Нагосподарювали: очищення озера зруйнувало природний захист від стічних вод

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Проблема забруднення озера стічними водами, які течуть з вулиці Білана в озеро на Пекарні стала головною темою на імпровізованій зустрічі в парку «Приозерний» міського голови Ігоря Сапожка та його заступника Григорія Голубовського з тамтешніми місцевими мешканцями та представниками ГО «Геологорозвідка». Імпровізованою зустріч вийшла тому, що активісти та мешканці, випадково дізнавшись, що мер буде вранці біля озера.

Ігор Сапожко та його зам Григорій Голубовський зранку навідалися до озера, аби детальніше ознайомитися з такою проблемою: з вулиці Білана, яка оминає озеро і розташована під нахилом, течуть дощові води, але через те, що жодних очисних пристроїв та бар’єрів там немає, то вода зі сміттям та брудом стікає прямо у водойму.

Як розповів громадський активіст та директор проектного бюро «Майстер Проект» Олександр ОСТАПКОВИЧ, який був присутній на цій імпровізованій нараді, на його думку, підрядник, що проводив очисні роботи на озері, пошкодив навколо водойми рослинний ґрунт, змінивши рельєф прибережної зони та зробивши береги піщаними, і таким чином порушив природні улоговини, які раніше зупиняли стічні води і через які проходила природня фільтрація води в нижні горизонти до рівня озерних вод.

Зараз, коли ці улоговини вирівняли, усі стічні води з вулиці, що йде під нахилом, стікають у водойму по поверхні і просто не встигають фільтруватися.

Крім того, зносять в озеро пісок та прибережний ґрунт, не закріплений травою.

За пропозицією, яка виникла в процесі вранішнього обговорення, вихід із ситуації може бути такий: в тому місці, де збираються потоки води, викопати яму, так звану, перехоплюючу ванну, і засипати її щебенем.

За словами фахівця, щебінь таким чином буде поглинати і пропускати воду, а бруд та сміття будуть залишатися і не проходити далі. Вода ж, відфільтрована товщею ґрунтів (близько 1,5м), буде йди підземним шляхом в озеро.

Перед цією ванною мають поставити своєрідні локальні очисні пристрої  піскоуловлювачі, які будуть перехоплювати бруд та пісок.

Виглядатиме ця споруда як два (або більше) колодязі з люками. Коли очисне обладнання буде засмічуватися, комунальним службам потрібно буде періодично відкачувати пісок та бруд.

Міський голова запропонував як декорацію (щоб не стояла біля берега яма зі щебнем), на так звану ванну покласти великорозмірні тротуарні плити. Зокрема, біля озера з’явився майданчик, обмежений по периметру насипом землі, який вже почали обкладати плитами.

На думку присутніх активістів, це лише початок великих та малих проблем, які очікуються, як наслідок вкрай некваліфікованих робіт на озері протягом 2015-2016рр. Потрібно негайно вивчати ситуацію, поки озеро не стало замість міської перлини вогнищем всіляких санітарних та екологічних негараздів.

Поділіться.

Залиште відповідь