На трубі «Орієнтир-Буделементу» мають установити камери відеоспостереження

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 13 жовтня, виконавчий комітет Броварської міської ради розглянув і направив до управління інспекції та контролю петицію про запровадження відеоспостереження за викидами в повітря. Петиція, яка набрала необхідне число голосів, передбачає встановлення 6-ти камер. Водночас деталі наразі не затверджені – чиновники ще вивчатимуть це питання.

У тексті петиції авторка, екологічна активістка Тетяна Кальченко, просить установити 6 відеокамер на неробочій димовій трубі підприємства «Орієнтир-Буделемент» із кутом огляду в 360 градусів. Мовляв, так можна буде простежити викиди на всій території Промвузла та Торгмашу.

Тетяна Кальченко

Активістка Тетяна Кальченко

Під час засідання виконкому активістка зауважила, що труба є найвищою точкою в районі промзони. Камери мають бути стаціонарними. У своїх аргументах Тетяна Кальченко посилається на досвід Києва, Дніпра та Маріуполя. Вона вказує, що цей механізм є дієвим у боротьбі із забрудненням повітря.

Читайте також: Велоекскурсія підприємствами-забрудниками повітря і публічна дискусія про екологію. ФОТОРЕПОРТАЖ

Зі слів активістки, генеральний директор ТОВ «Орієнтир-Буделемент» підтвердив готовність сприяти встановленню камер. Сама ж авторка петиції вказує, що готова допомагати у вирішенні організаційних питань щодо реалізації проєкту.

Орієнтир-Буделемент

Саме на цій трубі планують поставити 6 камер

У тексті Тетяна Кальченко також просить, щоби відеоспостереження було постійним, а його історія зберігалася і була доступною всім. Як варіант – транслювати онлайн у Youtube. Обладнання просить якісно обслуговувати й оперативно ремонтувати та виправляти несправності.

Читайте також: Екопротест у День Броварів: рятуйте, ми хочемо жити! ФОТО

Під час засідання виконкому виникла дискусія щодо того, які саме камери мають бути встановлені. Врешті чиновники й активісти зійшлтися на тому, що це мають бути спеціальні камери. Водночас активісти звернули увагу, що навіть дешеві китайські камери за 600 грн вже можуть показувати викиди.

Виконком 13.10.2020

Під час засідання виконкому 13 жовтня

Секретар Броварської міської ради Петро Бабич зазначив, що озвучена сума у 80 тис. грн є цілком «підйомною» для міста, і з фінансуванням проблем не має бути. Водночас можновладець запропонував поставити спочатку одну таку камеру, щоби її протестувати і зробити висновки щодо роботи.

Петиція була опублікована 11 вересня. Їй знадобилося менше місяця, щоб набрати необхідні 250 голосів підтримки броварців. Уже 6 жовтня петицію направили на розгляд, ідеться на сайті Броварської міської ради.

Своїм рішенням 13 жовтня виконком відправив петицію до управління інспекції та контролю, яке має вивчити питання щодо можливості монтажу відеокамер на трубі ТОВ «Орієнтир-Буделемент» із указаними в тексті петиції характеристиками.

Нагадаємо, про потребу організації такого відеоспостереження екоактивісти Броварів говорять більше року. Причому пропоноване місце для встановлення камер з того часу не змінилося – труба ТОВ «Орієнтир-Буделемент».

Фото – Антон Раков і Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Дим і сморід: броварці скаржаться на ТОВ «Роза». ВІДЕО
  2. ЄноТік: екологічний чатбот запустили обласні чиновники
  3. Рівень діоксиду азоту в Броварах перевищений у 3 рази, – Сапожко
  4. Екологічна карта: чи ефективно прибирають у Броварах сміттєзвалища після скарги? ФОТО
  5. На сайті міськради з’явилася екологічна сторінка Броварів
Поділіться.

Залиште відповідь