На межі виживання: Розподіл «Бюджету-2017» між інвалідами, АТОшниками та онкохворими

Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 листопада пройшли бюджетні слухання по запитам управління соціального захисту населення.

Традиційно на зустрічі були присутні представники профільного управління та начальник фінансового відділу Наталія Постернак.

Про напрями діяльності, поточні та майбутні видатки доповідали головні розпорядники коштів: Територіальний центр соціального обслуговування, Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Товариство Червоного Хреста, ГО «Прагнення», ГО «Можливо все», БВГО «Союз Чорнобиль України», БФ «Інна», ГО «Батьки «Мозаїки».

Від депутатського корпусу слухання відвідали Леонід Черепейнік, Євген Гредунов, Вадим Мутило, Валерій Іваненко, Ірина Веремчук, секретар ради Петро Бабич. Крім того, захід зацікавив представників громадських організацій, активістів та місцеві ЗМІ.

Присутнім були представлені суми запитів у порівнянні з поточним роком.

Наприклад, якщо видатки управління (крім захищених статей) у 2016 році склали приблизно 5,5 млн гривень, то на 2017 рік ця цифра прогнозується в межах 9 млн гривень. Збільшення запитуваної суми обумовлене зростанням комунальних тарифів, оскільки управляння у рамках програм відшкодовує кошти на оплату комунальних послуг відповідним категоріям.

Порівняно з поточним роком:

— ГО «Прагнення» отримало в 2016 році 340 тис. грн, на 2017 р. просить 150 тис. грн;

— ГО «Батьки «Мозаїки» в 2016 р. — 500 тис. грн, в 2017 р. — просять 819 тис. грн;

— Товариство Червоного Хреста в 2016 р. — 430 тис., в 2017 р. — просять 518 тис.;

— БФ «Інна» в 2016 р. — 42 тис. грн, в 2017 р. — просять підтримку в розмірі 580 тис. грн;

— ГО «Можливо все» просить підтримку з міського бюджету в розмірі 943 тис. грн.

Кожен з виступаючих переконував депутатів у важливості підтримки кінцевих отримувачів допомоги з бюджету міста:

— Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, ГО «Батьки «Мозаїки» та ГО «Можливо все» намагались привернути увагу до проблем дітей з особливими потребами;

— Товариство Червоного Хреста бажає розширити сферу своєї діяльності та створити медико-санітарний центр;

— БФ «Інна» планує за фінансової підтримки міського бюджету, провести наступного року по програмі реабілітації 50 броварчан. Із 580 тис. гривень на 2017 рік: 280 тисяч планується направити на програму реабілітації, а 300 тис. — розрахувати на рік на придбання найнеобхідніших ліків.

— Управління соцзахисту планує і в 2017 році відшкодовувати кошти на оплату послуг ЖКГ незахищеним верствам населення (1725 тис. грн),  витрати на відшкодування комунальним аптекам за ліки для дітей-інвалідів та учасників бойових дій (420 тис. грн), закупівлю підгузків для дітей-інвалідів (222 тис. грн), голок, тест-смужок тощо.

Загалом, проблем у соціальній сфері міста дуже багато, як показали доповіді виступаючих. На жаль, з кожним днем їх не меншає. Тому при формуванні та затвердженні видатків знову доведеться керуватися принципом «пріоритетності на межі виживання».

 

 

Поділіться.

Залиште відповідь