Неформальний конкурс. Частина 3. Напрям економічний. Новим кадрам — дорога заказана?!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Частина 1, частина 2.

Кусташ. «Хай буде по спортивних питаннях!»

Після завершення умовно першої частини конкурсу, пройшла перерва на кілька хвилин і почалися «оглядини» кандидатів на посаду заступника міського голови по соціально-економічному напрямку.

Першим тримав слово Віталій Кусташ — генеральний директор ТОВ «Забезпечення енергозберігаючими технологіями».

Кандидат, здавалося, поводив себе дещо розкуто і трохи, як кажуть, «на своїй хвилі». По-перше, виявилося, що досвід роботи у пана Кусташа більше підходить по напряму ЖКГ, але кандидата це не збентежило: «Конкурс, нехай і неформальний — це здорово. Я ж не тішу себе ілюзіями і на цій «сцені», швидше, для того, щоб про себе заявити».

1-кусташ

Віталій Кусташ

Розповідаючи про себе пан Віталій повідав, що розвиває спорт, зокрема, підтримує дитячий футбол.

У своїй промові Віталій Петрович заявив про те, що заступник міського голови повинен бути не держслужбовцем, а менеджером. Також заявив, що дотримується позиції — усі ідеї і проекти, перш ніж втілювати, обговорювати з громадою. Кошти ж, які будуть залучатися до бюджету, на думку Кусташа, повинні в першу чергу йти на дитячі садочки та школи.

Завершив свою програму Віталій Петрович тим, що мріє створити у Броварах максимально комфортні умови для бізнесу.

Схоже, що як кандидата на посаду саме заступника присутні не зовсім всерйоз сприйняли пана Віталія, однак, у залі зашепотіли: «Він же пов’язаний зі спортом, підтримує дитячий футбол. Може йому знайти ділянку роботи в структурі міськради по спортивному напрямку?».

Хто такий Мотузка

Наступний кандидат виявився одним з найцікавіших — Ігор Мотузка — юрисконсульт ТОВ «Альянс-Новобуд».

Спочатку Ігор Володимирович розповів про свою біографію, потім — про програму на посаді заступника міського голови. Кандидат спочатку повідав про те, що він — за справедливий розподіл міського бюджету, за те, що він — за привабливий інвестиційний клімат, за створення робочих місць.

1-мотузка

Ігор Мотузка

Усе починалося оптимістично для кандидата, Мотузка впевнено розказував, справляв непогане враження. Але на якомусь етапі сталося, вочевидь, для нього непередбачуване: «арт-обстріл» запитаннями пішов не лише з боку «перших рядів», але й тої частини громади, яка налаштована, скажімо так, без симпатій до адміністрації міської ради. Спочатку колишній міський голова Іван Петренко запитав: «Нас цікавить — як Ви будете наповнювати бюджет?», потім лідер ГО «Громадські активісти» Ірина Нілова запитала: «Може Вам з Вашою освітою і досвідом висунути свою кандидатуру на посаду начальника Броварської поліції?», ще після цього вже пані Тетяна Нємчина поцікавилася — як буде пан Мотузка боротися з корупцією. Справжньою «бомбою», після якої кандидат «посипався», стало запитання від депутата від «Демократичного Альянсу» Андрія Саука: «А що там з двома гектарами землі, які були Вам виділені і які фігурували у справі з 95 га. землі про яку говорив народний депутат України Павло Різаненко?».

1-саук

Андрій Саук

Такого питання, вочевидь, кандидат не очікував. Спочатку почав говорити про те, що він реалізував своє право на отримання землі, потім запевняти, що отримав ділянку законно. «А яка моральна сторона цього отримання ділянки? Ви заслуговуєте на неї більше ніж інші?», — запитав кандидат на посаду міського голови на місцевих виборах-2015 Олександр Остапкович. Коли ж кандидат почав говорити щось на кшталт, що він мав моральне право, у залі піднявся сміх. Остаточно «добили» претендента колишній міський голова Віктор Антоненко та депутат Андрій Василенко, які задали, як кажуть, запитання в лоб: «У Вас декларація — 30 тис. грн. на рік. Як Ви жили, маючи ще й машину, на 2,5 тис. грн. на місяць?». Василенко ще й додав: «Сказали б прямо — отримую зарплату в конверті. Нащо обманювати людей?». Після такого «бомбардирування» кандидата як вітром здуло, а присутні, які після виступу кожного кандидата аплодували, проводжали пана Мотузку тишею.

Нікітчина: як тримати удар

Наступна умовна «співбесіда» претендента з міським головою та громадою була з розряду тих, як «затравити» суб’єкт, що виступає. Третім кандидатом на посаду заступника міського голови по економічному напрямку стала дипломований архітектор, член Штабу з питань розробки Генерального плану міста Бровари, фахівець з досвідом роботи в сфері архітектури та будівництва Ірина Нікітчина.

Ірина Володимирівна розпочала виступ з бачення своєї роботи на посаді заступника по економічному напряму. Зауважила, що якість генерального плану міста — це зонінг, який унеможливить повністю таке явище як корупція. Далі розповіла про те, що місту потрібна інвестиційна привабливість, а для цього потрібна відкритість інформації. Звернула увагу пані Нікітчина на те, що у Броварах 300 га. землі виробничо-комунального господарства, яка або не використовується або взагалі, або неналежним чином.

1-нікітчина

Ірина Нікітчина

В своїй програмі пані Ірина говорила про те, що потрібно відновити промислову зону, але відділити її від житлової. Звернула увагу на транспорт, особливо був зроблений акцент на необхідність організації маршрутів громадського транспорту в нічний час.

Робила акцент на дороги, тротуари, на проблему автошуму та забруднення повітря транспортом. Наполягла на тому, щоб зробити відкриті тендери та конкурси, щоб стимулювати місцевих підприємців. При цьому кандидат зазначила, що в своїй роботі потрібно велику увагу приділяти спілкуванню з громадою і всі важливі рішення виносити на широке обговорення.

Після виступу щодо кандидата почалася справжня «травля». Незрозуміло було чим «заслужила» до себе такого ставлення претендентка на посаду (може активною позицією, а може тим, що фахівець своєї справи), але пані Ірину «валили» упередженим ставленням та уїдливими запитаннями чи не найбільше.

Спочатку пані Нілова «напала» — де ваш хвалебний Штаб по розробці Генплану міста (хоча Ірина Дмитрівна раптом «забула», що сама була його учасником)? «Провели якихось два засідання і все! А говорили — штаб, штаб, і де він?!», — розвела руками пані Нілова.

Колишній депутат Петро Базишин наче навмисне не слухаючи будь-яких контраргументів пані Нікітчиної, кілька разів повторив: «По факту Ви і Ваша команда розвалили Штаб по розробці генплану». Той же Базишин запитав: «Чим ви кращі за інших претендентів?». Коли ж пані Ірина відповіла, що не знайома з програмами інших кандидатів, оскільки їй не надали такої можливості, Петро Євгенович перевів на порівняння з Андрєєвим, використавши власну самооцінку кандидата — чесність, а саме запитавши — чи вважає пані Нікітчина нинішнього заступника міського голови Василя Андрєєва нечесним? Пані Ірина сказала — так.

Гвардія «активістів» «періоду розквіту” минулого сторіччя геть забула, що засідань Штабу по розробці генплану було не 2, а 7. «Забули» про всі ті «іздіватєльства» (слово «знущання» мало передає атмосферу) від адміністрації міської ради, які супроводжували роботу цього штабу — недбале ведення протоколів, невиконання вказівок і рекомендацій штабу, створення таких умов в системі запит на інформацію — відповідь, за якої одну відповідь треба було чекати днями, а то й тижнями, «забули» про те, що документацію генплану (від якої учасники мали б відштовхуватися) не надавали місяцями, аж поки у справу не втрутився народний депутат України Павло Різаненко і через запити, зокрема, і до прокуратури, змусив-таки адміністрацію міськради хоч частково оприлюднити містобудівну документацію. Все це аргументовано і, «розклавши по поличках», розповіла і сама пані Ірина.

Взагалі складалося враження, що у присутніх у залі, які сиділи в перших рядах, було завдання — вивести саме цього кандидата з психологічної рівноваги. Треба визнати — пані Ірина з таким «додатковим» завданням впоралася, хоча й було видно, що після виступу вона морально виснажена.

Знову ж таки, можливо, щоб понизити градус напруги, депутат від «Самопомочі» Андрій Василенко запропонував пані Нікітчиній: «Може Вам спробувати себе на посаді начальника управління містобудування та архітектури?». Причому видно було, що Андрій Петрович запитав без іронії, без якогось кепкування, якось по-доброму. За цю ідею схопився і міський голова Ігор Сапожко.

1-тро

Пані Нікітчина тримала відповідь так: «Я йду на посаду заступника міського голови по соціально-економічному напряму. Я чітко розумію — куди я йду, що це за робота. А якщо я беруся за якусь справу, то відповідально і довожу її до кінця».

Ось так — з почуттям власної гідності — кандидатка і вийшла з-за зали.

Забігаючи наперед, відзначимо — у кінці другої частини конкурсу міський голова Ігор Сапожко сказав, що обов’язково приділить увагу щодо розгляду кандидатури Ірини Нікітчиної.

Далі буде…

Фото — Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.