповіла нова директорка, яку, за її словами, призначено на випробувальний термін – три місяці, за десять днів роботи вона ознайомилася із документацією і стверджує, що басейн зовсім не збитковий, а навіть навпаки – має прибуток. Однак детальніше нічого розповісти не змогла, позаяк, за  словами  пані Юлії, ще продовжує вивчати документацію. Нині ж працює над вирішенням нагальних питань: ремонтом даху та вікон. Те, що неї може не сприйняти колектив, де працює 37 осіб, не боїться і планує зробити все, щоб його здружити та має намір розібратися у проблемах комунального підприємства та вивести його з категорії дотаційних. Для цього, стверджує  пані Юлія, має  відповідну освіту – менеджер ресторанного бізнесу, а також управлінський досвід, адже до декретної відпустки керувала бізнесом, який потім закрила, присвятивши себе вихованню двох дітей. Юлія Боюн сподівається, що виправдає надії, покладені на неї, і після випробувального терміну їй цю посаду  запропонують на постійній основі.

У цій історії ніби все гладко, якби не проглядалися «вуха» Олександра Рєзніка, адже його дружина – кума Юлії Боюн  і саме він запропонував кумі спробувати себе в ролі директорки комунального закладу.  Хоча сам заступник мера родинні зв’язки заперечує, стверджуючи, що Юлія – лише «дружина знайомого». І запевняє, що через три місяці буде офіційно призначено директора «ОРЦ» і все відбуватиметься прозоро. Та не заперечує: якщо ж Юлія впорається з роботою, то залишиться  керувати «ОРЦ».

Чи закінчиться ера дотаційного підприємства і «ОРЦ» нарешті розпочне самостійно заробляти  – покаже час. Та за останні 3 роки  в КП змінилося три директори, а підприємство лише продовжувало обростати новими боргами.

Нагадаємо, вперше про неналежне ведення бухгалтерії  КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», нелогічно великі запити на фінансування та невиправдані витрати депутати міської ради звертали увагу ще в грудні 2015 року. Та попри заяви членів бюджетної комісії про те, що тенденція боргів КП потребує розслідування, міський голова Ігор Сапожко знайшов «аргументи»  і у 2016 р. КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» у черговий раз  фінансово підтримали. Влітку 2016 р. було створено робочу групу з вивчення фінансово-господарської діяльності КП. Власне тоді і заговорили  про зміну керівництва  підприємства, адже станом  на 1 червня 2016  р. кредиторська заборгованість басейну склала 1,7 млн грн. Робоча  група з перевірки фінансово-господарської діяльності КП  протокольними дорученнями  вимагали від  Олени Семенюк надати пропозиції по розвитку підприємства, оптимізації витрат та доходів, однак остання бізнес-план так і не надала. Тоді ж  комісія, яка  вивчала  фінансову діяльність «Оздоровчо-реабілітаційного центру», з’ясувала  невідповідність у цифрах документації, зокрема, щодо сплати податків. Та попри  це, а також  супротив опозиційних депутатів про неприпустимість виділення коштів «під керівника», який  працює не ефективно, на початку травня 2017 р. Броварська міська рада  все ж  ухвалила рішення  про часткове фінансування КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» – виділення 780 тис. грн. до 1 вересня 2017 р. Загалом у минулому році з міського бюджету комунальному підприємству надійшло  4 969,0 тис грн:  на фінансову підтримку підприємства  –  2 670, 00  тис грн , відшкодовано за плавання дітей через управління освіти 1 600,00 тис грн, перераховано на поповнення статутного фонду 699  тис грн. Як зазначено у відповіді на інформаційний запит, за 2017 р. басейн заробив  1 343, 8  тис грн, де: 817,8 тис грн  було отримано від надання всіх видів оздоровчо-реабілітаційних послуг та 526, 0 тис грн – від оренди приміщень. Витрати ж склали  5 557,7 тис грн  на енергоносії, заробітну плату з нарахуванням, засоби хімводоочищення, податки та збори.

Фото – авторки та із мережі FB

Поділіться.

Залиште відповідь