НАБУ влаштувало перевірку документації «Держземкадастру» Броварського району

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Близько десяти осіб у супроводі охорони здійснили у середу 25 травня перевірку документації Броварського районного виробничого відділу Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».

Близько 12.00 з неофіційних джерел до видання «Трибуна-Бровари» надійшла інформація про те, що триває витягнення повної документації поліцією та місцевою прокуратурою ДП «Центр державного земельного кадастру», що розташований в районі Промвузол за адресою Незалежності, 39 (колишнє приміщення Броварської районної лікарні).

Згодом, за уточненою інформацією виявилося, що перевірку документації держземкадастру здійснює Національне Антикорупційне бюро України.

Відразу ж на першому поверсі приміщення у відділі земельної реєстрації кореспонденту підтвердили: на третьому поверсі, у приміщенні ДП «Центр держземкадастру» й справді проходить операція по витягнення документації. Про те, що перевірка здійснюється Національним Антикорупційним бюро України не на камеру підтверджували схвильовані працівники «земельного» центру, хоча офіційно коментувати відмовлялися.

Держкомзем-1

До журналіста вийшов чоловік, який представився заступником начальника держпідприємства. Спочатку чоловік відмовився давати коментар на відеокамеру, а потім почав говорити, що Національного Антикорупційного бюро там немає і перевірок жодних не здійснюється. Згодом, щоправда, додав, що перевірка документації «держземкадастру» здійснюється на запит Прокуратури Київської області.

Ще пізніше «нібито» заступник начальника Броварського відділу «Держземкадастру» заявив, що оскільки замість одного відомства — Державне агентство земельних ресурсів України створене нове — Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастр (Держгеокадастр), то триває звичайнісінька планова перевірка документації на регіональному рівні.

Держкомзем-2

Завершивши перевірку, люди, які її здійснювали, вийшли з сумками та пакетами, які були набиті документами і почали сідати до білої «газелі». У розмові з кореспондентом видання, вони порадили звернутися за всіма коментарями до прес-служби Національного Антикорупційного бюро України.

Після того як перевірка завершилася, кореспондент «Трибуни-Бровари» ще раз зустрівся з людиною, яка представилася заступником начальника Броварського відділу «Центру Держземкадастру».

Цього разу чоловік розповів, що перевірку здійснювали працівники НАБУ за постановою Київської обласної прокуратури. При цьому співрозмовник повідомив, що працівники НАБУ привезли з собою папки зі справами і звіряли їх архівом ДП «Центр держземкадастру». Копію постанови Київської обласної прокуратури, за словами співрозмовника, йому не залишили.

У НАБУ та Київській обласній прокуратурі на запитання про перевірку документації Броварського відділу ДП «Центр держземкадастру» зазначили, що від коментарів не відмовляються, однак, до них потрібно направити офіційний запит на інформацію. Від себе зазначимо, що така перевірка цілком може бути пов’язана із гучним скандалом щодо 94 га. землі Радіопередавального центру, який викликав гучний резонанс на загальнодержавному рівні.

Держкомзем-3

Тим часом, як розповів кореспонденту один із депутатів Київської обласної ради, який побажав бути не названим, коли відбувається закриття одного відомства і створення на його місці іншого, подібні перевірки є звичним явищем, тим паче, що вони тривають по всій країні. Інша справа, що на сьогодні відомство «Держземагенство» стало одним із найкорупційнішим в Україні, а тому така перевірка може мати гучні наслідки.

Держкомзем-4

«Зараз триває реєстрація досудових розслідувань, тому поки що кримінальних проваджень не відкрито. Звідси й зрозуміло, чому це була лише постанова прокурора на перевірку документації, а не санкція на обшук. Але впевнений — щось незаконне в документації Броварського районного відділу ДП «Центр Держземкадастру» обов’язково знайдуть. Зокрема, в частині тієї документації, яка стосується земель, що на території району, але є суміжними з територією міста.

Не виключено, що багато земель, які є у державній власності, можуть виявитися насправді давно вже у руках приватних осіб. Нічого дивного у цьому немає, оскільки щодо документації на землі району довгий період не проводилася повна і об’єктивна перевірка», — розповів депутат, який побажав бути неназваним.

Поділіться.

Коментарі закриті.