Недобудова на Петлюри: забудовників допитають у рамках слідства

Pinterest LinkedIn Tumblr +

По ситуації з недобудованим будинком за адресою Симона Петлюри, 21 Б створено окрему слідчо-оперативну групу. Про це під час запланованої зустрічі з інвесторами будинку 25 липня повідомив начальник Броварського районного відділу поліції Олег Янчинський. Нагадаємо, на попередній зустрічі у відділі поліції сторони дійшли згоди, що слідчі проаналізують документи, пов’язані з банківськими рахунками забудовників та оголосять (не порушуючи таємницю слідства) проміжні підсумки перевірки.

До слідчо-оперативної групи увійшли: старший групи — Оксимець Володимир, начальник слідчого відділу — Ткаченко Олександр, для оперативного супроводу — Шляховський, оперуповноважені — Остроух, Тарасюк, Молотков та Носов.

Як розповіли слідчі, у рамках досудового розслідування було допитано як свідка директора КП БМР «Бюро технічної інвентаризації» Олексія Пащенка, отримали від державної фіскальної служби України інформацію про господарську діяльність ТОВ «Північзахідтрансбуд», а в подальшому буде допитано Сергія Левицького (на момент початку будівництва був керівником ТОВ «Броварипромжитлобуд») та Олександра Черепа (був керівником ТОВ «Північзахідтрансбуд»). Останнім двом надіслано повістки рекомендованими листами.

Чи не вперше за увесь час спілкування з громадою та інвесторами начальник Броварського управління поліції Олег Янчинський заявив, що хоча справа на стадії досудового розслідування, але є розуміння того, що кошти, близько 20 мільйонів гривень вкрадено. Нагадаємо, інвестори будинку неодноразово заявляли про те, що між найпершим забудовником — ТОВ «Броварипромжитлобуд» і наступним — ТОВ «Північзахідтрансбуд» була укладена угода купівлі-продажу майнових прав на суму близько п’яти мільйонів гривень, тоді як з інвесторів було зібрано близько 25-и. 20 липня Апеляційний суд Київської області цю угоду, нагадаємо, визнав недійсною.

«Чи кошти вкрадені через «дірки» в законодавстві чи за злочинних дій, але вони вкрадені. У нас була розмова з прокурором, визначений план дій, який ми в силі виконати до кінця серпня. Тоді й буде визначена кваліфікація злочину. Можливо, це буде 194 ст. ККУ «Шахрайство», — заявив Янчинський.

Також начальник поліції зазначив, що якщо обидва забудовники — Череп та Левицький — не відреагують на повістки, їх буде оголошено в оперативний розшук (відрізняється від карного, коли шукають особу як злочинця), але виїхати за кордон вони не зможуть.

Присутній на засіданні депутат Київської обласної ради Олексій Дорошенко заявив про те, що у нього була розмова з міським головою Ігорем Сапожком про можливість передачі забудови у комунальну власність для того, щоб потім її повернути у розпорядження інвесторів забудови.

Сторони домовилися про те, що 30 серпня відбудеться наступна зустріч під час якої буде знову повідомлено про результати озвученого плану дій.

Поділіться.

Залиште відповідь