На останні так звані «бюджетні слухання» прийшло «аж» п’ять депутатів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Наслідки від інформування ЗМІ та громадськості про так звані бюджетні слухання (зачитування відділів та управлінь міської ради про свої потреби на наступний рік перед депутатською групою, яку умовно можна назвати постійною комісією з питань бюджету і соціально-економічного розвитку), точніше, його відсутності, у п’ятницю 18 грудня досягли апогею — на зустрічі були присутні лише… п’ятеро депутатів. На щастя, представники ЗМІ в останню мить дізналися про захід і отримали можливість його висвітлити.

Перенесення заходу з четверга 17 грудня на п’ятницю 18-го стався внаслідок подій, які відбувалися на 2-й сесії міської ради: саму сесію не закрили, міський голова Ігор Сапожко оголосив перерву до вівторка 22 грудня, тому заплановані засідання постійних комісій автоматично перенеслися на середу 23 грудня, а, відповідно, так звані «бюджетні слухання» з 17-го грудня перенесли на 18-е.

Цікаву річ щодо інформування ЗМІ та громадськості про такі заходи висловила начальник фінансового управління Наталя Постернак.

Пані Наталя сказала: 1) на офіційному сайті міської ради не можна анонсувати неофіційні засідання, це просто заборонено по статусу сайту, 2) усім депутатам, за словами пані Наталі, був в електронному варіанті розісланий графік т. з. «бюджетних засідань» (зауважимо, що депутати скаржилися, що їм скидали вкупі по 50 файлів, в яких складно розібратися), а тому далі ланцюжком з інформування громади про такий захід є саме депутати.

До того ж, за словами начальника фінансового управління перед кожним засіданням вона персонально обдзвонювала кожного депутата умовно «бюджетної» комісії. Тут лише зазначимо, що оскільки «бюджетна» комісія неофіційна, то інформувати про неї мали би усіх без винятку депутатів, оскільки вони входять і до умовних «гуманітарної», «земельної», «з питань ЖКГ» комісій, а «бюджетні слухання» зачіпали усі ці сфери.

Віддамо належне депутатам — вони інформували пресу кожного разу, але це були швидше розрізнені повідомлення, загального ж фактору інформування громадськості не було.

Можливо, надалі виробити норму, за якою на офіційному сайті міської ради можна було робити відкриті публічні оголошення про заходи, які не мають статусу офіційних.

лише пятеро (1)

У засіданні взяли участь:

— Наталя Постернак — начальник фінансового управління Броварської міської ради,

— Лариса Виноградова — заступник міського голови,

Депутати: Володимир Білокінь, Юрій Чередник, Валерій Іваненко, Леонід Черепейнік, Андрій Лопатюк.

Зі своїми проханнями на наступний рік по бюджетним видаткам виступили: відділ культури, управління соціального захисту, зокрема, Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, управління економіки, спецвідділ по благоустрою та дизайну, управління комунальної власності, управління архітектури, відділ АБК та фінансове управління.

Відзначимо, що під час засідання найбільшу уважність в тому, щоб «апетити» відділів та управлінь щодо бюджетних видатків були виправдані, виявляли депутати, обрані за списками БПП «Солідарність».

лише пятеро (3)

Нагадаємо, офіційне засідання постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку відбудеться у середу 23 грудня (час стане відомо після того як постійні комісії будуть затверджені у вівторок 22 грудня на другій частині 2-ї сесії міської ради), а сам проект бюджету на 2016 рік розглядатиметься та має ухвалюватися на 3-й сесії міської ради у четвер 24 грудня.

Фото — Олексій Комаровський.

Поділіться.

Коментарі закриті.