На вимогу Гройсмана перевірять усі будівлі шкіл. Громадська рада вимагає, щоб це робили професіонали

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Днями на сайті Броварської міської ради з’явилось розпорядження «Про утворення робочої групи з проведення обстеження приміщень закладів освіти, охорони здоров’я, інших об’єктів соціально-культурної сфери, житлових будинків, інженерних мереж, незалежно від форм власності».

До складу робочої групи увійшли представники відповідних управлінь та лише один депутат міської ради Микола Зінченко (та й то за згодою).

У Розпорядженні регламентуються ознаки, згідно яких буде визначатись технічний стан будівель та споруд, а саме:

— Збір загальних відомостей про будівлю (час будівництва, терміни експлуатації);

— Визначення матеріалів, які проводилися раніше на даному об’єкті обстежень виробничого середовища та стану будівельних конструкцій;

Загальний огляд будівлі (з фотофіксацією видимих дефектів):

  1. зовнішніх і внутрішніх стін будівлі та фундаменту щодо наявності

тріщин, зміщень та провалів;

  1. уводів та випусків інженерних мереж в частині їх герметичності;
  2. наявність та працездатність системи зливової каналізації, надійність відведення від будівлі стічних вод;
  3. наявність та справність систем вентиляції (витяжної і припливної).

Звичайно, компетентність робочої групи сумнівів не викликає, проте, чомусь до її складу не залучено представників КП «Броваритепловодоенергії» та Громадської ради при Управлінні освіти та науки Броварської міськради. Хоча перед появою Розпорядження на засіданні Громадської ради 18 жовтня розглядалось питання технічного стану будівель навчальних закладів міста.

Представники ради наполягали на тому, що мають бажання бути присутніми при обстеженні після надзвичайної ситуації з будівлею школи у м. Васильків.

Голова Громадської ради Ігор Романенко прокоментував ситуацію так:

«Особисто я і без робочої групи відвідав всі навчальні заклади міста, де є проблеми з технічним станом будівель. На сьогодні ідуть перемовини про залучення сертифікованих експертів з «обстеження та оцінки технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж», оскільки в складі робочої групи немає «фахівців» подібного рівня.

На даному етапі обстеження мають проводити спеціалісти з відповідним обладнанням, а не просто проводитись фотофіксація існуючих проблем».

Утворена робоча група в термін до 31 жовтня 2016 року має провести огляд та скласти відповідні акти обстеження.

Згідно з п.2.2. даного Розпорядження, акти передадуть «до відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Броварської міської ради».

Чи будуть озвучені на найближчій сесії та оприлюднені на сайті БМР звіти по перевіркам робочою групою, чи просто «осядуть» в означених відділах — невідомо.

Проте, керівництво міста має вжити належних заходів для комфортного і безпечного життєвого простору броварчан, адже хіба не це було одним із передвиборчих пунктів міського голови Ігоря Сапожка?

sapozhko-peredvyborcha

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час одного з останніх засідань Кабінету міністрів звернувся до міських і селищних голів з проханням перевірити стан будівель, де знаходяться діти і люди похилого віку.

Поділіться.

Залиште відповідь