На Київщині можуть посилити карантин: показники захворюваності вже перевищені. РОЗ’ЯСНЕННЯ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Київській області можуть ухвалити «непопулярне, але відповідальне рішення». Адже в регіоні перевищений один із показників захворюваності – динаміки зростання випадків інфікування COVID-19. Посилення карантину схвалять у разі перевищення цього показника протягом 3-х днів. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив Василь Володін, очільник Київоблдержадміністрації. Відповідно до рішення Кабміну, в регіоні можуть припинити пасажирські перевезення, закрити садочки і кафе.

Зі слів чиновника, показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить на сьогодні становить 23,23 %, у той час як він має не перевищувати 10 %. Водночас інші показники в області не перевищують встановлених Кабінетом Міністрів України значень.

Про методику підрахунку

Зазначимо, тиждень тому уряд затвердив нову методику посилення карантину. Постанова набрала сили цього понеділка, 22 червня. Згідно з документом, у регіоні зі значним поширенням COVID-19 запроваджують посилення протиепідемічних заходів.

Такими регіонами вважають ті землі, де наявна хоч одна з ознак:

 • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 %;
 • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА) становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 %, який обраховують за формулою:

Формула 3

 • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 %, який обраховують за формулою:

Формула 4

Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше 8 випадків на 100 тис. населення сумарно за останні 7 днів.

Зі слів Василя Володіна, на цей час у Київській області:

 • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 22,30 %;
 • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та імуноферментного аналізу (ІФА) становить 41,98 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
 • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 5,88 %;
 • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 23,23 %.

У випадку, якщо показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 не впаде протягом 3-х днів, чиновники області будуть змушенні ухвалити непопулярне, але відповідальне, рішення, зазначив Василь Володін під час брифінгу.

Як ідеться в постанові Кабміну, посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Порядок ухвалення рішення

Таке рішення ухвалюють за поданням головного держсанлікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності в регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я.

У разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль, регіональна комісія з питань ТЕБ та НС збирається позачергово для посилення протиепідемічних заходів з урахуванням результатів оцінки поточної ситуації.

Читайте також: Уряд продовжив карантин до 31 липня

Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в регіоні із значним поширенням COVID-19 кожних 3 дні аналізує епідемічну ситуацію в регіоні, розглядає питання посилення протиепідемічних заходів.

Рішення про посилення протиепідемічних заходів можуть скасувати не раніше ніж через сім днів із дня його ухвалення з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

У регіонах, де посилюють протиепідемічні заходи, за поданням головного держсанлікаря регіону можуть встановлювати особливості діяльності та обмеження щодо:

 • проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;
 • діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;
 • здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
 • перевезення пасажирів метрополітеном;
 • відвідування закладів дошкільної освіти;
 • роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнесцентрів, закладів культури;
 • діяльності закладів харчування.

Зазначимо, у Києві сьогодні набрали чинності послаблення карантину. Однак уже в другій половині дня, за інформацією МОЗ, стало відомо про «випадання» столиці зі списку «благополучних» регіонів. Удень повідомили, що в Києві – новий антирекорд числа нових хворих – 99.

Читайте також:

 1. COVID-19: ще одна смерть на Броварщині. Остання СТАТИСТИКА
 2. Хворих на COVID-19 до 132 тис. осіб? МОЗ запускає масове тестування
 3. Коронавірус: загадка «тихих носіїв» без симптомів
 4. Україна відновлює міжнародне авіасполучення
 5. Броварські бібліотеки відновили роботу: які умови користування
Поділіться.

Залиште відповідь