Непорозуміння в МКЦ «Прометей»: керівник відібрав у колективу кімнату собі під кабінет

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Начальник відділу культури БМР Інна Савченко офіційно звільнена зі своєї посади і зараз триває підготовка до проведення конкурсів на заміщення цієї посади та посади директора МКЦ «Прометей».

Про це «Трибуні-Бровари» стало відомо з інформації, наданої заступником міського голови Ларисою Виноградовою, керуючим справами виконкому Костянтином Кузнєцовим, в. о. начальника відділу культури Ларисою Метьолкіною та в.о. директора МКЦ «Прометей» Олегом Здоровцем. З’ясовуючи обставини офіційного звільнення пані Савченко та умови нових конкурсів, стало відомо ще про кілька подій у діяльності МКЦ «Прометей». Наприклад, що працівники культурного центру виконують свої службові обов’язки не в робочих кабінетах, а в холодному вестибюлі при вході в приміщення.

Як вибиратимуть нового начальника відділу культури

Про те, що начальника відділу культури Інну Савченко офіційно звільнено, підтвердила заступник міського голови Лариса Виноградова. Нагадаємо, напередодні Дня Незалежності Бровари струсонув скандал з «обрізаною» картою України, а пані Савченко відсторонили від службових обов’язків на час розслідування.

«На сьогодні є два варіанти розвитку подій щодо визначення нового керівника відділу культури: оголошення нового конкурсу або затвердження на посаду Катерини Мелікової, яка залишилася у кадровому резерві, так як під час конкурсу була на другому місці» — розповіла Лариса Виноградова.

Щодо макету, який попередньо узгоджувався із заступником міського голови, то Лариса Виноградова зазначила: «Пані Савченко чомусь вирішила, що потрібно щось більш креативне, ніж колоски пшениці, прапор, що розвивається, тризуб та соняшники на банері, який зі мною погоджували. За сам макет взагалі ніхто нічого не платив. Він був виготовлений безкоштовно», — сказала Виноградова.

На запитання, хто замовляв макет карти України та де його розробляли, пані Виноградова зазначила, що це вже деталі службового розслідування.

 

Савченко висловили догану «за халатність та безвідповідальність», — Кузнєцов

Як повідомив керуючий справами виконкому та за сумісництвом голова комісії зі службового розслідування по ситуації з картою України Костянтин Кузнєцов, за підсумками службового розслідування усі члени комісії одноголосно проголосували за винесення Інні Савченко догани.

«Рішення було ухвалене в понеділок, 2 жовтня. У той же день Інна Вікторівна написала заяву на звільнення, яка була підтримана. Підписано розпорядження міським головою про те, що пані Савченко звільняється із займаної посади», — повідомив Кузнєцов.

Костянтин Кузнєцов

До комісії зі службового розслідування увійшло п’ять осіб: Костянтин Кузнєцов — керуючий справами виконкому, Григорій Голубовський — заступник міського голови, Віра Наконечна — начальник сектору кадрової роботи, Альбіна Баба-Мірзоєва — керівник юридичного відділу та Сергій Бєльський — депутат Броварської міської ради. Щодо останнього, то його запросили до комісії як голову депутатської комісії з гуманітарних питань.

«За результатами розслідування повідомляємо, що пані Савченко допустила халатність. Ми в її діях не побачили свідомого злісного умислу. Пані Савченко невідповідально поставилася до виконання своїх посадових обов’язків як керівник. Можливо, якийсь умисел знайдуть правоохоронні органи, але, наскільки мені відомо, кримінальна справа відкрита за фактами, а не стосовно конкретних осіб», — зауважив пан Кузнєцов.

Як і у випадку з Ларисою Виноградовою, не вдалося почути відповіді від пана Кузнєцова: хто ж і де замовляв макет карти України, — він послався на таємницю слідства, яке триває.

«Ми не маємо права проводити службове розслідування по тих структурах, які розробляли макет. Це не наша компетенція. Назви цих структур у нас є, але ми не можемо втручатися в роботу правоохоронних органів», — підсумував Кузнєцов.

 

Колектив «Прометею»: «Робочий кабінет не облаштували, мусимо працювати у вестибюлі»

У секторі кадрової роботи та нагород Броварської міської ради не змогли чітко дати відповідь, хто ж має визначати: чи буде проводитися відкритий конкурс на посаду начальника управління культури, чи буде призначатися кандидат із кадрового резерву. Начальник сектору Віра Наконечна була відсутня, а її помічники порадили звернутися до відділу культури, який має положення про конкурс та протокол попереднього засідання конкурсу.

У вестибюлі МКЦ журналісти «Трибуна-Бровари» побачили, що працівники міського культурного центру сидять за столом прямо перед входом. Як пояснили члени робочого колективу, вони змушені перебувати у холодному вестибюлі та одягати верхній одяг, оскільки у них на даний момент відсутні робочі кабінети.

Ольга Константюк та Анна Остапенко

Як з’ясувалося, із робочого кабінету, що був на другому поверсі поряд із кабінетом начальника відділу культури, працівників виселили, а новий робочий кабінет ще не облаштували.

«Нам пообіцяли облаштувати новий робочий кабінет на території колишнього салону «Voyage», але його досі не зробили. А приміщення, де ми працювали раніше, собі облаштував під свій кабінет в.о. директора МКЦ «Прометей» Олег Здоровець, який вирішив, що там йому зручніше. Раніше в цьому кабінеті сидів директор та два культорганізатори і ніхто нікому не заважав», — розповіла культорганізатор міського культурного центру Ольга Константюк.

«Про облаштування нового приміщення нам говорили ще у липні. Але 4 вересня ми вийшли з відпустки, нас лише перепитали, чи не проти ми кабінету на колишній території салону «Voyage». Тепер чекаємо. Зараз приміщення на території салону таке ж як і тут, у фойє — без опалення та без ремонту, — доповнила колегу ще один культорганізатор МКЦ «Прометей» Анна Остапенко. Про «переселення», зі слів колективу, окрім в.о. директора, ніхто не мав жодного уявлення.

Ольга Константюк

За словами головного бухгалтера МКЦ «Прометей» Олени Чернявської, приміщення на колишній територій салону «Voyage» до експлуатації не готове, а жодні роботи по ремонту не проводяться.

«У тому кабінеті, де працював колектив, облаштувався в. о. директора МКЦ «Прометей» Олег Здоровець, зробив собі ремонт і працює. При цьому про те, що він займе кабінет, підлеглих він не попередив жодним чином. Виставив речі, а коли працівники прийшли на роботу після відпустки, поставив їх перед фактом», — розповіла пані Чернявська.

Олена Чернявська

 

В. о. директора «Прометею» Олег Здоровець: «Пересадити колектив була моя раціональна думка»

Т.в.о начальника відділу культури Лариса Метьолкіна прокоментувала ситуацію так: «У приміщенні, яке займали наші працівники на другому поверсі і яке маленьке, перебувало близько п’яти чоловік. Тому в. о. директора Олег Здоровець вирішив перенести кабінет працівників на перший поверх. Тимчасово. Там приміщення більше. У постійному приміщенні на колишній території салону «Voyage» будуть туалетні кімнати, вікна. Коли зроблять ремонт, то усіх перемістять туди», — розповіла пані Метьолкіна.

На зауваження «Трибуни-Бровари», що ситуація неординарна і працівники працюють у вестибюлі де холодно, пані Метьолкіна відреагувала: «А що робити? І у нас холодно. Приміщення їм виділили».

Лариса Метьолкіна

«Чому Олег Здоровець переселив працівників до цього кабінету? Тому що у нього не було свого. Донедавна Олег Іванович був в одному кабінеті з Інною Вікторівною (Савченко — прим. Т. Б.). А кожному ж директору потрібен кабінет, все таки до нього приходять люди, спілкуються», — додала пані Метьолкіна.

На прохання «Трибуни-Бровари» прокоментувати, на основі яких норм закону України чи Положення про конкурс буде визначено форму обрання нового керівника відділу культури, пані Метьолкіна повідомила, що не володіє інформацією.

«У нас є положення про конкурс на посаду директора міського центру «Прометей», оскільки тут йдеться про керівника комунального закладу. А посада начальника культури — це державна служба. Директора «Прометея» зможемо обирати лише після того, як буде обраний начальник відділу культури, оскільки в конкурсній комісії має бути обов’язково три представники органу управління — начальник відділу, заступник та головний спеціаліст», — повідомила Лариса Метьолкіна.

Щодо подачі тепла на будівлю, то як запевнили пані Метьолкіна та головний інженер МКЦ «Прометей» Руслан Григоренко, комунікації в робочому стані, пройшли перевірку на готовність приймати тепло, коли його подаватимуть на місто.

Сам в. о. директора МКЦ «Прометей» Олег Здоровець прокоментував ситуацію так: «Ми спілкувались з колективом «Прометею». Я попросив їх: «давайте зробимо якийсь ремонт, облаштуємо кабінет (на другому поверсі — прим. Т. Б.)», оскільки у кабінеті сиділо, якщо не помиляюся, шість осіб. Після цього ми робимо ремонт на першому поверсі, хочемо встановити там опалення та облаштувати культ-організаційний кабінет. Усі працівники мають робочий кабінет знизу, на першому поверсі. Чому вони там не сидять, це вже їхня причина. Я не попередив працівників про те, що їхні речі будуть виноситися з кабінету? Попередив. На жаль, їхня інформація є неправдивою. Вони просто пішли у відпустку, тому й виникла така ситуація.

Там є технічні можливості працювати – є витяжка, столи. Закуповуємо комп’ютери кожному культорганізатору, канцелярію, щоб були у кожного достойні місця. Звичайно, на все це потрібен час. Проводимо централізоване опалення, після того як воно буде проведене, працівники зможуть сидіти у великому приміщенні.

Чому я сам не перейшов у кабінет на першому поверсі? Тому що там просторіше, там більше приміщення і там краще сидіти. Це була раціональна моя думка», — запевнив Здоровець.

Запропонований працівникам кабінет

На запитання щодо замовлення макету карти України, пан Здоровець порадив звернутися до соціальних мереж, де «давно вже є інформація щодо розробників». На зауваження, що видання цікавить офіційна інформація, пан Здоровець теж послався на таємницю слідства. Щоправда, на відміну від колег із виконкому Олег Іванович зауважив, що по офіційний коментар потрібно йти в СБУ. «Ми надавали їм свої свідчення, писали пояснювальні записки. Думаю, краще буде якщо СБУ викладе свою офіційну позицію», — підсумував  в.о. директора «Прометею».

Наостанок звукорежисери МКЦ «Прометею» продемонстрували свій кабінет. Невелика кімната, без вікон. «Тут окрім відсутніх вікон, ще й немає витяжки. Працюємо вчотирьох», — невесело посміхнулися хлопці.

Поділіться.

Залиште відповідь