Неформальний конкурс. Частина 1. Напрям ЖКГ. Ні — інноваціям!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У п’ятницю, 4 грудня, у залі Броварської міської ради, де відбуваються сесії, було людно — о 10.00 розпочався неформальний конкурс на посади заступників міського голови — перший, напевне, свого роду захід в Україні, оскільки конкурсна форма, хоч і неформальна відбувалася при діючих кадрах на своїх посадах.

Про те, як «народився» цей захід (короткий екскурс в історію) ми вже повідомляли у попередніх матеріалах.

Присутніх на заході було дуже багато — мер Броварів Ігор Сапожко, колишні голови Броварської міської ради Віктор Антоненко та Іван Петренко, адміністрація міськради, представники громадських організацій, активісти, бійці та ветерани АТО, депутати — перші номери партійних списків, колишні депутати та просто мешканці міста.

Неприємний початок, або «заготовка»

Розпочався захід з дещо неприємної ситуації. Міський голова Ігор Сапожко відразу ж сказав про те, що кандидати повинні встати і вийти із зали і чекати своєї черги в коридорі. Дивна позиція, якщо враховувати, що, як згодом виявилося, захід тривав аж сім годин і конкурсанти повинні були товпитися у коридорі під дверима.

Невдовзі такий «хід» став цілком «виправданим», якщо зважати, що кандидатам підготували справжній «арт-обстріл» із запитань, часто неочікуваних. У передніх рядах сиділо кілька жінок, які, як здавалося, неначе були «заряджені» «валити» кандидатів. Увагу привертало й те, що коли одні кандидати тримали відповідь, ці жінки іронічно кивали головами і шепотіли: «Так-так-так, звичайно-звичайно, все з вами зрозуміло», а коли інші, деякі кандидати виступали і навіть якщо були підготовлені слабко, співчутливо кивали головами.

Вступне слово було за головою міської ради Ігорем Сапожком. Ігор Васильович зазначив, що міська рада проводить захід, який є свого роду першим в Україні, про те, що йому телефонували і дивувалися як він пішов на такий крок, вітали з новаторством.

сапожко

Та склалося враження, що подавалося це так, ніби заслуга керівництва міської ради. Жодним словом не було сказано про те, що на цьому наполягла громада, що це було покликом часу, бажанням броварського суспільства оновити владу, про те, що такий неформальний конкурс став результатом компромісу з депутатським корпусом, оскільки сам Ігор Васильович та його команда, чіпляючись за букву закону, не бажали конкурсу навіть у такій неформальній формі — все це залишилося поза увагою.

Голубовський знявся на користь… Голубовського

Сама процедура конкурсу почалася без якоїсь підготовки. Було лише сказано, що розпочинається перегляд кандидатів по сфері ЖКГ. Присутні навіть не зрозуміли, що перший кандидат уже почав виступати і перші його слова «потонули» у гомонінні присутніх.

Першим кандидатом став Олександр Голубовський — військовик, колишній головний інженер КП «ЖЕК-4» та Директор ТОВ «Житло Уют Cepвic»

о.голубовський

Олександр Голубовський

Олександр Павлович розповів про свою біографію, відразу зазначив, що не є родичем Григорія Павловича Голубовського. Перейшов до свого бачення розвитку міста по напряму житлово-комунального господарства.

Сказав про те, що хоче бачити Бровари затишним та комфортним містом, зазначив, що в цілому на сьогодні система ЖКГ працює непогано, хоча є й недоліки.

Уже з цього, першого кандидата, жінки з перших рядів почали засипати претендентів запитаннями. Відразу «накинулася» на конкурсанта лідер ГО «Комітет громадського самоврядування Київської області» Тетяна Нємчина, долучилися й інші — суворо, і явно упереджено.

Завершилося «цькування» претендента тим, що колишній голова Броварської міської ради Іван Петренко звернувся до Олександра Павловича зі словами: «І що, Ви вважаєте, що Григорія Голубовського потрібно міняти?». Неочікувано для всіх (а може так і задумано було) Олександр Голубовський сказав: «Скажу як військовий: у такий складний час міняти заступників не треба». Відповів і, розвернувшись, вийшов, викликавши такою відповіддю і здивування, і навіть приглушений сміх.

петренко

Іван Петренко

Короленко. Стабільно — значить добре, навіть якщо погано

Другим кандидатом на посаду заступника по напряму ЖКГ був Олександр Короленко — засновник та генеральний директор ТОВ «Імперія доріг».

Олександр Сергійович розпочав з програми енергозбереження. Акцентував увагу на тому, що її втілювати для таких державних закладів як дитсадочки, школи, адміністративні будівлі. Розповів про своє бачення як утеплювати будівлі, як змінювати енергосистеми, проводити їх автоматизацію, як переводити на енергозберігаючу систему освітлення.

короленко

Олександр Короленко

У своєму виступі Короленко наголосив на тому, що потрібно ламати монополію ЖЕКів, переводити будинки у таку форму власності як ОСББ. Розповідав про такий проект як безбар’єрність у місті — для людей з вадами, похилого віку, інвалідів — спеціальне обладнання зупинок, пандусів. Повідав про такі проблеми як пішохідні переходи, освітлення, велосипедна інфраструктура, тротуари.

Всі ці інновації т. з. «громада» зустріла «в штики». Колишній депутат Броварської міської ради Петро Базишин взагалі договорився до того, що заявив кандидату: «Я бачу, що Ви йдете на цю посаду, щоб просувати інтереси своєї фірми». Тетяна Нємчина «накинулася» на кандидата з запитаннями по законодавству, мовляв, якими законами будете керуватися у роботі.

базишин

Петро Базишин

Іван Зосевич Петренко видав «резюме»: «Ваша робота є лише наближеною до роботи житлово-комунального господарства».

І взагалі налаштування у т. з. активістів «бальзаківського віку» було одне: «не треба нам інновацій, модернізацій, удосконалення, краще стабільність, краще без змін». Не допомагали навіть аргументи деяких депутатів про те, що зараз у сфері ЖКГ усе стабільно погано — ні, потрібна стабільність і край! Особливо «старалася» в цьому лідер ГО «Громадські активісти» Ірина Нілова. Коли депутат від «Демократичного Альянсу» Андрій Саук спробував підтримати кандидата і його програму, пані Ірина раптом заявила йому: «Що Ви розбираєтеся в ЖКГ?». Пан Саук відповів: «Я керівник ОСББ на вулиці Симоненка, 2-А, ЖК «Купава» — одного з найкращих у Броварах. На наш будинок приїжджають дивитися делегації з інших міст, знімають телеканали сюжети». «Ой! Та що Ви там створили? Створили вони, подумаєш!». Схоже, така відповідь приголомшила навіть депутата, зате красномовно засвідчила позицію і світогляд самої пані Ірини.

Цікаву, до речі, думку висловила представник партійної ланки Радикальної партії Олега Ляшка у міськраді Вікторія Коваленко. Вона згадала про те, що на робочому засіданні з питань ЖКГ нинішній заступник міського голови Григорій Голубовський говорив про те, що було б добре, аби у виконкомі ввели посаду «енерго-менеджера». «Може якраз в особі пана Короленка ми його знайшли?», — сказала пані Коваленко.

Луценко: «переоцінив себе»?

Не сподобався «громадському активу» і третій кандидат — Сергій Луценко — колишній начальник обслуговуючої дільниці ліфтів КП «Служба замовника» та екс-начальник обслуговуючої дільниці ліфтів ТОВ «Київмонтажліфт», а нині – головний інженер КП ЖЕК-2.

луценко

Сергій Луценко

Сергій Іванович розповів про те, що потрібно залучати інвесторів у місто, створювати ОСББ, звернув увагу на те, що потрібно обладнувати місця для контейнерів для сміття. Останньою пропозицією було — заниження тарифів на комунальні послуги. За цю фразу «вхопився» міський голова: «Як Ви збираєтеся впливати на тарифи? Ідея хороша, але як її втілити?». Та коли кандидат намагався дати відповідь по тарифам, то почув про те, що “присутнім” нецікаві енергозаощаджуючі технології.

«Підлив масла до вогню» колишній депутат Петро Базишин, який заявив: «Хто працював у «Службі замовника», не може працювати на посаді заступника». Коли Луценко на питання – чи впорається він на цій посаді, відповів: “Так”, йому відповіли: «Не переоцінюйте себе!».

Далі буде…

Фото — Олексій Комаровський.

Поділіться.

Коментарі закриті.