Небезпечна дифтерія вже близько. Як уберегтися? – ПОРАДИ ЛІКАРІВ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Дифтерія знову нагадує про себе в Україні, і вже підкралась до Броварів. Такі висновки можна робити з останніх новин. Захворювання вважають врази небезпечнішим за кір. Лише з 1991 – 1997 років воно забрало 700 життів українців. Однак убезпечитись дуже просто – дотримуватись графіка вакцинації. Про це докладніше – в порадах лікарів.

Цього року в Україні зареєстрували 20 випадків дифтерії, причому 18 із них – у жовтні. 2 таких випадки сталися в Києві. Такі дані станом на вчора надало МОЗ. Цього ж дня у столиці поспішили повідомити про третій зафіксований випадок недуги, йдеться у ЗМІ.

Як зазначають лікарі, єдиним захистом від дифтерії є вчасна вакцинація. Міністерство охорони здоров’я уже давно оприлюднило календар щеплень, згідно з яким дози щеплень від дифтерії та правця необхідно отримати у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 16 років, і згодом повторювати кожні 10 років життя.

Календар щепленьВодночас станом на зараз в Міністерстві звітують про вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 59 % дітей до 1 року, дорослих – 52,3 %. МОЗ України наголошує, що в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень.

Читайте також: Сироватки проти дифтерії розвозять по регіонах України: щеплення можна зробити безкоштовно

Зокрема, на 1 жовтня в Україні є 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тис. доз АДП (не містить кашлюкового компоненту) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення, вказує МОЗ.

графік щепленьТим часом у броварському міськрайонному відділі лабораторних досліджень згадують, що до початку запровадження вакцинації в Україні щороку хворіло 40 – 80 тис. осіб, кожен другий помирав. Та після масового проведення імунізації захворюваність різко знизилась.

У 1980-х роках у пресі почали з’являтися заяви, мовляв щеплення за таких обставин швидше шкідливі, ніж корисні, розповідають працівники відділу лабораторних досліджень. Батьки відмовлялись вакцинувати своїх дітей, що можна простежити і зараз. Дорослих взагалі майже не імунізували.

Читайте також: «Випадки смерті від вакцин» – це фейки та маніпуляції, – МОЗ. ВІДЕО

У результаті, наслідки руйнування системи імунізації не забарились. Під час епідемії дифтерії 1991 – 1997 років в Україні захворіло близько 20 тис. осіб, з яких 700 не вижили, розповідають фахівці.

Та згодом ситуація все-таки покращилась. У 2010 – 2018 роках трапилось лише 56 випадків без летальних наслідків, звітують у Центрі громадського здоров’я.

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба, яка характеризується інтоксикацією, фіброзним запаленням мигдаликів, зіву, гортані, носа, а також шкіри, слизової ока, зовнішніх статевих органів. Інкубаційний період захворювання – від 2 до 10 днів. На початковій стадії захворювання може нагадувати ангіну.

Найчастіше трапляється дифтерія мигдаликів – у 90 – 95 % випадків. Вона характеризується підвищенням температури тіла, гіперемією слизової мигдаликів, сірим нальотом щільно припаяним до слизової оболонки.  З’являється головний біль, слабість, біль у горлі, підвищена температура тіла.

Від людини до людини дифтерійна паличка передається під час кашлю, чхання, через посуд, іграшки, брудні руки тощо. Нещепленні проти дифтерії можуть захворіти в будь-якому віці. Водночас після вакцинації виникає стійкий імунітет.

Ускладнення від дифтерії – міокардити, враження нервової системи, нирок, пневмонія, від яких можлива смерть чи інвалідність.

Читайте також:

  1. Будьте здорові: час починати профілактику застуди та грипу
  2. Хворобливий початок місяця і відновлення позицій вітрянки, – медичні новини жовтня
  3. 641 діагноз кору за 5 місяців і параліч дівчинки як факт небезпеки
  4. Інсульт – один із найперших тихих убивць людини. Як розпізнати та уберегтися від нього. ВІДЕО
Поділитись

Leave A Reply