На околиці Броварів хочуть виробляти дешеве паливо. Мешканці проти забруднення (відео)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах, на межі із селом Димитрів (район Промвузол) може з’явитися підприємство, яке буде виготовляти енергетичне паливо набагато дешевше за газ і це, у свою чергу, дасть можливість споживачам набагато менше сплачувати за комунальні послуги. Таку подію депутати обговорювали на земельній комісії 20 травня «Про припинення права користування земельними ділянками, затвердження (погодження) документації із землеустрою, надання у власність, оренду земельних ділянок, зміну цільового призначення земельної ділянки, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, припинення дії договорів оренди земельних ділянок».

Йдеться про ТОВ «Енергоресурс». Специфіка виробництва інноваційного палива змішуванні кам’яного вугілля з водою. Саме паливо у рідкому стані буде набагато дешевше від природного газу.

Однак, у ході засідання виявилося, що не все так однозначно у діяльності цього підприємства.

ТОВ «Енергоресурс» звернувся за дозволом до міської ради надати йому шматок ділянки, яка дала б можливість дістатися до свого підприємства, тобто, за договором сервітуту. Водночас, ТОВ хоче побудувати на ній залізничну колію (близько 200 метрів), щоб підвозити до підприємства необхідні для виробництва ресурси.

Перше питання, яке виникло у депутатів — наскільки законодавство дозволяє на земельній ділянці, яка надається договором сервітуту, проводити будівництво (в даному випадку залізничної колії). Зокрема, член комісії, депутат Володимир Опалько («Солідарність») нагадав, що у місті чимало ганебних випадків, коли на ділянках, які свого часу надавалися у статусі сервітуту, і будувалися і вони потім викуповувалися. Хоча представник ТОВ «Енергоресурс» запевнив, що йому потрібна ділянка 0,22 га лише для під’їзної колії і привласнювати її він не збирається.

Друге питання: чи проводилися підприємством громадські обговорення щодо появи такого підприємства, оскільки поруч, на відстані 170-240 метрів від заводу знаходяться житлові будинки. На що представник «Енергоресурсу» відповів, що усі згідно закону публікації у ЗМІ були проведені.

Депутати звернули увагу на обов’язковому громадському обговоренні з мешканцями, які живуть поруч.

«Який сенс надавати вам земельну ділянку за договором сервітуту, якщо депутати не дозволять шкідливе, хімічне виробництво у місці, де будинки знаходяться на відстані лише 200 метрів?», — поставив запитання депутат Леонід Черепейнік («Солідарність»). Таке питання викликало хвилю гарячих дискусій. Виявилося, що на попередньому засіданні земельної комісії апарату міської ради давали протокольне доручення спільно з депутатами міської та районної ради провести громадські слухання на цю тему, але реалізоване це доручення не було. «Записали, поговорили і все?», — запитав депутат Черепейнік.

Звідки взялося твердження про те, що підприємство ТОВ «Енергоресурс» будує підприємство підвищеної шкідливості? Як розповів на засіданні депутат Леонід Черепейнік, Броварська районна санітарно-епідеміологічна станція не дала дозволу на будівництво цього підприємства. «Броварський СЕС не дав Вам дозволу, а тому Ви поїхали у Київ і взяли дозвіл там», — сказав Черепейнік. У свою чергу, представник ТОВ «Енергоресурс» зазначив, що Броварська районна СЕС і не повинна була давати такий дозвіл, а його мали дати в обласній інстанції. Ще один депутат, Володимир Опалько, зазначив, що читав висновок, де сказано, що порушена дозвільна норма відстані між підприємством та житловими будинками (300 метрів). «Як можна у нашій країні отримати дозвільні документи, коли порушені норми відстані? Хіба незрозуміло, що там усе купили?», — гаряче сказав депутат Опалько. «Державний інститут, який видав дозвільні документи?», — апелював представник підприємства.

За словами представника «Енергоресурсу», залізнична колія дозволить підприємству набагато менше витрачати коштів на поставку сировини, що, відповідно, суттєво зменшить собівартість продукту — палива. Таким чином, ціни на енергетичне паливо будуть в кілька разів нижчі, ніж на природній газ, що, відповідно, зменшить тарифи для місцевого населення.

Саме паливо буде використовуватися на котельнях, а перша лінія дасть об’єму палива приблизно 800 тис. тонн на рік. Однак, напряму підприємство не буде продавати мешканцям таке «фінансово економне» паливо. «Місцеві тепломережі є монополістами у Броварах. Ми готові давати тепло більше 30 гігакалорій на годину, але монополісти у цьому не зацікавлені. Ми будемо давати тепло теплоцентралі, а вона вже буде продавати її населенню», — розповів представник ТОВ «Енергоресурс».

Відзначимо, що деякі присутні на засіданні мешканці Броварів стали на захист підприємця, мовляв, якщо не дозволити підприємству побудувати залізничну колію, то великовантажний автотранспорт, що буде возити сировину, просто «вб’є» тамтешні дороги.

У підсумку більшість членів комісії звернення ТОВ «Енергоресурс» не підтримала і рекомендувала винести питання на обговорення сесії міської ради.

Учора в селі Димитрів, яке межує з районом Броварів Промвузол і де будується підприємство ТОВ «Енергоресурс», відбулося обговорення громадою ситуації. Ініціаторами виступили жителі села, діючий депутат Калинівської селищної ради Геннадій Хамбір та помічник народного депутата Євген Гусак.

Мешканці, аргументуючи тим, що діяльність підприємства принесе екологічне забруднення, виступили проти такого будівництва.

За підсумками обговорення, жителі Димитрова зібрали підписи під заявою — не допустити будівництво підприємства. Зміст документу, так само, як і проблему, ініціатори проведення обговорення хочуть озвучити на сесії.

1

2

Поділіться.

Коментарі закриті.