Недобудова на Петлюри: справа затягується через «зникнення» документації

Pinterest LinkedIn Tumblr +

4 липня у малій залі виконкому відбулась зустріч робочої групи по вивченню ситуації стосовно порушених прав інвесторів по вул. Симона Петлюри, 21-б в м. Бровари.

На минулій черговій сесії Броварської міської ради 22 червня депутати вже розглядали питання недобудови по Петлюри на прохання інвесторів у порядку різному. Тоді й було вирішено створити спільну робочу групу, аби розібратись з даною ситуацією.

Оскільки більшості присутніх суть проблеми знайома, голова робочої групи Петро Бабич надав слово представникам правоохоронних органів.

Представник прокуратури повідомив по суті запитань і претензій щодо повільного просування розгляду справи, що наразі в достатній мірі докази не зібрано з об’єктивних причин. Проблеми в доведенні факту шахрайства обумовленні тим, що первинна документація по будівництву була знищена. Тому виникає серйозна проблема з експертизою в частині оцінювання суми завданих збитків, що є ключовим моментом у кримінальному провадженні.

Крім того, за час з 2012 року змінилась велика кількість слідчих у справі. Щоразу, приступаючи до роботи, кожен новий слідчий мав ознайомитись зі справою, а це нині близько 17 томів. Відсутність окремого слідчого на дане кримінальне провадження є ще однією причиною повільного розслідування. Броварською прокуратурою до Головного слідчого управління було направлено лист про виділення окремого слідчого для даного кримінального провадження, проте клопотання поки що не задоволене.

Були зауваження і до роботи Броварського відділку поліції, оскільки за словами інвесторів представники поліції жодним чином за останні роки не просунулись у розгляді справи.

У відповідь представник МВС повідомив присутніх про те, що крім кримінального провадження по недобудові по вул. С. Петлюри, 21-б у слідчих та оперативних працівників є й інші посадові обов’язки, від виконання яких їх ніхто не звільняв. Разом з тим створення окремої оперативно-слідчої групи у даному провадженні значно пришвидшило б шлях справи до суду. Ситуація ускладнена тим, що для слідства необхідна не просто експертна оцінка проекту, а первинна документація – акти виконаних робіт тощо.

По суті запитання інвесторів щодо зникнення окремих документів з матеріалів справи, представник поліції повідомив, що наявність або відсутність документів справи може встановити лише перевірка. Якщо така буде ініційована і проведена, лише тоді можна буде говорити про наявне порушення. Наразі, за словами представника поліції, всі томи справи підшито і пронумеровано з описом.

Після нетривалої дискусії та обміну думками присутні визначили наступні подальші кроки, які хоча б наблизили питання до розв’язку.

Планується від імені депутатів Броварської міської ради розробити звернення до Обласного управління МВС та до міністра МВС про створення окремої слідчо-оперативної групи щодо розслідування кримінального провадження по недобудові по вул. С.Петлюри, 21-б. Також робоча група планує знайти організації, що здійснювали проектування та експертну оцінку об’єкту будівництва. Крім того, необхідно знайти судового експерта в сфері будівництва, що має відповідну ліцензію для прояснення ситуації з нестачею будівельної документації, необхідної для слідства, та відповідно відновлення таких документів чи проведення експертизи «по аналогу 2007 року».

Присутні висловили сподівання, що весь депутатський корпус підтримає відповідне звернення задля вирішення питання на користь ошуканих інвесторів.

Нагадаємо, у 2006 році ОП «Броварипромжитлобуд» розпочало будівництво багатоповерхового житлового будинку. Згідно підписаних договорів із майбутніми власниками квартир будівництво об’єкту мало завершитися у 2009 році. Щонайменше 120 осіб придбали квартири в цьому будинку, а згідно проекту будівництва в будинку мала б бути всього 301 квартира. Упродовж 2006—2017 років вищезгаданий проект, як розповіли інвестори, неодноразово змінював власників та забудовників, а з 2014 року будівництво і взагалі заморожене.

Поділіться.

Залиште відповідь